Skocz do zawartości

Pompowane koło podporowe


Bartekzzz

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Stu napisał:

A z ciekawości: jak ustawiacie przednie łapy przy pompowanym kółku :) ?

 

6 godzin temu, Maras napisał:

Normalnie w rękawiczkach :)  

Ale że co? Przednie łapy w rękawiczkach a tylne gołe? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 miesiące temu...

odgrzeję temat ............ czy ktoś testował podwójne koło podporowe (pompowane) np. takie: https://allegro.pl/oferta/kolo-podporowe-pompowane-podwojne-260-mm-fi-48-mm-10066815197

nacisk na hak mam 80-120kg (w zależności czym holuję) i nawet przy 80kg na niektórych campingach zakopuje się przy wjeżdżaniu moverem na małe parcele. Mover daje radę nawet jak ryje kołem w miękkim ale straszny syf się robi bo skiby jak po orce na polu pszenicy. Tak sobie pomyślałem że jak będzie podwójne to może nie będzie się tak zakopywać. Czy ktoś miał doświadczenia jakieś z podwójnym. A może jakieś inne złote myśli na nie zakopywanie się koła podporowego w trakcie parkowania moverem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, czy Ci podwójne nie zaryje gleby to nie wiem. Te standardowe idealnie wchodzi w lukę przy dyszlu i pytanie czy zmieścisz w te miejsce podwójne ? Może się okazać ,że podwójnego nie podniesiesz tak wysoko i jazda z budą może być utrudniona lub wręcz niemożliwa w jakiś skrajnych przypadkach. No chyba ,że będziesz je ściągał ale znów je zakładać to bez sensu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem z pojedynczym pompowanym w poprzedniej przyczepie .... wala się gdzieś w garażu bo kapcia złapałem ?. Poza tym wbrew pozorom wcale na pojedynczym nie było lepiej niż na szerokim plastiku. (w lunarze miałem szerokie plastikowe i ono było niezłe, poza tym to była 2 kołowa więc łatwo się nią manewrowało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Muszę kupić kółko podporowe/manewrowe, chce zeby było z wagą. 

Czy to sie nadaje do przyczepki MW 875kg DMC 1200kg? Czy jakieś inne polecicie 

https://sklep.klaja.pl/pl/p/Kolo-podporowe-przyczepy-z-waga-Winterhoff/2055

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to koło nie jest pompowane. Jeżeli się zdecydujesz to sprawdż czy ta waga jest dokładna. Ja zakupiłem osobną dedykowaną do tego celu taką w postaci słupka ale niestety jej wskazania są bardzo niedokładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tutaj były kiedyś komentarze, że waga w takim kółku szybko "pada" ze względu na ciągłe obciążenie, jak przyczepka stoi. Jakiś odpowiedzialny element sprężysty się odkształcał i wskazania były coraz mniej dokładne. Na logikę to może być prawdziwe, bo raczej żadna waga nie może pracować na wciąż. Ja mam taki słupek wkładany pod zaczep. Pewnie dokładność tego jest też nie za wielka, ale to nie apteka. Jak przekłamie mi o 10kg to się nic nie stanie. A ogólnie to chodzi bardziej o powtarzalność, przy której wiem że się dobrze jedzie, niż o konkretne wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mundek28 napisał:

Jeżeli się zdecydujesz to sprawdż czy ta waga jest dokładna

Nie jest. Porównałem to u siebie z inną wagą wstawioną pod zaczep. Koło podporowe jest jednak trochę cofnięte względem zaczepu, a tam nacisk jest mniejszy i w związku z tym wbudowana waga lekko zaniża pomiar. Liczyłem, że przy konstruowaniu tej wagi wzięto poprawkę na odległość.

13 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Gdzieś tutaj były kiedyś komentarze, że waga w takim kółku szybko "pada" ze względu na ciągłe obciążenie, jak przyczepka stoi. 

Jakiś odpowiedzialny element sprężysty się odkształcał i wskazania były coraz mniej dokładne. Na logikę to może być prawdziwe, bo raczej żadna waga nie może pracować na wciąż.

To raczej wina użytkowników ?. Gdy przyczepa stoi gdzieś zaparkowana, powinna być ustabilizowana na podporach. Wtedy waga może służyć lata.

21 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Pewnie dokładność tego jest też nie za wielka, ale to nie apteka. Jak przekłamie mi o 10kg to się nic nie stanie

To fakt, apteka to nie jest. Najważniejsze, aby zaczep w momencie naciskania na tą wagę-słupek był  na wysokości kuli haka samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety ten błąd jest znacznie większy, gdy faktycznie jest ok 70 kg ta nowa słupkowa waga nie pokazuje nawet najmniejszej na s jej skali czyli 50 kg-kupiłem bubla, trudno ale mam jeszcze inną ręczną która jest dokładna ale trochę upierdliwa w użyciu ale za to w miarę dokładna. O stabilizacji bez użycia koła podporowego było na tym forum już dużo pisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.