Skocz do zawartości

Pompowane koło podporowe


Bartekzzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Co myślicie o pompowanym kole podporowym? Nie posiadam u siebie w przyczepie movera i zazwyczaj sobie radzę z wjechaniem w najciaśniejsze miejsca bez problemu. Aczkolwiek ostatnio będąc na dziko nad wodą było na tyle ciasno, że dałem radę wjechać całym zestawem, ale z wyjazdem był problem bo przeszkadzały drzewa i trzeba było obrócić przyczepę o 90 stopni w miejscu, no i koło podporowe ryło się w miekiej ziemi. Zastanawia mię fakt czy pompowane koło będzie lepiej się zachowaywało w miękkim terenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja z pompowanym mam dobre doświadczenia i wjeżdżałem po piachu, błocie oczywiście płytkim bez problemu. Minus to konieczność osłaniania opony przed słońcem (pękanie opony)  i czasami unoszenia go na postoju. Twarde często zakopuje się w podłożu, ale jest praktycznie niezniszczalne. Ciśnienie w kółku było 2,7-3,0 Bar .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem ostatnio kółko na szerokie ale pełna guma (czy tam jakies tworzywo), aby uniknąć pompowanego i problemów z dopompowywaniem itp, sprawuje się duzo lepiej przy jezdzeniu moverem po trawie czy grząskim terenie w porównaniu do twardego wąskiego koła tradycyjnego. Nie wiem jak z trwałością ale to koło kosztowało 40 pare złotych. Więc nawet niech 2 sezony wytrzyma to wystarczy.

obraz.png.b3712dd632b3cc31cd884aae8cdb634b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysztof57 napisał:

Istotna tu będzie szerokość koła i średnica a nie czy pompowane czy nie.

Jaki miałeś nacisk na hak (koło podporowe)?

Czy podniesione koło obraca się bez oporów ?

Jaki nacisk to Ci tak dokładnie nie powiem ale jak się zaparłem to podniosłem za dyszel do góry (pakerem nie jestem :P). Tak na oko to kilkadziesiąt kilogramów.

Co do obrotu to nie ma z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dawno temu w przyczepie koło podporowe z pełnej gumy. Pamiętam ile się każdorazowo namęczyłem z ustawianiem przyczepy na miękkim gruncie.Marzyłem o szerszym, pompowanym ale przyczepę sprzedałem i po temacie. Może w rozwiązaniu zagwozdki pomoże fakt że posiadam dwie taczki, tak taczki, takie zwykłe budowlano-ogrodowe. Jedna z nich jest na kółku pompowanym a druga na pełnej gumie. Taczka z pompowanym kółkiem lżej się prowadzi po każdej nawierzchni z dwukrotnie większym ciężarem niż taczka z kółkiem pełnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Bartekzzz napisał:

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Zdecyduję się chyba na zakup pompowanych. 

Tylko kup cos dobrej jakości, bo ja w taczce która nie jest garażowana :) wymieniam te gówniane opony i dętki co 2 lata regularnie od wielu lat, w oczach sie to rozłazi, no ale kupuje zawsze taniznę do taczki, teraz wymienię na takie koło jak kupiłem do przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, golob napisał:

Tylko kup cos dobrej jakości, bo ja w taczce która nie jest garażowana :) wymieniam te gówniane opony i dętki co 2 lata regularnie od wielu lat, w oczach sie to rozłazi, no ale kupuje zawsze taniznę do taczki, teraz wymienię na takie koło jak kupiłem do przyczepy.

Pytanie czy te koła dostępne w sklepach z artykułami do przyczep są dobrej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, golob napisał:

Powinny być, one też są chyba bezdętkowe, bo do taczki to taki najtańsze dętkowe daje.

Tylko że pompowane są szersze od standardowego, więc trzeba zmierzyć czy wejdzie. Ale nawet jeśli nie, to widziałem za ok 100 zł komplet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.