Skocz do zawartości

Buduję campervana w USA na bazie Transita.


Trucker Hiob

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 godzin temu, HankaSkakanka napisał(a):

Goldenki, moja ulubiona rasa :wub:

Nasza, przynajmniej ostatnio, też, choć początki są trudne: Wstaję w nocy, by ją wyprowadzić, ząbki swędzą, więc próbuje gryźć wszystko itd, itp. A za parę dni pierwszy wspólny, tygodniowy wyjazd kamperkiem. 

7 godzin temu, HankaSkakanka napisał(a):

A żonie tapicerowanie super wyszło.

Dzięki, przekażę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Stu napisał(a):

Nawet zgrabnie to wyszło...

Na te wystające łby śrub możesz założyć takie maskownice - kołpaki - jest ich kilka typów...

Dzięki, wiem, ale szefowej podobają się sześciokonne łby śrub z nierdzewnej stali, więc ich ekspozycja jest tu celowym zabiegiem. A ja już dawno zrozumiałem, że ani z gustami, ani z żoną się nie dyskutuje, tylko się przyjmuje do wiadomości to, co jej się podoba. <_<

11 godzin temu, Marcin Siemcio napisał(a):

to I ja coś podpowiem :) poszukiwałeś switcha 3way on on to tutaj możecie zamówić :

grneralnie tego typu switch nazywa się SPDT czyli Single Pole Double Throw On/On

A z tego skorzystam, już zamówione. Pstryczek dwa dolary, wysyłka dziesięć. :look:  Jak żyć, panie premierze, jak żyć? :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Trucker Hiob napisał(a):

ich ekspozycja jest tu celowym zabiegiem

...do pierwszego wyjazdu zimą :D wtedy będzie można podziwiać, jak pięknie wykrapla się na nich wilgoć...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stu napisał(a):

...do pierwszego wyjazdu zimą :D wtedy będzie można podziwiać, jak pięknie wykrapla się na nich wilgoć...

Pzdr

Spokojna głowa, nic się nie będzie skraplać. Van jest doskonale zabezpieczony, materiałem o nazwie Lizard Skin, a te śrubki nie mają kontaktu z zewnętrzną powłoką auta, więc nie grozi im rola skraplacza pary wodnej. Jedyne miejsce gdzie można zauważyć kondensację pary, to szyby w przedniej części samochodu. 

Poza tym... jaka zima? My po to zbudowaliśmy tego kamperka, by już nigdy żadnej zimy nie oglądać. :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak wygląda postęp prac? Widać światełko w tunelu...  Na tym filmie dłuższe sprawozdanie: 

a tutaj krótka relacja pokazująca jak będzie wyglądać wykończenie z tyłu vana:

 

Kilka fotek. Na razie tylko jedna strona, nie ma jeszcze sufitu, ale już widać jak to będzie wyglądało.

GOPR0620 (2).JPG

GOPR0610 (2).JPG

GOPR0609.JPG

GOPR0608.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Takie materiałowe wykończenie jak dla mnie jest dużo ciekawsze i przyjemniejsze niż, bardzo powszechne w self-buildach- wykończenie drewnem.

Dzięki. My też nie chcieliśmy wyeksponowanego drewna, dla naszego pokolenia kojarzy się to głównie z epoką Gierka, gdzie niemal w każdym mieszkaniu instalowało się boazerię. Pokusą były ściany "plastikowe", z jakiegoś sztucznego, twardego tworzywa - ale to jest mało przytulne, ponadto jeśli są to gotowe elementy to są dość drogie. Miękkie ściany dają wrażenie przytulności i ciepła, a przy szafkach dochodzi jeszcze jedna zaleta - jak człowiek walnie w nie głową, to nie nabije sobie guza. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.