Skocz do zawartości

Buduję campervana w USA na bazie Transita.


Trucker Hiob

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Trucker Hiob said:

Właśnie o tym myślałem, ale doszedłem do wniosku, że akurat nam to nie będzie potrzebne. To wydatek 3 tysięcy dolarów i dodatkowo nie do końca jest pewne, czy to się nie pogryzie z kontrolą trakcji.  LSD działa zawsze, tzn wtedy, gdy jest potrzebne, a gdy nie jest potrzebne, a jest włączone, to może być niebezpieczne. LSD nie ma żadnego włącznika, jest zawsze "ON" i działa wtedy, kiedy go potrzebujemy, nawet, gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy - np. wjeżdżając na przymarznięty kawałek kałuży. Pełne blokady, reduktory itp są potrzebne w terenówkach, a nasz kamper nie ma ambicji być tego typu pojazdem. 

Dokładnie, przy waszym mocnym silniku LSD był by ryzykownym pomysłem zwłaszcza przy większych prędkościach na ciasnych zakrętach mógłbyś wychodzić driftem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Za część tej kwoty weź sobie małego elektryka, obowiązkowo zblocze, ze dwie małe kotwice/szpile  i kilka starych  pasów ze swojej ciężarówki... Wyjedziesz zawsze. A LSD jest dobre, żeby popatrzeć, jak smoki latają nad Wielkim Kanionem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Marcin Siemcio said:

Dokładnie, przy waszym mocnym silniku LSD był by ryzykownym pomysłem zwłaszcza przy większych prędkościach na ciasnych zakrętach mógłbyś wychodzić driftem :)

Do dryftu to trzeba by zaspawać dyfer, a fabryczny LSD w czasie jazdy siedzi zwykle cicho, bo kontrola trakcji mu robi koło pióra. Dlatego gdy wyjeżdżamy z rowu pokrytego mokrą trawką albo gliną, trzeba pamiętać o wyłączeniu TC. :D

32 minutes ago, Stu said:

Za część tej kwoty weź sobie małego elektryka, obowiązkowo zblocze, ze dwie małe kotwice/szpile  i kilka starych  pasów ze swojej ciężarówki... Wyjedziesz zawsze. A LSD jest dobre, żeby popatrzeć, jak smoki latają nad Wielkim Kanionem :D

Mówiąc o trawce...  Nie próbowałem jeszcze, nie wspominając nawet już o LSD od latających smoków i chyba już umrę w nieświadomości. Natomiast zderzak z wyciągarką być może będzie, ale na razie nie ma go w najbliższych planach. Do mojego Wranglera wyciągarkę przykręcałem, gdy stał zakopany w błocie tak, że niemal się błoto wlewało przez okna. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dobrą i złą wiadomość....

Zacznę od złej... musicie chyba zmienić plany na poniedziałek i zamiast Niagary będzie Nowy Jork 

Dobra to taka że jeśli zmienicie w poniedziałek Niagarę na Nowy Jork to macie jazdę testową w Rivianem. 

Nie wiem jeszcze dokładnie o której godzinie ale na 100% macie zaklepane. 

Ja dzisiaj podziękowałem za jazdę bo to twój ma być rivian hehe i mi sumienie nie pozwalało się wryć przed kolejkę. 

Szegóły jutro na trasie dam :)

20220915_155200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, Marcin Siemcio said:

Mam dobrą i złą wiadomość....

Zacznę od złej... musicie chyba zmienić plany na poniedziałek i zamiast Niagary będzie Nowy Jork 

Dobra to taka że jeśli zmienicie w poniedziałek Niagarę na Nowy Jork to macie jazdę testową w Rivianem. 

Nie wiem jeszcze dokładnie o której godzinie ale na 100% macie zaklepane. 

Great news. Zaraz zapytam co szefowa na to. 

......

Z szefową problem. Ona jest przekonana, że nie przeżyje wjazdu do Nowego Jorku. Może jednak uda się ją do poniedziałku przekonać, że niektórym udaje się żywo z NY wyjechać. :D  

Prognoza pogody dla Niagary się poprawia, ale Niagara nie zając, nie ucieknie. Czekam na szczegóły - jutro Hilton Head, a w międzyczasie kilka nowych fotek - przednia szyba naprawiona, tylne i w odsuwanych drzwiach przyciemnione. Kilka fotek:

IMG_3792.thumb.JPG.00949b93af577d3fefa0b59380e06b52.JPGIMG_3791.thumb.JPG.08aca5196a7e0f832e39563767789d74.JPGIMG_3790.thumb.JPG.e370fe7e939937705673e476c3bc2986.JPGIMG_3789.thumb.JPG.8fff9bf2aff113ae74d8c47154252e90.JPGIMG_3788.thumb.JPG.a0cd708f08283aa9da89db715896d16e.JPGIMG_3787.thumb.JPG.0f2562da7e81443cb8e48a9d1757a9a2.JPGIMG_3786.thumb.JPG.81dcbd102656de040e3a2b3df1ac2c4d.JPGIMG_3785.thumb.JPG.3d6376dc4f2150ed110fd68c488dd414.JPGIMG_3784.thumb.JPG.eea36dc9ef20023bb74390d0342b20de.JPGIMG_3783.thumb.JPG.51df5d378ad31c19aa2871a4f0c515c9.JPGIMG_3782.thumb.JPG.3370256eec20c6ed61a8111bd7a7df22.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak rozmawialiśmy podsyłam parę linków : 
1. Zamek do drzwi - jest to zestaw także dwa zamki w zestawie, jeden dla kierowcy , jeden dla pasażera,  dobte jest to ze mozecie sobie zamknąć na klucz od srodka i nawet jesli ktos zbije szybe to musi się wspinać przez okno bo nie otworzy zamka , jedyny minus a moze i nie minus tylko wlasciwość to że nie widoczny z zewnątrz oraz że po zamknięciu musimy wychodzić suwanymi drzwiami. https://expeditionupfitter.com/products/ford-transit-front-door-securitylocks

2. Jest druga opcja z tej firmy a mianowicie można w zestawie kupić z zamkami zewnętrznymi na drzwi suwanych i tylne : https://expeditionupfitter.com/products/ford-transit-full-set-security-locks
Ja jednak wybrałem ten inny zamek do drzwi tylnich i suwanych ponieważ mniej zabawy że względu że jest elektryczny i dodatkowo nie widoczny.

3. To jest ten zamek który wstawiłem do tylnych i który wstawię do bocznych :
https://www.thunderboltlocks.com/shop/p/model-1-m1-factory-key-fob-controlled
 lub mają też wersję z własnym pilotem i jest wtedy niezależne od pilota fordowskiego.
https://www.thunderboltlocks.com/shop/p/model-1-m1-factory-key-fob-controlled

4. Gdzie zamawiałem materiały: ( można do nich zadzwonić i zamówić próbki: 

https://www.perfectfit.com/

Jak coś jeszcze zapomniałem to dajcie znać:)
Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Marcin Siemcio said:

Tak jak rozmawialiśmy podsyłam parę linków : ...

Jak coś jeszcze zapomniałem to dajcie znać:)
Pozdrawiam
 

Właśnie dojechaliśmy szczęśliwie do domu. Dzięki za gościnę i za spotkanie. Było super, mam nadzieję, że za 10 dni spotkamy się znowu. Dziękuję też za linki. Nic co prawda nie zrozumiałem z tych "inhibitorów", ale może potem to wymyślę. :D 

Zapomniałeś o szafkach/torbach podwieszanych w vanie, produkowanych przed Twojego znajomego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/20/2022 at 2:15 PM, Trucker Hiob said:

 

Zapomniałeś o szafkach/torbach podwieszanych w vanie, produkowanych przed Twojego znajomego. 

Tutaj link do szafek od Krzyśka ...

https://www.vandermoon.com/en/

Tutaj można zobaczyć video jak Christopher prezentuje

 

 

 

 

 

Edytowane przez Marcin Siemcio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Marcin Siemcio said:

Tutaj link do szafek od Krzyśka ...

https://www.vandermoon.com/en/

Fajnie wygląda, podobają się. Dowiedz się, czy będą do transita. Te "organizatory" na tylne drzwi też super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafki super i chyba je kupimy, gdy będziemy w Polsce. Użyjemy ich jako naszego bagażu, więc i z transportem nie będzie problemu. 

PS. @Marcin Siemcio widziałeś tę półeczkę? https://www.amazon.com/White-Top-Adventures-2007-2018-Headliner/dp/B09FHJFXSC/ref=sr_1_4?keywords=White+Top+Adventures&qid=1664147599&sr=8-4&ufe=app_do%3Aamzn1.fos.ac2169a1-b668-44b9-8bd0-5ec63b24bcb5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, Trucker Hiob said:

Szafki super i chyba je kupimy, gdy będziemy w Polsce. Użyjemy ich jako naszego bagażu, więc i z transportem nie będzie problemu. 

PS. @Marcin Siemcio widziałeś tę półeczkę? https://www.amazon.com/White-Top-Adventures-2007-2018-Headliner/dp/B09FHJFXSC/ref=sr_1_4?keywords=White+Top+Adventures&qid=1664147599&sr=8-4&ufe=app_do%3Aamzn1.fos.ac2169a1-b668-44b9-8bd0-5ec63b24bcb5 

W razie czego to te szafeczki od Krzyśka są już dostępne w USA i cenowo chyba na to samo wychodzi. Być może będzie jedna firma z Chicago na targach która je sprzedaje. 

Na pewno też sprzedaje https://www.campervan-hq.com/products/van-der-moon-box-red

trzeba tylko obczaić które są do waszego Transita. 

Jeśli chodzi o półeczkę nad głową kierowcy to mam taki zestaw ale cały czas się wącham czy ją instalować bo się boję że będę głowa walił jak będę przechodził za kierownice, dodatkowo beż tej półeczki tak troszkę więcej miejsca się wydaje w tym Sprinterze. 

Na pewno tą półeczka ma zalety bo to idealne miejsce na schowanie tych mat termicznych które nakleja się na szyby. 

Zobaczymy wyjdzie w praniu czy się na to zdecyduje :)

 

Ja tym czasem w ekspresowym tempie kombinowałem łóżko aby na wyjazd było gotowe. W miarę fajnie to wyszło chociaż do tej pory nawet nie myślałem jak to zrobię:) 

Nie ma takiej inżynieri jak w waszym :) takie skromne w stylu ikea ;)

20220925_200957.thumb.jpg.b7f4f9d2e40963c853c458fe570eff9d.jpg

Edytowane przez Marcin Siemcio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Marcin Siemcio said:

W razie czego to te szafeczki od Krzyśka są już dostępne w USA i cenowo chyba na to samo wychodzi. Być może będzie jedna firma z Chicago na targach która je sprzedaje. 

Na pewno też sprzedaje https://www.campervan-hq.com/products/van-der-moon-box-red

trzeba tylko obczaić które są do waszego Transita.  /.../

Ja tym czasem w ekspresowym tempie kombinowałem łóżko aby na wyjazd było gotowe. W miarę fajnie to wyszło chociaż do tej pory nawet nie myślałem jak to zrobię:) 

Nie ma takiej inżynieri jak w waszym :) takie skromne w stylu ikea ;)

 

Gratulacje, łóżko super. Dobrze by było, gdyby pokazali te półeczki w Chattanooga. Może zadzwonię do nich w poniedziałek i zapytam.

Ja tylko mam nadzieję, że huragan Ian  nie zepsuje nam całkiem pogody w najbliższy weekend. Na razie prognozy są takie, że w sobotę będą całkiem obfite deszcze, a w niedzielę już może być słoneczko, ale w tej chwili nie do końca wiadomo w jakim tempie i w którą stronę Ian będzie się przesuwał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Trucker Hiob said:

Gratulacje, łóżko super. Dobrze by było, gdyby pokazali te półeczki w Chattanooga. Może zadzwonię do nich w poniedziałek i zapytam.

Ja tylko mam nadzieję, że huragan Ian  nie zepsuje nam całkiem pogody w najbliższy weekend. Na razie prognozy są takie, że w sobotę będą całkiem obfite deszcze, a w niedzielę już może być słoneczko, ale w tej chwili nie do końca wiadomo w jakim tempie i w którą stronę Ian będzie się przesuwał. 

No ja w tamtym roku jak byłem to w sobotę była bardzo ładna pogoda ale w nocy z soboty na niedzielę lało a że targi były na trawie to Sue zrobiło błoto a połowę wystawców się zwinęło żeby ludzie im ciapy nie ponosili do kamperów. Ludzi też w niedzielę było jak na lekarstwo. Kurcze może teraz będzie zagwostka co robić:( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan na Adventure Van Expo się już uklarował. 

Pierwsza sprawa z bagażnikiem do przewozu motocykla już się z gościem dogadałem i na końcu on się pyta czy mu dam znać 4 godziny wcześniej zanim dojadę to zadzwoni po kolegę bo we dwóch nie damy rady tego włożyć do mojego vana. To ja się pytam ile to kurde waży a on stwierdza że około 400 funtów. Także jak by nie liczyć to nie mam tyle wolnej wagi , będę musiał zlecić jakiemuś warsztatowi zrobienie tego z aluminium. Także temat bagażnika zamknięty a taki był niemal idealny dla mnie.  ( poniżej dwie fotki co to miało być).

W związku z tym nie musiałem jechać vanem ale chyba najwyższy czas wypalić to zeszłoroczne paliwo kupione po 3$.

Plan wygląda tak

W czwartek wieczorem wystartujemy z Connecticut I dojedziemy do Charlotte w piątek do południa. Ty pewnie z pracy wrócisz koło 1-3 godziny także dychniemy , i później razem wystartujemy na Chattanoge żeby na późny wieczór wbić się na kemping. 

Prognozy pokazują deszcz zwłaszcza w sobotę ale jak to oni do mnie napisali z tych targów " we are adventure people " także damy radę:) 

W niedzielę w południe wyruszymy w drogę powrotną do Connecticut gdzie przesiądziemy się do osobówki i późną nocą wyruszymy do Nowego Jorku. 

 

Screenshot_20220817-141529_Facebook.jpg

Screenshot_20220817-141524_Facebook.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.