Jump to content
Trucker Hiob

Buduję campervana w USA na bazie Transita.

Recommended Posts

janekorka

Trucker Hiob podziwiam Cię za cierpliwość. Jak patrzę kiedy rozpocząłeś ten wątek to już półtora roku minęło. Widzę, że już sam fakt budowy sprawia Ci wiele frajdy. Nie zapomnij tylko, że ideą karawaningu jest podróżowanie, a nie tylko posiadanie wymarzonego sprzętu. Żebyś miał czas nacieszyć się tymi udogodnieniami🙂.

Pozdrawiam👋

Trucker Hiob
11 hours ago, janekorka said:

... Nie zapomnij tylko, że ideą karawaningu jest podróżowanie, a nie tylko posiadanie wymarzonego sprzętu. Żebyś miał czas nacieszyć się tymi udogodnieniami🙂.

Pozdrawiam👋

Plan od początku był taki, że podróżowanie zacznie się po przejściu na emeryturę, a więc od 2023 roku. Co więcej, sytuacja rodzinna jest taka, że razem i tak nie udamy się w "podróż życia" dopóki żona będzie się opiekowała swoją mamą. Być może więc to się odsunie jeszcze o kolejne kilka lat. Jest więc całkiem prawdopodobne, że będę podróżował sam przez parę lat, a z żoną jedynie na jakieś krótsze, weekendowe wyjazdy. 

Waldek R

Hiobie polecam kuchenkę 'Xiaomi Mi Induction Cooker'. Może się spodoba Pani Grażynce. Ma ciekawe opcje oprócz standardowego sterowania z apelu. 

Marcin Siemcio

Witam ponownie, wspomniałeś że instalujesz jakieś kamerki na vanie, masz już jakiś konkretny model? bo powoli przymierzam się do zamknięcia sufitu i nie wiem czy jakieś jeszcze kable puszczać bo jak to w moim przypadku żeby szewc w dziurawych butach nie chodził. O kamerkach do domów mogę książkę pisać ale jeśli chodzi o kamerki do campervana nie mogę znaleźć takiej która spełnia moje oczekiwania a mianowicie :

1) Fajnie jak by miała rekorder zamontowany gdzieś w aucie z możliwością podłączenia do jakiegoś wyświetlacza w aucie

2) dodatkowo abym miał do nich dostęp poprzez mój telefon 

3) były w miarę małe i miały dobrą jakość co najmniej 3MP a idealnie jak by były 5MP

4) no i w przypadku jak by był zasięg internetu to aby wysyłały dane do jakiejś chmury

mo≤że Ty coś ciekawego wymyśliłeś ?

pozdrawiam

Marcin Siemcio
1 hour ago, Szopler said:

Zamienniki 8020 - https://www.tnutz.com/

I tutaj jeszcze jak byście zamawiali profile to ważna informacja

UPS and Fed-Ex now calculate any boxes over 96” at 90 lbs billable weight!  Reduce the length of your extrusions to 94” (to give us room to put sufficient packaging at both ends), and the box will be less than 96”.  You should see a significant difference in the shipping charge.

We would also suggest to have us cut all the parts to your exact sizes, hopefully reducing the overall length of the box, and the shipping rate.  What many customers don’t realize is by trying to save a couple of dollars on cutting charges, they end up paying dozens of dollars more on shipping for longer boxes.  Try putting your exact sizes in the cart, and see what the overall cost would be with the shipping.  We only charge $0.50 for a square and accurate cut.

Trucker Hiob
On 1/19/2022 at 10:02 PM, Marcin Siemcio said:

Witam ponownie, wspomniałeś że instalujesz jakieś kamerki na vanie, masz już jakiś konkretny model?...

Niestety jeszcze nie przestudiowałem tematu. Pewnie będę czytał opinie na Amazon i poszukam jakiś testów na YT, ale to dopiero plan na najbliższe tygodnie. Też trzeba to będzie zrobić, bo po wykończeniu sufitu byłoby trudniej z otworami w dachu do kabli.  Ten człowiek chyba ma dość ciekawe porównania, ale jeszcze go w całości nie oglądałem:  https://www.youtube.com/watch?v=eGRgZWb5zx0

PS. Ta kamerka wygląda naprawdę interesująco. Droga, ale bez miesięcznych opłat:

https://www.amazon.com/eufy-Security-Wireless-Compatibility-Weatherproof/dp/B07Z35RM2Q 

https://www.amazon.com/eufy-Security-Compatibility-Resolution-Weatherproof-dp-B08922VDK3/dp/B08922VDK3/ref=dp_ob_title_ce

15 hours ago, Szopler said:

Zamienniki 8020 - https://www.tnutz.com/

Dzięki. Wygląda interesująco. 

13 hours ago, Marcin Siemcio said:

I tutaj jeszcze jak byście zamawiali profile to ważna informacja...

Tak, wiemy, że ceny przesyłki dramatycznie rosną, gdy jej wielkość przekracza wymiary dopuszczalne przez UPS, czy FedEx.

On 1/19/2022 at 6:19 AM, Waldek R said:

Hiobie polecam kuchenkę 'Xiaomi Mi Induction Cooker'. Może się spodoba Pani Grażynce. Ma ciekawe opcje oprócz standardowego sterowania z apelu. 

Fajna, ale chyba są tylko w wersji 230V. 

Edited by Trucker Hiob (see edit history)

Trucker Hiob

Dzisiaj były prace przy segmencie kuchennym. Znowu dziesiątki śrubek do wkręcenia i. rzecz jasna, kilka razy rozkręcanie tego, co już skręcone, bo zapomnieliśmy o jakimś elemencie "w środku". Ostatnia fotka jest "do góry nogami", bo jeden z elementów tej szafki jest dłuższy - bo jest nad stopniem i w garażu nie da się tego postawić na płaskiej podłodze. 

Lewa strona to zlewozmywak, zbiornik na wodę i kosz na śmieci, w środku piec elektryczny do ogrzewania wody i u góry szuflada, a po prawej stronie cztery szuflady. 

IMG_3377.JPG

IMG_3379.JPG

IMG_3387.JPG