Skocz do zawartości

Buduję campervana w USA na bazie Transita.


Trucker Hiob

Rekomendowane odpowiedzi

No wiesz, szefowa tyle się napracowała i nie jedzie??? ;)

Czy możesz opisać jakie to są kamerki i jak przymocowane do karoserii?

Brawo za pobyt u fryzjera , od razu młodziej (to chyba też szefowa :))

Dobrze się kamperek prezentuje.

Szerokiej drogi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Misio napisał(a):

Udanej podróży!

 

24 minuty temu, bozka napisał(a):

No wiesz, szefowa tyle się napracowała i nie jedzie??? ;)

Moja żona lubi tego typu prace, więc dla niej sam proces budowy jest frajdą, podobnie zresztą jak dla Tomka, jej brata, który poświęcił dwa swoje urlopy na budowę naszego kamperka i też jeszcze nie miał okazji, by się nim przejechać. Tak przy okazji, jak to czytasz, Tomku, to jeszcze raz serdecznie dziękuję za Twoją pomoc i pracę przy tym projekcie. 

U nas wiosna pełną parą, drzewa kwitną od miesiąca, ogród koło domu zaniedbany, więc Grażynka postanowiła, że najpierw się zajmie domem na fundamentach, a dopiero potem tym na kołkach. Ja wrócę na Święta, dokończymy zabudowę i w kwietniu-maju ruszymy już razem na Zachód. 

24 minuty temu, bozka napisał(a):

Czy możesz opisać jakie to są kamerki i jak przymocowane do karoserii?

To jest domowy system firmy Reolink. Myślę, że to jest ten model:  https://reolink.com/product/rlk8-810b4-a/  Mam kamerkę po każdej stronie samochodu, plus piątą nad drzwiami, mającą pole widzenia 180 stopni i detektor ruchu włączający światła:  https://reolink.com/product/reolink-duo-floodlight-poe/   Kamerki zasilane PoE, kablem video, a kontroler, który jest w środku, prądem zmiennym. Przez Starlinka i aplikację na telefon, czy desktop, można cały czas oglądać obraz z tych kamer. 

Na dachu mam relingi dachowe z elementów aluminiowych i do nich są przykręcone kamery. 

24 minuty temu, bozka napisał(a):

Brawo za pobyt u fryzjera , od razu młodziej (to chyba też szefowa :))

Jasne, szefowa. U fryzjera nie byłem z pół wieku. Była trochę niezadowolona, że chcę tak krótko, ale w podróży to najwygodniejsza fryzura. Zabawne jest to, że gdy poprzednio ostrzygłem się "na szlachcica", z czubem na głowie i podgolony z tyłu i po bokach, też słyszałem, że młodziej wyglądam. ale to już chyba zdziecinnienie, a nie młodość... :laugh:

24 minuty temu, bozka napisał(a):

Dobrze się kamperek prezentuje.

Szerokiej drogi.

Dziękuję. 

16 minut temu, peja76 napisał(a):

Dopiero sobie kobitka odpocznie, mówi sobie pomogę mu szybciej pojedzie i będzie spokój:]

@Trucker Hiob Powodzenia:hej:

Coś tu jest na pewno na rzeczy...  :D 

3 godziny temu, Misio napisał(a):

Udanej podróży!

Dziękuję również. ;) 

Wracając jeszcze do kamerek, na monitorze w aucie, lub na aplikacji mogę podglądać obraz z jednej, dwóch, czterech, ośmiu, czy dziewięciu kamer równocześnie. Poniżej zdjęcia monitora w kamperku. Zwykle mam tak włączonego, że widzę większy podgląd z jednej z kamer i małe z pozostałych. tak to wygląda tu, gdzie dziś w nocy parkowałem:  

DSC02682.JPG

DSC02683.JPG

DSC02684.JPG

DSC02685.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już w domku. Byłem w drodze dwa tygodnie. przejechałem 3140 mil, 5000 km, średnie zużycie paliwa 16,5 l/100km. Zacząłem od wybrzeża Północnej Karoliny, potem w dół aż na Key West i powrót wzdłuż wybrzeża Zatoki Meksykańskiej. Po drodze aligatory w Everglades. Wróciłem szybciej niż planowałem, bo mi się zatęskniło za domem, a i w ogrodzie na wiosnę sporo pracy. Samotna jazda, bez żony i bez psiaka dobra na weekend, nie na dłuższe wojaże. W kolejną podróż wyruszymy prawdopodobnie na przełomie kwietnia-maja.

Co się sprawdziło, a co nie w kamperku? Sprawdziło się wszystko! Kibelek działa tak, jak powinien, jest bezzapachowy. Użyłem go trzy razy, pokazywałem znajomym i nieznajomym z dziesięć razy - nie mogli uwierzyć, że był używany. Prysznic był w użyciu pewnie z siedem razy - doświadczalnie stwierdzam, że mycie się wodą i myjką bawełnianą bez użycia detergentów, czy innych "namydlaczy" jest skuteczne, a po wytarciu się czujemy się świeżo i czysto - bo też tacy jesteśmy. Oprócz prysznica w aucie były też te w truckstopach i domach przyjaciół. 

Ma ktoś pytania? Chętnie odpowiem. 

PS. Psiak będzie już w sobotę... Golden Doodle. 

 

c1.jpg

c2.jpg

c3.jpg

f1.jpg

f2.jpg

f3.jpg

f4.jpg

f5.jpg

f6.jpg

f7.jpg

DSC02815.JPG

DSC02823.JPG

DSC02837.JPG

Zdjęcie WhatsApp 2023-03-16 o 17.28.21.jpg

Zdjęcie WhatsApp 2023-03-16 o 17.29.21.jpg

Zdjęcie WhatsApp 2023-03-16 o 18.34.22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Trucker Hiob napisał(a):

Piesek będzie w domu w sobotę, zdecydowaliśmy się na suczkę. Teraz wybór imienia... 

to chyba Jemima było :) w skrócie będzie [ dżemi ] :) 

 

a z innej beczki jest nowa tablica do mojej motorynki :) ci co wiedzą o co chodzi to wiedzą a ci co nie wiedzą to mogą zgadywać :) 

CDE77234-19A7-463B-AAAF-92947DC46F8D.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin Siemcio napisał(a):

to chyba Jemima było :) w skrócie będzie [ dżemi ] :) 

 

a z innej beczki jest nowa tablica do mojej motorynki :) ci co wiedzą o co chodzi to wiedzą a ci co nie wiedzą to mogą zgadywać :) 

CDE77234-19A7-463B-AAAF-92947DC46F8D.png

Super, panie explorerze. Podoba się. Aż dziwne, że było wolne i że żaden posiadacz Forda Explorera jej nie wybrał. 

A imię dla suczki? Psiak teraz ma na imię Lucy (na cześć aktorki grającej w sitcomie I Love Lucy) i mnie się podobało, ale zostałem przegłosowany. Szefowa ma większość głosów. :oslabiony: Były jeszcze opcje Saba i Aza, ale wybór padł na Figę. Do soboty jednak może się zmienić...  

1 godzinę temu, peja76 napisał(a):

Mało zdjęć z wyjazdu a o opisie nawet nie wspomnę, normalnie nudy :ee:

Bo to nie temat z opisem wyjazdów. Będą kolejne filmy, to wkleję, ale na tej emeryturze to na nic nie ma czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2023 o 02:38, Trucker Hiob napisał(a):

transit2.jpg

- Bagażnik dachowy masz jakiś 'firmowy' czy samemu dorabiałeś?
- Ile centymetrów masz od płaszczyzny dachu do górnej płaszczyzny solara?
- Jaką masz całkowitą wysokość auta (może poza anteną starlinka), albo najlepiej: wysokość od asfaltu do górnej płaszczyzny paneli solarnych?, zawieszenie masz podniesione w stosunku do standardowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

- Bagażnik dachowy masz jakiś 'firmowy' czy samemu dorabiałeś?

Wszystko zrobione własnoręcznie, z aluminiowych elementów systemu 80/20, 8020.net  Użyliśmy fabrycznych otworów i fordowskich uchwytów do bagażnika, reszta z 80/20. Na zdjęciach uchwyt, z zamocowaną kamerką i ze starym uchwytem do anteny starlinka. 

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

- Ile centymetrów masz od płaszczyzny dachu do górnej płaszczyzny solara?

Od najwyższego punktu dachu do górnej powierzchni solara jest 3 cale, 7,5 cm. 

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

- Jaką masz całkowitą wysokość auta (może poza anteną starlinka), albo najlepiej: wysokość od asfaltu do górnej płaszczyzny paneli solarnych?, zawieszenie masz podniesione w stosunku do standardowego?

Od asfaltu do górnej płaszczyzny solarów jest 115 cali, 292 cm. Wyżej o 7 cali sięga klimatyzator, a o 11 antena wzmacniacza GSM. Ta antena jest na sprężynie, więc można ją pominąć, jak wjadę pod niski wiadukt, to najwyżej ją lekko uszkodzę, ale od ziemi do górnej powierzchni klimatyzatora jest ok. 310 cm.

Zawieszenie standard, poza poduszkami powietrznymi, które jednak nie powinny podnosić auta, a jedynie zapobiegać, by zbyt bardzo nie siadał. Większe są koła i opony, które zwiększyły prześwit i wysokość auta o ok. 3 cm. 

DSC02909.JPG

DSC02913.JPG

Edytowane przez Trucker Hiob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Trucker Hiob napisał(a):

Zawieszenie standard, poza poduszkami powietrznymi, które jednak nie powinny podnosić auta, a jedynie zapobiegać, by zbyt bardzo nie siadał.

A to dziwne...bo u mnie od 0-4bar mam około 8cm podniesiony tył kampera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.