Skocz do zawartości

Buduję campervana w USA na bazie Transita.


Trucker Hiob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  Zaczynam swoją przygodę z karawaningiem, ale na razie tylko teoretycznie. To znaczy najpierw będzie to przygoda polegająca na zbudowaniu kampera marzeń, na bazie zwykłego "blaszaka" Forda Transita. Samochód będzie fabrycznie nowy, w najdłuższej wersji, jaka jest u nas dostępna i z najmocniejszym benzynowym silnikiem. Dlaczego nie diesel? Odpowiem, jeśli pojawią się takie pytania.

Zdaję sobie sprawę, że realia w USA są inne niż w Europie, ale myślę, że ciągle mogę się od Was czegoś nauczyć, zwłaszcza, gdy ktoś już sam zbudował swój samochód, albo gdy spędził już kilka lat podróżując kamperem po świecie.

Mój samochód to będzie Ford Transit z benzynowym silnikiem V6 biturbo, 310 KM, 10-biegową automatyczną skrzynią i z gołymi blachami z tyłu. Coś tak jak ten:

vehicle-%2820%29.png

A w środku - planujemy mieć z tyłu łóżko "na stałe", w poprzek, z bagażnikiem poniżej, a przed nim mały stolik z dwoma fotelami skierowanymi do siebie. Za siedzeniem kierowcy kabina łazienkowa, prysznic i toaleta, jakieś szafki z wbudowaną lodówką i mikrofalówką, a po stronie pasażera kuchnia - zlewozmywak, szuflady, kuchenka itp. To tak na razie z grubsza, a szczegóły dotrą się w praniu. 

 

Piotr 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Fotel pasażera będzie obracany i będzie też tam drugi stoliczek. Jednak przed łóżkiem planujemy mieć "ważniejszy" stół. Oszczędzanie miejsca jest ważne, ale musi czemuś służyć. Wybór vana o długości 6,75 metra i poprzeczne usytuowanie łóżka właśnie zaoszczędzi nam miejsce na wygodny stolik. 

Dodatkowo będzie to awaryjne łóżko dla trzeciej osoby, dodatkowy schowek pod fotelikami, a ponadto najprawdopodobniej cała ta część vana będzie podniesiona o 20-30 cm, w celu uzyskania stopnia ułatwiającego wejście na platformę łóżka, co da nam dodatkową powierzchnię magazynową pod stolikiem. 

Ten van jest wysoki, ma ok. 195 cm od podłogi do sufitu, więc nawet po dodaniu izolacji i podłogi zostanie miejsce na schowek nad podłogą w miejscu służącym do siedzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Commander said:

Jeśli to auto na 2 osoby to po co nocleg dla 3.

 

6 hours ago, Hipis2020 said:

Wszystko się może zdarzyć ?

 

US of A to taki dziwny kraj, pełen paradoksów. 28 stanów wymaga, by jedynie kierowca i pasażer mieli zapięte pasy. W innych stanach różnie, np. w niektórych wymagane są pasy dla wszystkich, chyba, że... tych pasów nie ma, albo gdy pojazd jest cięższy nić pewna waga, różna w różnych stanach, albo jest to  "secondary enforcement law", czyli nie wolno za to zatrzymać samochodu. Trzeba znaleźć inny pretekst, albo mandat wynosi 10 dolarów, albo....  

Co dziwniejsze, w 20 stanach wolno wozić pasażerów na "balkoniku" pickupa po publicznej drodze. Jak w PRL-u na pace Żuka na zakładowej wycieczce na grzyby do lasu.

Zatem kto wie, może kiedyś pojedziemy z extra pasażerami i dodatkowe łóżeczko będzie jak znalazł. A może moje luba mnie wykopie z małżeńskiego łoża i takie spanko, choć za krótkie i dość wąskie, będzie lepsze, niż spanie na przednim siedzeniu. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ja to ja...   Hiob to nie jest nick, na którego każdy się rzuca. :D  Raczej się źle ludziom kojarzy i z marketingowego punktu widzenia jest porażką. ?  Chyba muszę sobie zrobić jakąś fotkę do avatara. 

BTW właśnie wynajęliśmy campervana na trzy dni, za skromną opłatą tysiąca dolarów. Nic te pieniądze nie są warte. Ale lepiej wydać teraz tysiąc, niż zrobić później błąd wart sto tysięcy.  Na pewno na moim kanale na YT będzie z tego jakiś reportaż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że egzemplarz się udał, choć pewne ryzyko było - kupiłem go na aukcji.  Ma 22 lata i 45 tys mil przebiegu i stał się moim "normalnym autem" do codziennej jazdy, ale klasykami też jeżdżę. Dziś do pracy przyjechałem 70-letnim Cadillakiem. ?

IMG-2403.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.