Skocz do zawartości

Francja - Morze Śródziemne


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

zaraz za 34200 Sete w drodze na Agde są parkingi ,

na drugim parkingu przy morzu można stać za darmo do wyskośc 220 cm Parking Plage des 3 Digues

jest też tam parking dla wyższych aut już płatny ok 10 Euro za dzień za parcele ( Kamper , przyczepami tam nie można )

wzdłuż morza droga rowerowa ,

Polecam do zwiedzenia Sete ( Francuska Wenecja )

Po drodze do zwiedzenia Avinion , Akwedukt Pont-du-Gard , Nimes

mam namiary na świetne winnice w okolicy , wino leją do baniek jak na stacji z dystrybutora

 

W stronę Agde jest też parking przy morzu ale już drożej

Pozdrawiam

Hiszpania 2014 926.jpg

IMG_3603.JPG

IMG_3632.JPG

IMG_3658.JPG

Edytowane przez RANAULT1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomekk napisał:

Witam

Dzięki za info, my poruszamy się zestawem z przyczepą i raczej szukam informacji o kempingach.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
 

66140 Canet Plage

http://www.siblu.fr/camping-mar-estang

 

34200 Sete

https://www.aire-service-camping-car-panoramique.fr/herault/34-sete-plage

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Marseillan Plage jest kilka kempingów bezpośrednio przy morzu więc jest w czym wybierać. Byłam na dwóch: Robinsoni i Dunes & Solei

140420358_Zrzutekranu(41).thumb.png.dff2bef527623536aba11518faa61a80.png

Jest jeszcze kemping na mierzei między Sete i Marseillan, ale tam był zawsze problem z miejscem

 

2115762959_Zrzutekranu(42).thumb.png.07d33b453909685b55ead78c4030bb78.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z Francji, ale z innego rejonu. (Ecrins, Grenboble, Jura) Niektóre kempingi są zamknięte z powodu covida pozostałe w zwiazku z tym nabite na full, na wielu nie ma miejsca i odprawiają z kwitkiem.. więc lepiej zarezerwować przed wyjazdem, bo może być lipton. Musieliśmy się ratować dzikusami i parkingami dla camperów.

Tam gdzie nam się udało wbić połowa kabin/umywalek/pryszniców (co druga) jest zaklejona taśmami - nie wolno ich używać, więc rano i wieczorem robią się kolejki do toalet. Poza takimi niedogodnościami spoko.

We Włoszech to samo :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łza Włóczynutka napisał:

Wróciłem właśnie z Francji, ale z innego rejonu. (Ecrins, Grenboble, Jura) Niektóre kempingi są zamknięte z powodu covida pozostałe w zwiazku z tym nabite na full, na wielu nie ma miejsca i odprawiają z kwitkiem.. więc lepiej zarezerwować przed wyjazdem, bo może być lipton. Musieliśmy się ratować dzikusami i parkingami dla camperów.

Tam gdzie nam się udało wbić połowa kabin/umywalek/pryszniców (co druga) jest zaklejona taśmami - nie wolno ich używać, więc rano i wieczorem robią się kolejki do toalet. Poza takimi niedogodnościami spoko.

We Włoszech to samo :( 

I to jest właśnie pandemiczna logika. Zamknięte kempingi więc wszyscy się ładują do tych czynnych przez co są przepełnione. Kabiny i umywalki ograniczone, więc wszyscy muszą stać w kolejce na kupie ? 

To samo u mojego dzieciaka w przedszkolu. Rano kolejeczka do oddania dziecka. Jednym słowem fikcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja wybieram się w tym roku do https://www.campinglayole.com/. Miałem tam być w zeszłym, ale musiałem zmienić plany, szczęśliwie udało się wynegocjować voucher i przenieść wpłatę na ten rok. 

Nie byłem jeszcze we Francji więc bardzo jestem ciekaw jak będzie. W planie po drodze Lazurowe Wybrzeże. Może znacie jakiś kamping ma którym można by się tam zatrzymać na 1 lub 2 nocki ?

 

image.thumb.png.d6cb6e0ac74e919d0ff3beafa2eb8fe7.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na Campingu La Mare. Dostać m-sce w sezonie bez sezonie to masakra. Myśmy załapali się na trzy doby. Kemping super ale ustawianie pojazdów jak w wojsku. Plaża wąska i kamienista. Miejsce dobre na wypady po okolicach.

Poprawa! '"bez sezonie"  miało być bez rezerwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę nie tylko nam oklepany kierunek IT/CRO się znudził.

Też planowaliśmy FR na 2020 ale zawierucha covidowa spowodowała że zrezygnowaliśmy .

może w tym roku się uda ;)

ponoć Lazurowe dotychczas w sezonie było  tak zatłoczone że brak miejsca ka kempingach i korki w wielu nadmorskich miejscowościach to standard.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Suzu4x4 napisał:

widzę nie tylko nam oklepany kierunek IT/CRO się znudził.

Też planowaliśmy FR na 2020 ale zawierucha covidowa spowodowała że zrezygnowaliśmy .

może w tym roku się uda ;)

ponoć Lazurowe dotychczas w sezonie było  tak zatłoczone że brak miejsca ka kempingach i korki w wielu nadmorskich miejscowościach to standard.

 

W jechałem w lipcowy piątek po południu z Lyonu na fajny kemping w okolice Sete. W istocie autostrada stała, ale kemping polecam:https://www.lesmediterranees.com/.

W tym roku zamierzamy zwiedzić nieco Francji i już zabrałem się za rezerwacie. Z powodu COVIDu i tłumów jest dość krucho. Zwłaszcza po ogłoszeniu że Hiszpania raczej nie przyjmie turystów w wakacje, na mempach zrobiło się tłoczno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.