Skocz do zawartości

Nowa przyczepa z błędnym DMC


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem pod koniec czerwca nową przyczepę Dethleffsa która wg. producenta oraz zamówienia miała mieć 1300DMC a jak się okazało po zarejestrowaniu przez leasing ma 1360DMC przez co przekraczam zestawem 3.5t (holownik 2174DMC). 

Po wysłaniu pisma do dealera i producenta dostałem zgodę z fabryki  na obniżenie DMC do 1300kg oraz nową tabliczkę znamionową z dmc 1300kg po czym zrobiłem badanie techniczne na okręgowej stacji pojazdów i wszystko było bez problemu do czasu wydziału rejestracji pojazdów: twierdzą ,że wszystkie dokumenty są ok ale potrzebują jeszcze nowej homologacji na przyczepę od producenta. Niestety producent twierdzi ,że takiej nie może wystawić ponieważ przyczepa jest już zarejestrowana...

Czy ktoś może miał taki przypadek ? 

Wybieram się na Chorwację tym zestawem tylko jest problem bo nie posiadam B+E ani B96 wg dow rejestracyjnego DMC przyczepy to 1360kg natomiast wg tabliczki znamionowej DMC to 1300kg.

Jaka waga przyczepy będzie brana pod uwagę - z dowodu rejestracyjnego czy z tabliczki znamionowej przyczepy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • luktom zmienił(a) tytuł na Nowa przyczepa z błędnym DMC

Bzdura, nie potrzebują żadnej homologacji, wystarczy pismo od producenta że buda bez zmian konstrukcyjnych może mieć taką mase i tyle. Idź do naczelnika niech na piśmie wystawi odmowę, tyko to jest czas... jak już masz jechać do CRO to trochę lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pismo od producenta ,że bez zmian konstrukcyjnych przyczepa może mieć 1300DMC a w urzędzie nie chcą tego zmienić w pomimo zrobionego badania na okręgowej stacji z wagą 1300DMC (odczyt z tabliczki znamionowej) 
Masz odmowę z WK na piśmie czy na gębę Cię zbyli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gębę - jutro wystąpię o pismo - tylko co dalej ? 
No to złóż wniosek ze wszystkimi wymaganymi dokumentami:
https://warszawa19115.pl/-/zgloszenie-zmiany-danych-technicznych-pojazdu

I czekaj na odpowiedź WK na piśmie. Jeśli ich decyzja będzie odmowna to muszą podać podstawę prawną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jutro zrobię i zobaczymy jak do tego podejdą.

Podczas kontroli za granicą (jak "zapomnę" dowodu rejestracyjnego a będę posiadał ze sobą oc / badanie techniczne / pismo od producenta / zgodę na użytkowanie ) jaka waga przyczepy będzie brana pod uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jutro zrobię i zobaczymy jak do tego podejdą.

Podczas kontroli za granicą (jak "zapomnę" dowodu rejestracyjnego a będę posiadał ze sobą oc / badanie techniczne / pismo od producenta / zgodę na użytkowanie ) jaka waga przyczepy będzie brana pod uwagę ?
Nie wiem jak za granicą potraktują brak DR. W PL dowodu przy sobie mieć nie musisz, wtedy sprawdza wszystko w CEPIKu i wyjdzie, że DMC jest inne, ale w takim wypadku zawsze możesz udawać, że nic nie wiesz i że jest widocznie jakiś błąd bo na tabliczce przecież jest 1300 i tyle też powinno być w CEPIK.

Generalnie Twój dealer dał ciała, bo tak naprawdę pierwsza homologacja powinna iść z obniżonym DMC. Tak było u mnie, obniżałem DMC o 50 kg i DMC w homologacji przyczepy było też obniżone. Prócz tego była informacja o maksymalnym technicznie DMC, czyli 1350 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA

z dnia 11 grudnia 2017 r.

w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych

6. W przypadku zgłoszenia przez właściciela pojazdu wniosku o zmianę danych technicznych pojazdu dotyczących mas i nacisków osi, zawartych w dowodzie rejestracyjnym, wynikającą ze zmiany właściwych, określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 66 ust. 5 i 5a ustawy, warunków technicznych, do wniosku dołącza się:

1) dowód rejestracyjny;

2) oświadczenie wystawione przez producenta lub przedstawiciela producenta potwierdzające, że pojazd był homologowany zgodnie z wnioskowanymi danymi technich

Na tej postawie chca homologacji. Jezeli w pismie które otzymałes od producenta nie ma słowa ze jest homologowany na takową mase to nic z tego nie bedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA

z dnia 11 grudnia 2017 r.

w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych

6. W przypadku zgłoszenia przez właściciela pojazdu wniosku o zmianę danych technicznych pojazdu dotyczących mas i nacisków osi, zawartych w dowodzie rejestracyjnym, wynikającą ze zmiany właściwych, określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 66 ust. 5 i 5a ustawy, warunków technicznych, do wniosku dołącza się:

1) dowód rejestracyjny;

2) oświadczenie wystawione przez producenta lub przedstawiciela producenta potwierdzające, że pojazd był homologowany zgodnie z wnioskowanymi danymi technich

Na tej postawie chca homologacji. Jezeli w pismie które otzymałes od producenta nie ma słowa ze jest homologowany na takową mase to nic z tego nie bedzie. 

W tym przepisie mowa wyraźnie o OŚWIADCZENIU producenta i producent takie wystawił. Nie ma tam ani słowa o nowej homologacji, której producent wystawić już nie może, bo pojazd jest zarejestrowany i nr homologacji jest wpisany już do DR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświadczenie mam od producenta z fabryki Dethleffs oraz od dealera gdzie kupowałem przyczepę i dalej nic - nie pomogła rozmowa z naczelnikiem wydziału komunikacji.

Poprosiłem o pismo z jakiego powodu jest odmowa zmiany dmc oraz jednocześnie wystąpiłem o nową homologacje do producenta.

Sam jestem ciekawy co z togo wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2020 o 22:24, luktom napisał:

Kupiłem pod koniec czerwca nową przyczepę Dethleffsa która wg. producenta oraz zamówienia miała mieć 1300DMC 

 

To dostawca powinien naprostować błąd w realizacji zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dostawca powinien naprostować błąd w realizacji zamówienia.

Przecież już naprostował. Jest nowa tabliczka, oświadczenie producenta o tym, że pojazd jest homologowany z wnioskowanym i danymi technicznymi. Wszystko co potrzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.