Skocz do zawartości

Komary i zwalczanie ich Węgry


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, andiat napisał:

Generalnie wszystko zrozumiałe i jasne :huh:, nigdy bym nie przypuszczał że to takie proste. Nawet doktorat z węgierskiego zrobiłem w międzyczasie. 

Tylko o co w tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pozwoliłem sobie na przetłumaczenie najważniejszej części artykułu :thank:

為了控制蚊蟲幼蟲,災難性保護者使用了生物學生產的製劑,由細菌產生的特殊蛋白質製劑直接遞送到水中,並且在施用的劑量下它僅影響蚊蟲幼蟲。

根據匈牙利鳥類和自然保護協會的較早摘要,蚊子選擇性微生物控制需要屬於芽孢桿菌屬的土壤居住細菌(蘇雲金芽孢桿菌israelensis,球形芽孢桿菌)。這些微生物在自然生命過程中會產生孢子,這些孢子會被蚊子的幼蟲消耗掉。從要消滅的蚊子幼蟲腸道中的孢子,在蛋白質分解過程中,會形成攻擊腸絨毛壁的物質。結果,消化道的內容物進入體腔,引起中毒,從而導致幼蟲死亡。該方法的優點是高度的選擇性,對其他水生生物無害,並且嚴格遵守施用劑量對陸生昆蟲沒有影響。

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi ze widać gdzie pryskają i gdzie możesz sie spodziewać komarów .Znalazłem i wstawiłem a jak wy się czegoś tam w tym dopatrujecie to wasz problem
Ale to nie jest miarodajne. Byłem na Węgrzech w Bukfurdo, w Papie i w Balatonfured i nigdzie nie było komarów. Więc to że nie pryskają nie oznacza, że tam będą komary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:
12 minut temu, andiat napisał:
o to chodzi ze widać gdzie pryskają i gdzie możesz sie spodziewać komarów .Znalazłem i wstawiłem a jak wy się czegoś tam w tym dopatrujecie to wasz problem

Ale to nie jest miarodajne. Byłem na Węgrzech w Bukfurdo, w Papie i w Balatonfured i nigdzie nie było komarów. Więc to że nie pryskają nie oznacza, że tam będą komary

Zobacz na mapie gdzie jest zaznaczone a jakie miejscowości ty wymieniłeś .Tydzień temu bylem kolo Keszthely i no i haha .Teraz jestem w hegyko i spoko .Lipot to tereny zalewowe Dunaju i wiem co pisze bo jeździłem tam na ryby a koledzy nadal mają wykupione pozwolenia i tam jeżdżą .Szkoda pisać Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem teraz w Fòt nad Budapesztem. Do auta wpadł jeden komar. Ani dziś w Rumunii, ani wczoraj w Bułgarii nie było ani sztuki. A skubańce lecą do mnie jak do miodu ?. Czyli raczej ich nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanko czy połowie września są tam jeszcze komary? powiedzmy 17 września

Byłem w tamtym roku  ~17.czerwiec w Hévíz a później w Lenti i to był dramat bo tam wszystko gryzie komary,muchy końskie, w Lenti w dzień  gryzły komary w basenach zewnętrznych na termach.

Jadąc rowerem z Hévíz nad Balaton jak staniesz na sekundę to po tobie, Lenti to już masakra nawet kota komary mi pogryzły w tych ich  durnych murkach-żywopłotach dla  austro-de klienta siedzi ich miliardy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Igor napisał:

Teraz nad Balatonem komarów nie ma.

 

"Teraz to je sezon Panie"

W Hévíz  jak wyjeżdżałem to pryskali samolotem  nad kampingiem  bo się zjeżdżali ludzie, o Lenti zapomnieli a 5 km dalej w Lendavie  Słowenia komarów z 100x mniej

W Hévíz nawet ryby gryzą :)  ale to akurat na  duży +, za kempingiem jest wejście na opływ wód termalnych z jeziora i są tam rybki typu pielęgnice które usuwają martwy naskórek, ale jak cię tam upiredoli...   mucha końska to stwierdzisz komary są przy niej niczym .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, peja76 napisał:

W tym roku na jednym z kempingów dowiedzieliśmy się że na komary najlepsza jest mięta, żywa w doniczce, jesteśmy w fazie testów i na razie wychodzą obiecująco:)

Stoi od lat  u nas w przedsionku na stole. Tak zapobiegawczo to tam raczej komarów nie ma i żadnego nie widziałem. Mięta też jest skuteczna na osy. O ile latały na zewnątrz to już do przedsionka żadna nie wleciała.No może jakaś zagubiona ale szybko się ewakuowała :)     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.