Skocz do zawartości

Totalcool - "klimatyzacja"??


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem - wydaje mi się, że tematu nie było.

Czy ktoś z Was może zetknął się z tym ustrojstwem??:

https://totalcool.co.uk/product/totalcool-portable-evaporative-air-cooler/

 

 

Toto waży zaledwie 2 kg.

Na jakiej zasadzie działa??

Nie widzę, żeby wlewało się tam wodę - jest tylko jakiś wymienny filtr. Co jest czynnikiem chłodzącym??

Enigmatycznie tylko podają, że chłodzi o 45% - nie rozumiem co by to miało znaczyć, że niby jak jest 35 stopni w cepce/kamperze, to ma schłodzić do 20??

Ten prezentowany na targach różni się od tego na tronie producenta nie tylko ceną, ale i możliwością pracy na 230, a nie tylko 12 lub 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie niby to to odprowadza ciepło? I jakoś nie chce mi się wierzyć w te obniżenie temperatury o 45%. Jakim cudem? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu telezakupy:D:

Najbardziej mi się podoba ten fragment z początku: "Moja żona i ja czekaliśmy na taki produkt od dekad!!!":lol:

Teraz, jacek00 napisał:

A gdzie niby to to odprowadza ciepło?

On ma ciepło w d..., znaczy się w tyle i to takie perpetuum mobile - z przodu chłodzi, z tyłu grzeje...:lol:

A w komplecie jest naklejka: "Ten wehikuł jest chłodzony przez TotalCool!!?

I to jest cool!!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zulos napisał:

A tu telezakupy:D:

Najbardziej mi się podoba ten fragment z początku: "Moja żona i ja czekaliśmy na taki produkt od dekad!!!":lol:

On ma ciepło w d..., znaczy się w tyle i to takie perpetuum mobile - z przodu chłodzi, z tyłu grzeje...:lol:

Tu jakiś filmik z YT gdzie pokazany jest pojemnik na wodę (chyba):

A tu chłopiec wlewa wodę:

 

Czyli nie jest to żadna rewelacyjna klimatyzacja, a zwykły klimator z ceną z kosmosu. Chętnie zobaczę test jak to coś w pojeździe do 7 metrów obniża temperaturę o 45% :lol:

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jeśli to ma działać z taką wydajnością jak duuużo większe i cięższe klimatyzery, to można teoretycznie zastanawiać się nad tym...

Najlepiej byłoby to wziąć na testy.

Tu młody robi test i widać, że wlewa wodę, która wypełnia też przestrzeń z filtrem - znaczy się filtr skąpany jest w wodzie:

Podoba mi się tez naklejka na pokrywie:

"For me to work as designed please open a door/window/roof vent etc to enjoy my cool breeze"...:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Zulos napisał:

Tzn. jeśli to ma działać z taką wydajnością jak duuużo większe i cięższe klimatyzery, to można teoretycznie zastanawiać się nad tym...

Zastanawiać się za ponad tysiąc złotych? IMO nie warto ;) Na alixpress kupisz podobne urządzonka za dużo mniej. Tutaj jakiś pierwszy lepszy filmik z YT po wpisaniu Totalcool:

 

Zobacz jak chłodzi, i kolorki zmienia!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Zastanawiać się za ponad tysiąc złotych? IMO nie warto ;) Na alixpress kupisz podobne urządzonka za dużo mniej.

No właśnie - wygląda to na zwykły kompaktowy klimatyzer i tym zabawniejsza jest ekscytacja pana z zakupów, że od dekad z żoną czekają na coś takiego...:D

No i robione w UK (tiaaa...), więc pewnie przez Polaków, to też zapewne solidniejsze niż na AliExpress:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.