Skocz do zawartości

Spotkałem - widziałem geniusza karawaningu.


automaciek

Rekomendowane odpowiedzi

@automaciek
Tu mie chodziło o to że koleś sobie kupe w portki zrobił, sni że miał brzydkie auto. 
Tu chodziło o zachowania które mogą zabić jego, mnie i również Ciebie i Twoją rodzinę. Zamiast zareagować i kulturalnie z kolesiem porozmawiać i pewne rzeczy mu uświadomić to robisz gówmoburzę na forum. Zachowujesz się jak gówniarz, który w knajpie czy sklepie pyska nie otworzy a w necie kupą wysmaruje. 
No chyba że faktycznie wariat jesteś i bezpieczniej abyś się do ludzi nie zbliżał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powściągnijcie cugle, bo sedno wątku rozwiało się, a zaczyna się standardowa przepychanka...kto jest NAJ .... w każdym aspekcie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacek00 napisał:
9 godzin temu, bw81 napisał:
Ciekawe co z nim jest nie tak. Mam identyczny z Westfalii. Ma dopuszczenie TUV i wbite jakieś normy z EU.

Z hakiem jest wszystko w porządku. To producenci Alko i Winterhoff z jakiegoś powodu zabraniają używania takiego haka z ich stabilizatorami.

Ot i cała tajemnica?

IMG_20200805_063418_01.jpg

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=14742]automaciek[/mention]
Tu mie chodziło o to że koleś sobie kupe w portki zrobił, sni że miał brzydkie auto. 
Tu chodziło o zachowania które mogą zabić jego, mnie i również Ciebie i Twoją rodzinę. Zamiast zareagować i kulturalnie z kolesiem porozmawiać i pewne rzeczy mu uświadomić to robisz gówmoburzę na forum. Zachowujesz się jak gówniarz, który w knajpie czy sklepie pyska nie otworzy a w necie kupą wysmaruje. 
No chyba że faktycznie wariat jesteś i bezpieczniej abyś się do ludzi nie zbliżał. 
Czy aby na pewno? Po tonie wypowiedzi wnoszę że gdy podszedł bym do Ciebie z uwagami, wyszedł bym na chama i bufona. Już kiedyś podszedłem do polskiego niemca co 7 metrową dwuosiowówkę tak korbą poziomował na podporach, że z wysiłku on i jego synowie spocili się niemiłosiernie. Gdy podszedłem z (w moim mniemaniu) dobrą radą, usłyszałem że on od 20 lat z przyczepą. Czy naprawdę chciałem wdawać się w polemikę z bohaterem tego wątku? Patrząc jak popularny stał się ostatnio karawaning u kogo popadnie....
A jeśli myślicie że tylko o szydzenie chodzi, to może zbytnio utożsamiacie się z ów delikwentem. Z pozytywów, takie larum zwróci uwagę niejednego forumowicza na tematykę (może i bohater przeczyta).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno? Po tonie wypowiedzi wnoszę że gdy podszedł bym do Ciebie z uwagami, wyszedł bym na chama i bufona. Już kiedyś podszedłem do polskiego niemca co 7 metrową dwuosiowówkę tak korbą poziomował na podporach, że z wysiłku on i jego synowie spocili się niemiłosiernie. Gdy podszedłem z (w moim mniemaniu) dobrą radą, usłyszałem że on od 20 lat z przyczepą. Czy naprawdę chciałem wdawać się w polemikę z bohaterem tego wątku? Patrząc jak popularny stał się ostatnio karawaning u kogo popadnie....
A jeśli myślicie że tylko o szydzenie chodzi, to może zbytnio utożsamiacie się z ów delikwentem. Z pozytywów, takie larum zwróci uwagę niejednego forumowicza na tematykę (może i bohater przeczyta).
Dokładnie, lepiej się nie odzywać bo to najczęściej przynosi odwrotny skutek, nie tylko w tej dziedzinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rumpel napisał:

Powściągnijcie cugle, bo sedno wątku rozwiało się

Sednem wątku stała się kula haka, mam nadzieję.

Ale sadząc po tytule wątku i pierwszym poście, to mam nieodparte wrażenie, że autor chciał zrobić drwinę z prawdopodobnie nieświadomego użytkownika co słusznie koledzy wytknęli.

Nie ma co się bać gburowatych uwag kiedy chcemy pomóc, czasem trochę pokory nie zaszkodzi a może komuś życie uratować.

8 godzin temu, rumpel napisał:

zaczyna się standardowa przepychanka

to racja

może @Tomii wytnie merytoryczne kawałki o hakach które nie nadają się do stabilizatora (taki mógłby być tytuł wątku) bo nie mogłem takiego wątku znaleźć a wydaje się bardzo wazny

Reszta do hydeparku i niech sobie ludzie upuszczają w granicach regulaminu oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio gościu z kampera uświadamiał, że mogę sobie podnieść pryczepę podporami, żeby złapać poziom. Najlepsze dodał na koniec, żebym se poczytał na forum w internecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. Nie ma co szydzić...

Ja zareagowałem tylko raz na Orlinku. Starszy jegomość miał problem z zapięciem budy to podszedłem i pomogłem. Problemem był zamknięty stabilizator. Widząc i czując że dyszel jest bardzo ciężki (auto to Golf 4 Vario) zaproponowałam zważenie. Usłyszałem jak zwykle, że jeżdżą tak 40 lat i że jak się jedzie 70 to nic nie trzeba robić. Odpuściłem chociaż światła świeciły w niebo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Commander napisał:

Jedno jest pewne. Nie ma co szydzić...

Ja zareagowałem tylko raz na Orlinku. Starszy jegomość miał problem z zapięciem budy to podszedłem i pomogłem. Problemem był zamknięty stabilizator. Widząc i czując że dyszel jest bardzo ciężki (auto to Golf 4 Vario) zaproponowałam zważenie. Usłyszałem jak zwykle, że jeżdżą tak 40 lat i że jak się jedzie 70 to nic nie trzeba robić. Odpuściłem chociaż światła świeciły w niebo...

Ale spróbowałeś i już, a nie zaraz zakładałeś tematy w internecie i szydziłeś z tego gościa i teksty typu Janusz karawaningu, to już
jest dno muł wodorosty  :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne........Odpuściłem........


Ja przestałem reagować na uwagi od sąsiadów, niestety poziom ludzi nauczył mnie również nie angażować się w sprawy sąsiadów. Mam swoje życie i wypoczynek
Oczywiście na prośbę jestem gotów pomóc


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tylko ja taki gupi, że się cieszę jak mi ktoś coś podpowie???

W zeszłym roku gość podszedł jak mocowałem pas sztormowy i nie gadał w znanym mi języku więc na migi wytłumaczył, że mam pas skręcić kilka razy, żeby na wietrze nie łopotał. Podziękowałem i stosuję.

Głupi kulki nie smarowałem bez stabilizatora, koledzy  @BUMERANG i @Kristofer zwrócili mi uwagę, nie podziękowałem (wiem, cham ze mnie ?), mam nadzieje, ze to ich nie zrazi do udzielania dalszych porad/upomnień ;) - smar stosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie jako nowicjusza taki temat jest bardzo przydatny.
Może jak kiedyś kupię przyczepkę będę już wiedział.

Tak piszecie ze teraz każdy chce kupić przyczepę. Tak, jest, ale ja na przykład co roku jeździłem od lat 80tych z dziadkami i z rodzicami pod namiot. Często więc miesiąc siedziałem na polu kempingowym.

Kempnigowanie mi nie obce, natomiast w związku z tym że mojej małżonce namiot nie odpowiada rozglądamy się za przyczepką.

Ale fakt że covid przyspieszył decyzję o kupnie.
Ja teraz czekam na tych co kupili przyczepkę, pojechali pierwszy raz i powiedzą nigdy więcej.

Wtedy pewnie przyczepki się pojawią na rynku :-).

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, beniamin82 napisał:

Ale fakt że covid przyspieszył decyzję o kupnie.
Ja teraz czekam na tych co kupili przyczepkę, pojechali pierwszy raz i powiedzą nigdy więcej.

Wtedy pewnie przyczepki się pojawią na rynku :-).

Pojawią się, a w zasadzie wrócą i to w dużej mierze jeszcze większe sztrucle. A że popyt jest nadal duży i będzie duży to rynek ponownie to wchłonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, beniamin82 napisał:

A dla mnie jako nowicjusza taki temat jest bardzo przydatny.

Nie chodzi o temat tylko o fermę wypowiedzi, czyli wyśmiewanie się z kogoś bez poznania przyczyny.
No niestety nie każdy przyjeżdża na kemping najlepszą przyczepę, idealnie wyważoną do tego podpiętą pod idealny holownik
a za sterami siedzi kierowca który posiada najlepsze umiejętności, no taka sytuacja.
Nie mam szacunku dla takich ludzi i staram się ich omijać szerokim łukiem.

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.