Skocz do zawartości

Spotkałem - widziałem geniusza karawaningu.


automaciek

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że chwilowo stacjonuję Bursztynku Grzybowo, miałem okazję zobaczyć Janusza karawaningu. Volvo na tablicach ZGL XXXXX, z hakiem z przykręcaną kulą przywlókł Burstnera ze stabilizatorem w zaczepie (sic). Najlepsze dopiero nastąpi, odpiął przyczepę, włączył movera a kółko manewrowe przyczepy fik w górę co chwilę. No masakra. Cud że ani sobie, ani nikomu po drodze krzywdy nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, automaciek napisał:

 

Jako że chwilowo stacjonuję Bursztynku Grzybowo, miałem okazję zobaczyć Janusza karawaningu. Volvo na tablicach ZGL XXXXX, z hakiem z przykręcaną kulą przywlókł Burstnera ze stabilizatorem w zaczepie (sic). Najlepsze dopiero nastąpi, odpiął przyczepę, włączył movera a kółko manewrowe przyczepy fik w górę co chwilę. No masakra. Cud że ani sobie, ani nikomu po drodze krzywdy nie zrobił.

 

Co tam w Bursztynku, Pan Stasiu dotarł czy jednak nie dał rady, jak obłożenie, pierwszy raz czy kolejny sezon tam jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim hakiem trochę Europy objechałem o Polsce nie wspominam bo prawie co weekend
Ale czy słusznie?
Co tam w Bursztynku, Pan Stasiu dotarł czy jednak nie dał rady, jak obłożenie, pierwszy raz czy kolejny sezon tam jesteś.
Bursztynek weekendowo raz drugi, jest kameralnie (na samej górze), przedłużacz do pradu 25mb niezbędny, zmywać nie ma gdzie (1 stanowisko z "ciepła wodą" - 35'C), śmieci góra, wyrzucać nie ma gdzie. Kibelki męskie po remoncie - elegancko, reszta marnie. Niestety pobyt "Pod Brzozami" wysoko zawiesił poprzeczkę oczekiwań co do standardu i ceny. Tylko ten tłok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielpoz napisał:

Z takim hakiem trochę Europy objechałem o Polsce nie wspominam bo prawie co weekend?

a na forum kolega w amerykańcu ukręcił na twardo taki hak przy pierwszej jeździe z przyczepą w stronę domu. Hak hakowi nie równy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym temacie chodzi chyba raczej o wyważenie przyczepy i nacisk na hak podczas jazdy - skoro na moverze przyczepa leciała jak rozumiem unosiła koło manewrowe do góry podczas zatrzymywania się w trakcie jazdy w tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, automaciek napisał:

z hakiem z przykręcaną kulą przywlókł Burstnera ze stabilizatorem w zaczepie (sic)

 

2 godziny temu, danielpoz napisał:

Z takim hakiem trochę Europy objechałem o Polsce nie wspominam bo prawie co weekend?

 

12 minut temu, jacek00 napisał:

Zgodnie z wymogami alko i Winterhoff to taki jak jest dopuszczalny w przypadku gdy ma zaspawane śruby.

Możecie doprecyzować o jaki hak chodzi?

Może taki?

1600x1600___131972_1600x1600_v1.png.9e534e3d796b247683149416326b8b37.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, maarec napisał:

a na forum kolega w amerykańcu ukręcił na twardo taki hak przy pierwszej jeździe z przyczepą w stronę domu. Hak hakowi nie równy.

I się obudził z tego snu. Sam w to nie wierzysz bo to jest fizycznie niemożliwe? Wy naprawdę myślicie że stabilizator spina prawie na stałe z główka haka? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, danielpoz napisał:

I się obudził z tego snu. Sam w to nie wierzysz bo to jest fizycznie niemożliwe? Wy naprawdę myślicie że stabilizator spina prawie na stałe z główka haka? ?

1500km z takim hakiem i kula się nie odkręca...bajki dla mnie. Chyba że śruba była luźna to i obluzowała się bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się obudził z tego snu. Sam w to nie wierzysz bo to jest fizycznie niemożliwe Wy naprawdę myślicie że stabilizator spina prawie na stałe z główka haka?

Spina prawie na stałe gdy ma sprawne, nie zużyte okładziny. A każdy zakręt w prawo generuje moment odkręcający kulę, nawet jeśli sprzeg nie jest "na sztywno". Wypnij hak z auta (jeśli masz demontowalny), zapnij w zaczepie przyczepy, włącz stabilizator zaczepu i rusz hakiem

Tak czy owak skoro producenci zaczepów ze stabilizacją zabraniają użytkowania stabilizatorów z taką główką haka, to nie bądźmy mądrzejsi od nich.

P.S. jeżdżę do 90 km/h prędkościomierza czyli realne 85-86. Bez przyczepy też trzymam się zasady +10.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

 

 

Możecie doprecyzować o jaki hak chodzi?

Może taki?

1600x1600___131972_1600x1600_v1.png.9e534e3d796b247683149416326b8b37.png

Takich też:

http://www.al-ko.com/sites/all/modules/handmade_reddot_intergration/reddot_files/za/download/aks3004handbookdigital.pdf

image.png.04fbdc48417cfb5fd64e32a3c8b77939.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.