Skocz do zawartości

Corolla Verso 2002 2.0D4D 90KM


masterek007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dopiero przymierzam się do zakupu przyczepy tylko zastanawiam się czy mój samochód się do tego nadaje. Tak jak w opisie jest to Corolla Verso 2002 2.0D4D 90KM. Jesteśmy rodzina 2+2 więc przyczepa nie może być jakaś bardzo mała.  Wymiana samochodu na razie nie wchodzi w grę. Gdzie chcemy jeździć? Troche Polska i raz do roku jakieś Węgry/Chrowacja. Jesteśmy z Lublina więc trasa biegnie przez Słowacje i góry ?
Ma ktoś może opinie o takim zestawie? Silnik jest chyba taki sam jak w corolli e12. Kolega jechał przez góry Citroenem HDI z podobną mocą i mówił, ze dramat ?

W dowodzie mam DMC pojazdu 1840 i dopuszczalna mase przyczepy 1350kg.

pozdrawiam

Michał

Edytowane przez masterek007 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa o DMC 1000kg i dasz radę. Mam kilkanaście koni więcej,  ale moment podobny.  Też mam układ 2+2 i w takiej cepce z piętrusem dajemy radę - a ułomkiem nie jestem ?.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, masterek007 napisał:

Witam

Dopiero przymierzam się do zakupu przyczepy tylko zastanawiam się czy mój samochód się do tego nadaje. Tak jak w opisie jest to Corolla Verso 2002 2.0D4D 90KM. Jesteśmy rodzina 2+2 więc przyczepa nie może być jakaś bardzo mała.  Wymiana samochodu na razie nie wchodzi w grę. Gdzie chcemy jeździć? Troche Polska i raz do roku jakieś Węgry/Chrowacja. Jesteśmy z Lublina więc trasa biegnie przez Słowacje i góry ?
Ma ktoś może opinie o takim zestawie? Silnik jest chyba taki sam jak w corolli e12. Kolega jechał przez góry Citroenem HDI z podobną mocą i mówił, ze dramat ?

W dowodzie mam DMC pojazdu 1840 i dopuszczalna mase przyczepy 1350kg.

pozdrawiam

Michał

Jak chcesz, możemy się umówić i podepniesz 1300 DMC i sam sprawdzisz, jednak myślę że 90 KM będzie mocno cieniutko.  Jednak jak koledzy piszą nie poszalejesz z tym silnikiem. Ciągałem po Alpach 1200 DMC, ale miałem 130 KM i 320 Nm. Z kolei dla 2+2 ciężko coś w miarę wygodnego i lekkiego znaleźć. Generalnie Adrie są miarę lekkie, ale i wiotkie w dotyku ;)

Poza tym odpuść szukanie w woj. lubelskim. Osobiście 2 krotnie jeździłęm do Białogardu.

Na trasie do Chorwacji Słowacji bym się nie obawiał, tylko podjazdów na autostradzie w Chorwacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki  wszystkim za odpowiedz. Niby wg kalkulatora https://towcar.info/  (widziałem kilka osób podawało do niego link) moj bolid daje radę z przyczepami typu hobby 400 i wydaje mi się, że taka przyczepa dala by rade na start. Ale wiadomo to tylko kalkulator :/

9 minut temu, qtik1 napisał:

Jak chcesz, możemy się umówić i podepniesz 1300 DMC i sam sprawdzisz, jednak myślę że 90 KM będzie mocno cieniutko.  Jednak jak koledzy piszą nie poszalejesz z tym silnikiem. Ciągałem po Alpach 1200 DMC, ale miałem 130 KM i 320 Nm. Z kolei dla 2+2 ciężko coś w miarę wygodnego i lekkiego znaleźć. Generalnie Adrie są miarę lekkie, ale i wiotkie w dotyku ;)

Poza tym odpuść szukanie w woj. lubelskim. Osobiście 2 krotnie jeździłęm do Białogardu.

Na trasie do Chorwacji Słowacji bym się nie obawiał, tylko podjazdów na autostradzie w Chorwacji...

Na razie czekam na hak ;) dzisiaj zamówiony może uda się zamontować go niedługo. Jak nie do przyczepy kempingowej to zawsze się przyda :) Ale dzięki za propozycję. Co do składu 2+2 to nie musi być na razie coś nie wiem jak dużego ponieważ dzieciaki mają obecnie 1 i 4 lata więc wystarczy im dosyć małe "kojo"

Przyznam szczere nigdy nie byłem w Chorwacji więc nawet nie wiem jakich podjazdów mogę się tam spodziewać. Boje się, ze będzie góra i stanę na środku:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kempingu życie toczy się w przedsionku, cepka do spania i toaleta/wc. Moja mała Adria z piętrusem wystarcza dla rodziny 2+2 (dzieci 4 i 8 lat). A leciwy jtd w Multipli daje radę w górach,  i gdy trzeba wyprzedzić do ponad 100km/h idzie stabilnie. Delikatnie ze sprzęgłem przy manewrach i wszystko będzie OK ?. Byleby przyczepa była w okolicach 1000kg DMC.

Pozdrawiamy znad Bałtyku w Gąskach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!05 km 1.9TDI Jakos sobie jedzie, ale wszyscy piszą o mocy i część osób o momencie obrotowym. a ważne jest też kiedy ten moment i jakie przełożenia skrzyni. Fajnie że będzie np 250Nm ale one będą przy np 2200 obr/min a jadąc np na 5 biegu 90km/h będziesz miał np 1900 obr/min i każde wzniesienie będzie oznaczało gaz w podłodze i spadek prędkości i redukcja na 4 bieg.  Czasem można jechać szybciej ale nie zawsze jest taka możliwość, z kolei jazda cały czas na 4 biegu bywa uciążliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki zestaw w sharanie, nie było większych problemów

Sharan wyjątkowo jest pod lawety zrobiony i ma fajne przełożenia dobrane tak jak pisze [mention=33884]PolariS[/mention] Ale nie da się ukryć że 90 KM to jednak uboga stajnia pod holowanie

 

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PolariS napisał:

!05 km 1.9TDI Jakos sobie jedzie, ale wszyscy piszą o mocy i część osób o momencie obrotowym. a ważne jest też kiedy ten moment i jakie przełożenia skrzyni. Fajnie że będzie np 250Nm ale one będą przy np 2200 obr/min a jadąc np na 5 biegu 90km/h będziesz miał np 1900 obr/min i każde wzniesienie będzie oznaczało gaz w podłodze i spadek prędkości i redukcja na 4 bieg.  Czasem można jechać szybciej ale nie zawsze jest taka możliwość, z kolei jazda cały czas na 4 biegu bywa uciążliwa. 

Katalogowa jest 215 Nm przy 2200 obr/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.