Skocz do zawartości

Myjka z ciepłą wodą - dobór podzespołów.


mariusz9911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem nowy na forum i mój post nie jest związany stricte z przyczepą i wypoczynkiem lecz pomocą dla mojej lubej.
Mianowicie moja luba jest fryzjerką i poszukujemy nowego i niedrogiego miejsca, żeby mogła zacząć pracować na swoim.
Znaleźliśmy miejsce, z dostępem do prądu, ale nie ma tam w tym konkretnie pomieszczeniu zlewu, wody, odpływu.

Chcę przerobić normalną pełnowymiarową myjkę fryzjerską na podłączenie do zbiorników na wodę czystą i szarą.
Potrzebuję pompki, którą będzie załączać się po wykryciu spadku ciśnienia czyli: odkręcamy wodę i pompka zaczyna pracować.
Wydaję mi się, że skoro jest dostęp do prądu to odpowiednim rozwiązaniem będzie pompka na 230v - jeżeli się mylę to proszę o poprawkę.

Do tego podgrzewacz, aby woda była ciepła - i tutaj nie mam bladego pojęcia jak działają systemy z pompką uruchamiająca się kiedy odkręcam kurek i chcę ciepłą wodę.
Kwestia zbiorników - tutaj będę w stanie dopasować rozmiar dopiero jak będzie wiadomo jakie zużycie przy jakiej pompie. Zbiornik na czystą wodę nie musi być mobilny, na wodę brudną tak gdyż jakoś będziemy musieli je opróżnić.

Myślałem o podgrzewaczu przepływowym na 230v, ale czy będzie to współgrało z pompą bez problemu?

Proszę o pomoc mimo, że temat nie jest stricte związany z karawaningiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to co planujesz da się zrobić -trochę to będzie kosztowało tak z grubsza

-bojler z instalacją ciśnieniową,

-zasilacz 12 V/3-5 A zasilanie pompki

-zbiorniki na czystą i brudną wodę, bateria, rurki

Wszystkie informacje znajdziesz na forum w dziale instalacje sanitarne i lodówki przez wyszukiwarkę forumową

powodzenia i zero takich  mundków

 

 

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ed napisał:

Wszystko to co planujesz da się zrobić -trochę to będzie kosztowało tak z grubsza

-bojler z instalacją ciśnieniową,

-zasilacz 12 V/3-5 A zasilanie pompki

-zbiorniki na czystą i brudną wodę, bateria, rurki

Wszystkie informacje znajdziesz na forum w dziale instalacje przez wyszukiwarkę forumową

powodzenia i zero takich  mundków

 

 

Dziękuje za rzetelną odpowiedź. 
Rozumiem, że z powodu braku takich pomp na 230v wybór pada na 12v + zasilacz?
Czy pompy firmy Seaflo to jakaś sprawdzona marka? Czy pozostaje tylko Shurflo z najlepszych pomp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w Twoim przypadku powinieneś się kierować wydajnością takiego układu, a nie tym aby lała się woda. W karawaningu ta wydajność nie jest najważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy będzie bojler niż przepływowy ogrzewacz wody, który potrzebuje i 5kV mocy aby ogrzać wodę na bieżąco. Ja mam w biurze przyłącze 3KV i spokojnie idzie bojler plus klimatyzacja i czajnik. Korka nie wybijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, danielpoz napisał:

Co to za przyłącze 3KV? masz pod biurkiem stacje trafo?

?

Oj tam czepiasz się amatora, domowego elektryka. Pewnie 3KW powinno być. Pod biurkiem lepiej nie sprawdzać co jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariusz9911 napisał:

Dziękuje za rzetelną odpowiedź. 
Rozumiem, że z powodu braku takich pomp na 230v wybór pada na 12v + zasilacz?
Czy pompy firmy Seaflo to jakaś sprawdzona marka? Czy pozostaje tylko Shurflo z najlepszych pomp?

shurflo masz też na 230V , nie wiem jak z dostępnością ale są produkowane

seaflo jest dużo głośniejsza , mimo, że konstrukcja prawie taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mariusz9911 napisał:

Chcę przerobić normalną pełnowymiarową myjkę fryzjerską na podłączenie do zbiorników na wodę czystą i szarą.

Zakładam, że to myjka do włosów.

Obserwuje czasem takie urządzenie a czasem korzystam i powiem Ci, że cienko widzę Twój pomysł.

Z reguły to jest dwukrotne mycie a jeśli jeszcze farbowanie to zmycie farby + odżywki... liczyłeś ile to jest wody na jednego klienta???

Zamiast zatrudniać osobę która będzie non stop z konewką latać po wodę na zmianę z wylewaniem szarej (gdzie???) to dołóżcie kasy do najmu i weźcie normalny lokal.

 

Ale zanim zabrniemy w dyskusję bezsensownie, to czy zorientowałeś się, że można otworzyć usługi fryzjerskie w lokalu bez bieżącej wody i kanalizacji/szamba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, filipert napisał:

Zakładam, że to myjka do włosów.

Obserwuje czasem takie urządzenie a czasem korzystam i powiem Ci, że cienko widzę Twój pomysł.

Z reguły to jest dwukrotne mycie a jeśli jeszcze farbowanie to zmycie farby + odżywki... liczyłeś ile to jest wody na jednego klienta???

Zamiast zatrudniać osobę która będzie non stop z konewką latać po wodę na zmianę z wylewaniem szarej (gdzie???) to dołóżcie kasy do najmu i weźcie normalny lokal.

 

Ale zanim zabrniemy w dyskusję bezsensownie, to czy zorientowałeś się, że można otworzyć usługi fryzjerskie w lokalu bez bieżącej wody i kanalizacji/szamba?

W lokalu są łazienki i damskie i męskie, ba - nawet jest kuchnia. Problem jest tego typu, że to taki starszy biurowiec, podzielony własnie na pojedyncze pokoje na wynajem. W Polsce to by nie przeszło, w UK ( tu gdzie zamierzamy to zrobić) nie ma aż takich restrykcji.

Co do poboru wody, nie liczyłem niestety. Jest to nowo-narodzony pomysł. Sprawdzę to jak najszybciej będę mógł jakie jest +/- zapotrzebowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.