Skocz do zawartości

Aktualizacja ATC


gekoniasty

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem system 2link od AL-KO. Dziś go zamontowałem i niestety okazało się iż nie odczytuje stanu ATC. Przeszukując internety zauważyłem, że mój system ATC ma stare oprogramowanie (nr zaczyna się od 2013...), a 2link był obsługiwany przez ATC których nr zaczynały się od 2016174091. W kilku miejscach znalazłem informację, że jest możliwość aktualizacji oprogramowania  systemu ATC.

I tutaj moje pytanie. Czy ktoś z Was wykonywał taki zabieg? Czy może ktoś polecić sprawdzone miejsce gdzie to uczynię?

6go sierpnia wyruszamy na urlop i chciałbym mieć ten system uruchomiony ?

Dzięki za pomoc z góry.

Pozdrawiam

Krzysiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gekoniasty napisał:

Zakupiłem system 2link od AL-KO. Dziś go zamontowałem i niestety okazało się iż nie odczytuje stanu ATC. Przeszukując internety zauważyłem, że mój system ATC ma stare oprogramowanie (nr zaczyna się od 2013...), a 2link był obsługiwany przez ATC których nr zaczynały się od 2016174091. W kilku miejscach znalazłem informację, że jest możliwość aktualizacji oprogramowania  systemu ATC.

I tutaj moje pytanie. Czy ktoś z Was wykonywał taki zabieg? Czy może ktoś polecić sprawdzone miejsce gdzie to uczynię?

6go sierpnia wyruszamy na urlop i chciałbym mieć ten system uruchomiony ?

Dzięki za pomoc z góry.

Pozdrawiam

Krzysiek

 

spróbuj zadzwonić do Klaja.pl albo prosto do Al-ko, jest do nich kontakt w sieci. Być może pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do center-camp nigdy nie słyszeli o aktualizowaniu ATC. Będę walczył jeszcze z ALKO Polska, albo podczas przejazdu do Włoch może w Niemczech się uda.
Nie wiem czy się ATC aktualizuje czy też nie. Alko na swojej stronie pisze, że aby zamontować system 2link w starszych przyczepach należy skontaktować się z autoryzowanym serwisem.

Tu masz listę autoryzowanych serwisów. Spróbuj się z którymś skontaktować:

https://www.alko-tech.com/pl/punkty-serwisowe-dla-przyczep-uzytkowych-i-przyczep-kempingowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana właśnie dzwonię, ogólnie na razie w Polsce słabo to wygląda. Chciałem oszczędzić i kupiłem nowe ATC ale leżaka. No nic może się uda, bo 2 link wygląda ciekawie, ale też w Polsce praktycznie nieznany. default_sad.png

Edit:

Ustalone. Na chwilę obecną w Polsce nie zrobimy aktualizacji. Dzwoniłem do Firmy TAM z Katowic (namiar od ALKO Polska), robili taki temat ale wysyłali ATC do Niemiec.

Nic to spróbuję jeszcze napisać do Niemiec, może uda się w drodze na urlop :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.