Skocz do zawartości

Odbudowa podłogi i ściany


Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje pomocy kupiłem pierwszy raz w życiu przyczepe i odrazu takie kwiatki wyszły.

1 jak laczycie pęknięcia w ścianie? Uszczelniacze nity i blacha nierdzewna?

2 Jak naprawić taki kawałek podłogi? Wyciąć co trzeba dac plyte od dołu przykrecaną na uszczelniacz i śruby A potem wyrównać z podłoga w środku? I się nie przejmować że będzie różnica w podłodze od spodu ? W tym miejscu jest podpora 

20200728_125618.jpg

20200728_123849.jpg

20200728_122901.jpg

20200728_130159.jpg

20200728_122907.jpg

20200728_122918.jpg

20200728_111856.jpg

Edytowane przez TomiWawa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ładne zdjęcia. 

Sporo mówią i pokazują sporo Twojej (tak zakładam) pracy.

Remont jednak robi się od zewnątrz. Po Twoich pytaniach zakładam, że nie czytałeś za dużo wątków remontowych na forum wiec podsyłam Ci jeden z lepszych i o podobnym zakresie jak u Ciebie

możesz też zajrzeć do mojego remontu

Nie zbywam Cię ale łatwiej będzie rozmawiać i radzić, jak poczytasz najpierw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w bocznej scianie od wewnątrz powycinane takie dziury?

Jak masz tak rozdarte poszycie to sensownie byłoby całą blachę wymienić. Jeśli jednak chcesz partyzanta to kawałek blachy od wewnątrz podklejasz na klej butylowy a z zewnątrz szpachla i malujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PolariS napisał:

Jeśli jednak chcesz partyzanta to kawałek blachy od wewnątrz podklejasz na klej butylowy a z zewnątrz szpachla i malujesz.

Owszem, można.

Wczoraj wrzuciłem "nietypowych" 

 

 

IMG_20200727_192919.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PolariS napisał:

Dlaczego w bocznej scianie od wewnątrz powycinane takie dziury?

Jak masz tak rozdarte poszycie to sensownie byłoby całą blachę wymienić. Jeśli jednak chcesz partyzanta to kawałek blachy od wewnątrz podklejasz na klej butylowy a z zewnątrz szpachla i malujesz. 

Pęknięcia były delikatne zaklejone lub szpachlowanie i tego nie było widać dopiero jak chciałem prawą podpora rozkręcić zobaczyłem że mi się chowa w podłogę i zacząłem rozbierać i o takie kwiatki A to moja pierwsza przyczepa więc kupiłem (brak wiedzy ) myślałem że  ta taśma przy oknie to nic strasznego .... raczej napewno w ta stronę była uderzona....

20200728_132939.jpg

20200728_132942.jpg

12 minut temu, filipert napisał:

Ładne zdjęcia. 

Sporo mówią i pokazują sporo Twojej (tak zakładam) pracy.

Remont jednak robi się od zewnątrz. Po Twoich pytaniach zakładam, że nie czytałeś za dużo wątków remontowych na forum wiec podsyłam Ci jeden z lepszych i o podobnym zakresie jak u Ciebie

możesz też zajrzeć do mojego remontu

Nie zbywam Cię ale łatwiej będzie rozmawiać i radzić, jak poczytasz najpierw :)

Moja praca i mam w planach wszystko zrobic sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TomiWawa napisał:

Moja praca i mam w planach wszystko zrobic sam

Czytaj i pytaj :)

kibicuję

choć co do odpowiedzi to może być ciężko bo to sezon raczej wyjazdowy niż remontowy i z tego tytułu współczuję

Ostatnio ktoś tutaj opisywał przypadek zakupu bubla, jak w Twoim przypadku i zadzwonił do sprzedającego w efekcie uzyskując zwrot części zapłaconej kwoty ale w Twoim przypadku ewidentnie widać, że ktoś maskował trupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomiWawa trzymaj się, teraz przejdzie "fala hejtu", koledzy będą zniechęcać ale tak zaczyna się większość wątków remontowych ;)

Potem będzie z górki

Niestety, mają po części rację zwłaszcza jak na szali położone zostaną koszty i nakład pracy. Zawsze indywidualnie trzeba rozważyć sens remontu konkretnego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden hejt po prostu realne spojrzenie ... Wszystko da sie zrobić tylko trzeba sobie odpowiedzieć czy warto wkladac w to prace i pieniądze ... no i co z tego bedzie  Trzeba mierzyc sily na zamiary i czasem pogodzic sie z wtopą, strata itd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=37839]TomiWawa[/mention] trzymaj się, teraz przejdzie "fala hejtu", koledzy będą zniechęcać ale tak zaczyna się większość wątków remontowych

Potem będzie z górki

Niestety, mają po części rację zwłaszcza jak na szali położone zostaną koszty i nakład pracy. Zawsze indywidualnie trzeba rozważyć sens remontu konkretnego przypadku.

To nie żaden hejt, a realne spojrzenie. Tutaj ściana wymaga odbudowy, jest cała przekoszona, poszycie popękane, nad oknem także. Nie wystarczy załatać bo i tak pójdzie dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie uważam, że taka "krytyka " to hejt. Po prostu najtrudniejsze jest przyznanie się przed samym sobą i dopuszczenie myśli, że wlazło się na minę. Jeżeli się z tym pogodzimy, reszta jest łatwiejsza. Możemy co najwyżej pomóc w podjęciu decyzji czym i jakimi kosztami wystraszymy o kolegę.,.. . Miłego dnia!!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.