Skocz do zawartości

Fabryczne przystosowanie auta do dedykowanej wiązki


misha81

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

kupiłem jakiś czas temu hak, dedykowaną wiązkę 13 pin oraz dodatkową wiązkę do pinów 9 i 10. Kierując się wiadomościami z neta zakładałem, że płacąc więcej za dedykowaną wiązkę oszczędzę na montażu (tylko wpięcie kostki w gniazdo) oraz będę miał dodatkowe funkcje (wyłączane tylne przeciwmgielne i czujniki parkowania). Własnie wstawiłem auto do mechanika do montażu haka i powiedział mi, że dedykowana wiązka będzie ok tylko wtedy, jeśli auto jest przystosowane do jej podłączenia. Że kiedyś mieli jakiegoś VW Transportera z dedykowaną wiązką, ale on nie miał fabrycznego gniazda i musieli i skręcać przewody a wiązka dedykowana była na to za krótka. Jednocześnie mówił, że haki montuje rzadko, więc nie wiem czy do końca wie o czym mówi.

Może tak być jak mówi?

Auto to Octavia II 1.8 TSI z 2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
kupiłem jakiś czas temu hak, dedykowaną wiązkę 13 pin oraz dodatkową wiązkę do pinów 9 i 10. Kierując się wiadomościami z neta zakładałem, że płacąc więcej za dedykowaną wiązkę oszczędzę na montażu (tylko wpięcie kostki w gniazdo) oraz będę miał dodatkowe funkcje (wyłączane tylne przeciwmgielne i czujniki parkowania). Własnie wstawiłem auto do mechanika do montażu haka i powiedział mi, że dedykowana wiązka będzie ok tylko wtedy, jeśli auto jest przystosowane do jej podłączenia. Że kiedyś mieli jakiegoś VW Transportera z dedykowaną wiązką, ale on nie miał fabrycznego gniazda i musieli i skręcać przewody a wiązka dedykowana była na to za krótka. Jednocześnie mówił, że haki montuje rzadko, więc nie wiem czy do końca wie o czym mówi.
Może tak być jak mówi?
Auto to Octavia II 1.8 TSI z 2007.
Co znaczy dedykowana wiązka? Taka kupiona w ASO do konkretnego modelu? Wtedy w zależności od auta faktycznie może być tak, że wiązkę się tylko wpina wraz z modułem do istniejących instalacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupiona w dobrehaki.pl:

Wiązka haka dedykowana Skoda Octavia Sedan 2004-2013r /gniazdo 13-PIN/

Producent: AUTOHAK

Czas wysyłki: 24 h

Stan produktu: Nowy

 

https://dobrehaki.pl/wiazka-haka-dedykowana-skoda-octavia-sedan-2004-2013r-gniazdo-13-pin-p-8081.html

No to nie jest żadną fabryczna wiązka a pseudo dedykowana. Czyli żaden oryginał, który kupujesz w ASO z modułem itp, a coś przygotowane przez firmę zewnętrzną co w teorii powinno pasować. Więc z podłączaniem też może być różnie.

 

Kupując wiązkę z modułem w ASO, czyli naprawdę dedykowaną masz pewność, że wszystko powinno działać i wtedy faktycznie może być tak, że się to tylko wpina i aktywuje. Tak miałem w C4 Picasso - wystarczyło zdjąć boczek w bagażniku i do wtyczki wpiąć oryginalny moduł do którego wpisałeś oryginalną wiązkę do gniazda zasilania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale pytanie jest inne, niezależne od tego jaką ja mam wiązkę:

czy może być tak, że auto nie ma gniazda do dedykowanej wiązki?

Tak, może tak być - wtedy trzeba ciągnąć instalacje do tyłu auta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych: okazało się, że gniazda dedykowanego nie było, więc zapłaciłem więcej za montaż, zapłaciłem więcej za dedykowaną wiązkę a funkcjonalności, które miała zapewnić dedykowana wiązka i tak nie będzie.
Czyli jakich konkretnie funkcjonalności nie będzie i dlaczego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.