Jump to content
Kukuz

Zasilanie 8 pin

Recommended Posts

Kristofer
Posted (edited)
8 godzin temu, Kukuz napisał:

Tak to wygląda u mnie😀

... a nie mogłeś tak od razu :sciana:

Edited by Kristofer (see edit history)

BUMERANG
7 godzin temu, Kristofer napisał:

a nie mogłeś tak od razu

Wróż Krzysiek i tak ogarnął temat w lot :D:ok:

Kristofer

:D Tak jakoś wyszło, może przeczucie.

Rafale, to jest tak: wiele forumowych tematów zostało niepotrzebnie "rozdętych", najczęściej z powodu mało precyzyjnych pytań, przez to tracą czytelność dla innych, którzy do nich zaglądają. Poza tym, aby przebrnąć przez wiele niepotrzebnych stron, traci się mnóstwo czasu, zanim dotrze się do sedna. Weźmy ten temat - dwie strony, a gdyby pytanie było napisane sensownie, można było go skończyć po drugim poscie.

PS
Na zaprezentowanych przez autora tematu fotkach, widać być może potencjalny "problem" w łączeniu wszystkiego pod akumulator przyczepy. Trzeba by ustalić, do czego jest ten prosty zasilacz (obok tego głównego, po jego lewej stronie). Trzeba sprawdzić, jaki rodzaj napięcia z niego wychodzi i co zasila. Widać, że to modyfikacja poprzednich właścicieli, więc nie jestem pewien, czy został poprawnie podłączony. Pewne jest jednak, że to zasilanie działa wyłącznie wtedy, gdy przyczepa jest podłączona do zewnętrznej sieci ~230 V.

IMHO

Kukuz
W dniu 28.07.2020 o 01:10, Kristofer napisał:

... a nie mogłeś tak od razu :sciana:

No pewnie mogłem od razu tylko trza było pomyśleć 🤨

Zobaczę co to za "pudełko" po lewej stronie myślałem że tak jest oryginalnie alej jak czytam jest to modyfikacja. Jak już pisałem po podpięciu pod sieć działa wszystko a po podłączeniu do auta i włączeniu przeciwmgielnych 1 lampka na kuchenką oraz pompki wody i wc plus lodówka.

Kristofer
Posted (edited)

Aby to wszystko miało "ręce i nogi", to zacznij od założenia prawidłowej instalacji i gniazda w samochodzie (Jaeger 13 - pin) oraz odpowiedniego wtyku w przyczepie:

https://forum.karawaning.pl/topic/31315-hak-holowniczy/?do=findComment&comment=702876

Lodówka zasilana napięciem 12 V, to tylko z instalacji samochodu podczas jazdy (pracujący silnik). Gdyby miała pracować na akumulatorze zamontowanym w przyczepie, to rozładowałaby go w moment (zależnie od pojemności accu). Wszystkie sposoby podłączeń dla tego modelu zasilacza są opisane na forum.

Edited by Kristofer (see edit history)

Kukuz

Pudełko okazało się zasilaczem do oświetlenia listwy pod szafką...

Kristofer

Czyli sprawa prosta i wszystko jasne :)