Skocz do zawartości

Jak działa oświetlenie w HOBBY 495 WFB DE LUXE 2020r.


GrzegorzL

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem przyczepki, niestety z instrukcji nic nie wynika, a serwis sprzedawcy też nie umie mi pomóc.

Chodzi o sposób włączania i wyłączania oświetlenia. W uproszczeniu opisując jest tak, że nie wiem jaka jest zasada działania.

Albo włączniki poszczególnych świateł nie działają, albo działają niektóre - nie umiem powiedzieć kiedy i od czego to zależy.

Często jest tak że da się włączyć jakiś punkt a innego nie. Niektórych nie ma w ogóle jak włączyć - po prostu nie działają włączniki.

Wiec jak już nie wiem co mam zrobić to używam ( na panelu głównym ) klawisza z "dyskietką" i wtedy zapala się wszystko co jest.

Ale po tym jak wyłączę którąś lampkę to już nie da się jej włączyć, więc za jakiś czas znów trzeba użyć przycisku "dyskietka" -przycisk ten  jest to jak wynika z instrukcji wywołuje zapisane ustawienia .... ! 

Nie wiem jak normalnie używać różnych punktów oświetlenia - po prostu nie nie znajduję jakiejś logiki w tym systemie.

W pewnym momencie już się ucieszyłem że włączanie i wyłączanie wybranych punktów działa, ale następnego dnia już znów nic nie działało jak powinno.

czy ktoś może pomóc i wyjaśnić jaka jest zasada działania systemu oświetlenia ?

Edytowane przez GrzegorzL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Nowa przyczepa i nie możesz się w tej kwestii porozumieć z serwisem lub sprzedawcą? :sciana:

Poza tym, nie dostałeś do przyczepy instrukcji?

Niestety, mam tylko w eng., mniej więcej od str. 69

Hobby od 2016.pdf

PS

Jeśli to nie błąd ustawień lub obsługi, to może też być usterką, a wtedy serwis musi pomóc, chyba że po wyjeździe klienta poza bramę sprzedawcy, ma on już klienta w głębokim poważaniu ...

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam tę instrukcję ale z niej nic nie wynika, tam tylko lakonicznie jest wspomniane o oświetleniu. Przy odbiorze przyczepy sprawę oświetlenia jakoś pominęliśmy - coś tam działało więc uznałem że jest nowa więc to kwestia przeczytania instrukcji. Potem kontaktowałem się ze sprzedawcą ale nie umieli pomóc, więc napisałem do producenta ale nie mam odpowiedzi.

Dzięki za pomoc. Jak tylko znajdę "klucz" logiczny do obsługi podzielę się tym na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GrzegorzL napisał:

Potem kontaktowałem się ze sprzedawcą ale nie umieli pomóc, więc napisałem do producenta ale nie mam odpowiedzi.

Ty tak poważnie, czy jaja robisz z nas? 

Kupujesz budę za sto koła i do producenta piszesz bo sprzedawca światła włączyć nie potrafi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2020 o 09:04, GrzegorzL napisał:

Oczywiście mam tę instrukcję ale z niej nic nie wynika, tam tylko lakonicznie jest wspomniane o oświetleniu. Przy odbiorze przyczepy sprawę oświetlenia jakoś pominęliśmy - coś tam działało więc uznałem że jest nowa więc to kwestia przeczytania instrukcji. Potem kontaktowałem się ze sprzedawcą ale nie umieli pomóc, więc napisałem do producenta ale nie mam odpowiedzi.

Dzięki za pomoc. Jak tylko znajdę "klucz" logiczny do obsługi podzielę się tym na forum.

Spróbuj chwilę przytrzymać dany przycisk, ja mam tak w mojej przyczepie, jest to tak zwane programowanie oświetlenie pod siebie, u mnie tak jest, Hobby 15r 540wlu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wygląda to śmiesznie a może żałośnie. Odbierałem przyczepę z Bierunia a mieszkam 400km od nich i nie było czasu przy odbiorze na wszystko. Nie spodziewałbym się że z oświetleniem jest taka kombinacja, następnego dnia mieliśmy już zaplanowany wyjazd urlopowy więc kto by się wówczas zagłębiał w oświetlenie.

Myślę że niemiec przekombinował przy projektowaniu tego systemu albo jest jakaś wada.

Oczywiście da się włączyć wszystkie punkty jednym włącznikiem, albo pojedyńcze punkty. Nie da się jednak włączyć kilku lampek wybranych ( np chcę włączyć 2 lampki na górze i przy kuchence, to muszę wyłączyć jedną na górze ). Po prostu są jakieś dziwne układy punktów świetlnych które mogą ze sobą działać.

Jak mam włączone jakieś światełka i zamierzam iść do WC to sprawdzam czy w wc zapali się światło, jeśli nie to szukam które wyłączyć aby zapalić w WC, albo jak trzeba szybko to zapalam wszystkie tym włącznikiem z "dyskietką" i wtedy wszystko jest włączone !!!

I taka to zabawa.

PS: zamierzam złożyć reklamację i zoabczymy

Edytowane przez GrzegorzL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wygląda to śmiesznie a może żałośnie. Odbierałem przyczepę z Bierunia a mieszkam 400km od nich i nie było czasu przy odbiorze na wszystko. Nie spodziewałbym się że z oświetleniem jest taka kombinacja, następnego dnia mieliśmy już zaplanowany wyjazd urlopowy więc kto by się wówczas zagłębiał w oświetlenie.

Myślę że niemiec przekombinował przy projektowaniu tego systemu albo jest jakaś wada.

Oczywiście da się włączyć wszystkie punkty jednym włącznikiem, albo pojedyńcze punkty. Nie da się jednak włączyć kilku lampek wybranych ( np chcę włączyć 2 lampki na górze i przy kuchence, to muszę wyłączyć jedną na górze ). Po prostu są jakieś dziwne układy punktów świetlnych które mogą ze sobą działać.

Jak mam włączone jakieś światełka i zamierzam iść do WC to sprawdzam czy w wc zapali się światło, jeśli nie to szukam które wyłączyć aby zapalić w WC, albo jak trzeba szybko to zapalam wszystkie tym włącznikiem z "dyskietką" i wtedy wszystko jest włączone !!!

I taka to zabawa.

PS: zamierzam złożyć reklamację i zoabczymy

Przecież to jakiś absurd. Wynika z tego, że jak idziesz do WC to tam nie ma włącznika światła , który włączasz lub wyłączasz światło w WC? Tak to właśnie działa w Hobby?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik jest, tylko nie wiemy czy zadziała, więc wracam do panela i kombinuję

Zapewne po kilku wyjazdach zapamiętam już podstawowe kombinacje, ale to jest jakaś wada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Włącznik jest, tylko nie wiemy czy zadziała, więc wracam do panela i kombinuję
Zapewne po kilku wyjazdach zapamiętam już podstawowe kombinacje, ale to jest jakaś wada.
 


Wg mnie to jest jakaś wada. Nawet jak sobie coś zaprogramujesz na tym panelu to włącznik w WC tak czy inaczej powinien włączać i wyłączać każdorazowo światło. Tak to powinno działać na logikę. No ale może Hobby wymyśliło coś po swojemu, nie wiem. Dla mnie to całe programowanie świateł w hobby to przerost formy nad treścią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jacek00 napisał:

Dla mnie to całe programowanie świateł w hobby to przerost formy nad treścią

Nie tylko dla Ciebie. Ten panel to porażka. Zatrzymując się w czeluściach nocy , otwierasz drzwi, dotykasz panelu i ślesz ku... bo nie możesz trafić paluchem w punkt aby załączyć oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, trzeba było kupić inną przyczepę, ale tak to jest jak się kupuje pierwszą własną i to nową .... :)

oczywiście to żart, z przyczepy jestem bardzo zadowolony, a światełka jakoś przeżyję, jest więcej zalet niż wad w tej hobby.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko złoto co się świeci, w Hobby tego "złota" jest niestety dużo.

Moim zdaniem to powinno działać tak, na panelu możesz sobie zaprogramować 2 czy 3 swoje ulubione układy gdzie jednym przyciskiem włączasz wybrane zestawy świateł.

Niezależnie od tego każdy punkt świetlny powinieneś móc włączyć i wyłączyć włącznikiem dla tego punktu.

Inna sprawa to fakt że te panele czasem mają zwisy, albo w ogóle przestają działać. Moim zdaniem nie ma co się przejmować. Gwarancja działa przecież u każdego dilera danej marki to że kupowałeś w Bieruniu nie znaczy że musisz do nich jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 25.07.2020 o 09:04, GrzegorzL napisał:

Oczywiście mam tę instrukcję ale z niej nic nie wynika, tam tylko lakonicznie jest wspomniane o oświetleniu. Przy odbiorze przyczepy sprawę oświetlenia jakoś pominęliśmy - coś tam działało więc uznałem że jest nowa więc to kwestia przeczytania instrukcji. Potem kontaktowałem się ze sprzedawcą ale nie umieli pomóc, więc napisałem do producenta ale nie mam odpowiedzi.

Dzięki za pomoc. Jak tylko znajdę "klucz" logiczny do obsługi podzielę się tym na forum.

No nieźle...kupiłeś w S camp? Bo ja niedługo będę tam odbierał moją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.