Skocz do zawartości

Skoda Kodiaq - ktoś zna ten konkretny?


Koczaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
szukam holownika do swojej przyczepy. Jestem trochę napalony na Kodiaqa. Na otomoto jest "idealny" Kodiaq. 190KM 4x4 TDI z hakiem, adaptacyjnym zawieszeniem oraz asystentem manewrowania z przyczepą.  Przypuszczam, że ktoś go konfigurował konkretnie pod przyczepę. 
Może ktoś z forum zna ten samochodu i mógłby coś więcej powiedzieć na temat jego historii? 

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-kodiaq-ID6Ddrwf.html#0151c4699e

Samochód prawie idealny, gdyby nie to ze ma 1,5roku, a podobno nie ma już gwarancji SKODA
Druga istotna sprawa to DMC  2400kg co przy takim samochodzie jest zdecydowanie za mało. (Ładowność 585kg !!! powinno być ok 2530kg)  
Czy można obniżyć DMC na życzenie przy zamawianiu nowego samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@Koczaj

Dzwoń do nich i poznasz całą historię serwisową auta. Dodatkowo, na wszelki wypadek kup za ok. 50 zł test dna i się dowiesz też tego co może chciano by ukryć (choć absolutnie tej firmy o ukrywanie czegokolwiek nie podejrzewam).

Przy autach z "Das Welt" trudno o wpadkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cathay 
Kontaktowałem się z dealerem. Samochód nie miał jakiś napraw serwisowych oprócz małej wymiany plastiku na nadkolu. Sprzedawca nie widzi w systemie, aby samochód był na gwarancji, nie umie powiedzieć również dlaczego nie jest.  Po podaniu nr rej. sprawdziłem w historia pojazdu  ten samochód i okazuje się ze ma bardzo niskie DMC co mnie martwi trochę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3476]Cathay[/mention] 
Kontaktowałem się z dealerem. Samochód nie miał jakiś napraw serwisowych oprócz małej wymiany plastiku na nadkolu. Sprzedawca nie widzi w systemie, aby samochód był na gwarancji, nie umie powiedzieć również dlaczego nie jest.  Po podaniu nr rej. sprawdziłem w historia pojazdu  ten samochód i okazuje się ze ma bardzo niskie DMC co mnie martwi trochę. 
Przypadkiem nie był on sprowadzony? To mogłoby tłumaczyć dlaczego w systemie nie widać gwarancji albo czemu DMC przyczepy jest zaniżone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie widnieje kraj pochodzenia Polska. Samochód poleasingowy na blachach PO. Zaniżone DMC samochodu, ale wygląda jakby pod jakaś przyczepę 1100kg i mamy zestaw 3500kg  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie widnieje kraj pochodzenia Polska. Samochód poleasingowy na blachach PO. Zaniżone DMC samochodu, ale wygląda jakby pod jakaś przyczepę 1100kg i mamy zestaw 3500kg  
Przecież nikt nie zaniża DMC przyczepy aby się zmieścić w 3500 kg. Poza tym zmiana DMC jest niemożliwa, rejestrują na tyle ile w homologacji i nie da się tego obejść. To że auto w leasingu nie oznacza że nie było sprowadzone. To że ktoś w ogłoszeniu wpisal, że kraj pochodzenia Polska też nie oznacza, że to prawda. Ten brak gwarancji w 1.5 rocznym aucie dziwi, fakt, że ktoś sprzedaje tak nowe auto też jest dziwny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał:

fakt, że ktoś sprzedaje tak nowe auto też jest dziwny

oj tam, czasem chęć zmiany jest silniejsza od ekonomii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Koczaj napisał:

istotna sprawa to DMC  2400kg co przy takim samochodzie jest zdecydowanie za mało. (Ładowność 585kg !!! powinno być ok 2530kg)  

Przecież to nie jest za duże auto aby 2400 dziwiło

Autocentrum podaje jeszcze mniejScreenshot_20200723-223646.thumb.jpg.64080e4acd3b35d61d0673258b3ab85a.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowność poniżej 600kg jest zaniżona. Ja w octavi mam więcej. Za Kodiaqami rozlądam się od dłuższego czasu i kilkanaście już sprawdzałem. Ten ma najniższe DMC jakie spotkałem.
Przy silniku 2.0 TDI 190 4x4 w autocentrum mamy takie dane

 image.png.300953e9e2972512556266f392451a74.png
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koczaj napisał:

Ładowność poniżej 600kg jest zaniżona

Ale jak przy DMC 2400 masz ładowność poniżej 600kg skoro MW jest poniżej 1800?

12 minut temu, Koczaj napisał:

Przy silniku 2.0 TDI 190 4x4 w autocentrum mamy takie dane

Sprawdziłem jeszcze raz od nowa i mam te same parametry

Screenshot_20200723-230253.thumb.jpg.0e7467f5e990803c942a932669e1819a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę zrzut z historiapojazdu.gov.pl

image.png.71954987f20774ee6acf8ab3b3a67d51.png

ładowność 582kg. Kurcze znalazłem w tym roczniku inny egzemplarz i tez ma 2400. ? 
Znajomy ma identycznego tyle ze z 2019r i  DMC 2530kg

Może od 2019 podnieśli DMC ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.