Skocz do zawartości

Kotlina Kłodzka- kemping


krisio

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam że nie do końca rozumiem

Nie no sama nazwa mówi że to musi być cudowne.
Nazwa ma co najmniej 2 a właściwie 3 znaczenia :)
Pasterka - miejscowość (tu opisywana)
Pasterka - w kościele katolickim msza symbolizująca narodzenie Chrystusa
Pasterka - pasąca np. owieczki czy krówki

Ale niewątpliwie wszystkie mogą być cudowne
Dla turysty ta pierwsza,
Dla katolika ta druga,
Dla miłośnika pięknych kobiet ta trzecia choć tu w człowieku nie tylko piękno zewnętrzne się liczy :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jechał ktoś może z Pasterki na Machow CZ ? Tą wąska dróżka przez Ostrą Górę i Wodospady Tyrnklawy    https://goo.gl/maps/JUWEPR26WiJUPbpC7
Przymierzałem się tamtędy kółko na Adrspach zrobić  - niestety ostatnim razem nie starczyło czasu  nawet na Pasterkę   i polecieliśmy na Teplice n/M przez Ścinawkę a i Skalnych Miast liznęliśmy tylko kapkę w  lekkim pedzie.
Pasowałoby powtórzyć i własnie zrobić jakieś kółeczko przez Pasterkę a  stamtąd uderzyć na Skalne Miasta w/w drogą  a nie kulać się w koło - wujek Google pokazuje tę dróżkę  po naszej stronie nawet jako spoko  a po czeskiej 30317 to już całkiem lajt ale kawałka przy granicy nie pokazuje - czy nie ma tam jakiegoś zakazu przekraczania granicy ? - dziwi mnie czemu goglaste nie  przejechały i nie sfociły całej tej drogi - stąd moje pytanie.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Andrzeju za odpowiedz i info
Akurat dziś pojechałem wirtualnie jeszcze od czeskiej strony - fakt przejazd jest i busem nie byłby problem - ale niestety przejście nie dopuszcza przekraczania tam granicy pojazdem silnikowym  stoi jak byk znak B3/B4 - chyba że ostatnio coś się zmieniło bo foty wujka google od str czeskiej są mocno archiwalne 2011r  nawet poszlabanowe relikty przeszłości jeszcze sa :) 
Spoko nie tragizm jak się wyjazd będzie kroił to po prostu tyrknę do pograniczników i zapytam - jak nie to się kółko inaczej ustawi i tez będzie :) 

Choć skrócik faktycznie byłby fajny i droga ładniutka ale w końcu to turystyka a nie wyścigi czy jazda do szpitala  a tam praktycznie wszystkie drogi ładne :) 

przejście-Pasterka.jpg

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to zapewne właśnie stare foty - od 2011 sporo się zapewne zmieniło

Natomiast jest i dobra wieść - zakładałem jako bazę wypadową Teplice n/M   i ATC Bucnice   a wycieczkę kolejką do Adrspach żeby np. móc spokojnie piwko wypić ale jest miejscówka na postój przy samym Adrspach - wujek park4night podpowiada nawet 2  ta jest b. fajna https://park4night.com/carte_lieux?lat=50.62108713066182&lng=16.1128320673015&zoom=15  i z camping.info nowy stellplatz też niegłupi https://www.camping.info/pl/miejsce-kempingowe/caravanparking-adrspach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kempingu Bucnice można zrobić "kółko" przez oba skalne miasta. Zacząć wycieczkę w Teplickim skalnym mieście przejść (jeden bilet) do Adsprachu i wŕócić szynobusem (kiedyś 19 koron) na kemping. Ale to wycieczka na 3-4 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się  ja zakładam tak na luziku żeby mieć na to cały dzień - własnie w Teplickim wcale nie byłem
Staliśmy na Bucnicach nawiasem b. sympatyczny camp ale polecieliśmy do Dvor Kralowe pomiędzy lwami pojeździć autem, pózniej wessało nas po zoo  - a tam łązić można a łazić  i no cóż zeszło wracając weszliśmy tylko na godzinkę czy półtora  do Adrspaskiego miasta a na drugi dzień trzeba było już wracać - stąd ma być replay. I tak to wszystko i cała Kotlina i Góry Stołowe to był mocny skrót a fajne - więc trzeba wrócić  :) 
Nawiasem źle to  rozegraliśmy bo trzeba było wbić na kemping w Dvor Kralowe - 2 doby i lwy gratis :) a zarówno Safari Zoo jak i zwykłe zoo  super warto tam uderzyć - ale trzeba zakładać cały dzień  bo naprawdę jest co zobaczyć i gdzie połazić
Szynobus  - haha robił mi  za budzik w Bucnicach  leci prawie przy siatce kempingu - nie pamiętam gdzie on tam ma przystanek bo w Adrspach to prawie wjeżdża do skalnego miasta 
11-Wrzesień - na Bucnicach totalne pustki, my 1 domek nasza znajoma z córka  i raptem 2 kamperki
W Safari Zoo należy  przezornie pościć kogoś przed sobą  -  puścilismy Czechów Skodzinką  a nuż lew będzie przed obiadem  - lepiej uważać bo nie wiadomo :lol:

 

Bucnice -1- 20190911_111920.jpg

Bucnice-szynobus 20190911_111844.jpg

DvorKralove 20190910_125639.jpg

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - mamy to @Andrzej - stare foty były miałeś racje  -  zawziąłem się i znalazłem jeździ się tamtędy od listopada 2019

Cytat

16 LISTOPADA, 2019 / KOKS
Przed paroma dniami oddano do użytku nowe drogowe przejście graniczne Machovska Lhota – Ostra Góra. W ostatnich miesiącach miały miejsce duże remonty dróg, będące częścią transgranicznych projektów. Przejście było do dyspozycji turystów pieszych, natomiast po remoncie mogą tam również jeździć samochody osobowe. W ten sposób znacząco skróci się czas przejazdu z Karłowa Do Machova. Mimo że obie miejscowości dzieli zaledwie 5 km w linii prostej, to samochodem trzeba było jechać aż przez Nachod nadrabiając ponad 30km.

Przeciwko nowemu przejściu byli mieszkańcy Machova, którzy obawiają się znaczącego wzrostu ruchu przez ich miejscowość.

https://skps.wroclaw.pl/2019/11/16/nowe-drogowe-przejscie-graniczne-w-gorach-stolowych/

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy był ADY w benie ten jest już drugi w klekocie AVG jeszcze 110-km bez pompowtrysku  spoko woły robocze ciężko to zajeździć a części za półdarmo na każdym szrocie :)   nie powiem tej budy malizny po prostu nie czułem za tyłkiem :) to był jej pożegnalny rejs jeździ już u kogo innego 

Tak to dotacje unijne  jest tam gdzieś pisane o tym w tym naszym i w linkowanym w nim czeskim artykule że własnie dotacje - w sumie fajnie bo fakt trza było w koło jeździć z drugiej strony może szkoda bo kolejny  bardzo fajny zakątek trochę ludzie zajeżdżą.

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ma przyczepa ? :lol:   
Busem spokojnie - Sharanem z budą też bym pojechał ale moja była mała.
Zawsze tak wygląda z googlastego nieco węziej - jeśli dopuścili ruch samochodów  musi być możliwość wyminięcia albo mijanki inaczej droga nie zostałaby odebrana i dopuszczona do ruchu
Poza tym jest  ten temat co pisaliśmy z Andrzejem - na google to stare foty z 2011 a w 2019 z unijnych środków wybudowano nową drogę

5 godzin temu, Andrzej napisał:

Przejazd pezez granicę jest. W Ostrej Górze był nówka asfalt.

Niemniej jednak prośba o relację jak ktoś tamtędy przeleci

 

Byłeś może @filipert w Kletnie w Kopalni Uranu  i może dalej tam jechałeś za kopalnie na Starą Morawę   ?  https://goo.gl/maps/BSv1v8E4yWQBGmVe8  -  zobacz jak tam z googla wygląda wąsko nawet od Janowej Góry pod Kopalnię a jest w sumie spoko - tam dalej za Kopalnią trza dać trochę na pobocze i w 2 busy minie sie bez bólu   ale oczywiście rozumiem i popieram że z przyczepą  o wielkości takiej jak Twoja nie należy ryzykować i pchać sie w takie zapyziałe wąskie  dróżki bo może być kłopot/ Trojaczki maja ciut ponad 2m szer po pace a po lustrach Ducato 3-ka to pod 2,5m  mój ciut mniej  - tyle że bus inaczej idzie - na budę zawsze musisz mieć kapke więcej

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.