Skocz do zawartości

Którędy i gdzie na Chorwację


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chciałbym zabrać rodzinkę pod koniec sierpnia na kilka dni do Chorwacji. I tu moje pytania: 

jestem z Tarnowa więc w grę wchodzą dwie trasy: przez Słowację i Węgry (tą trasą już kiedyś jechałem, ale bez przyczepy jeszcze) lub Czechy, Austrię i Słowenię (ta jest trochę dłuższa). I tu pytanie: którą wybrać na podróż z przyczepą. Skłaniam się ku pierwszej opcji ale słyszałem opinie że trasa druga jest wygodniejsza i lepsze drogi. Nie wiem co zdecydować.

Druga sprawa to żebyście doradzili jakiś fajny kemping i przyjazny dzieciom, tylko taki - jakby to powiedzieć - możliwie najbliżej Polski. Możemy sobie pozwolić na pobyt od 23-28 sierpnia (czyli 5 nocy/6 dni....no może jeszcze jedną dobę uda się wygospodarować) dlatego chciałbym jak najszybciej dojechać...myślałem o Krk ale może ktoś coś wie lepiej?? Ja się opieram tylko na mapach.

Z góry dziękuję i pozdrawiam forumowiczów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z Tarnowa to naturalnie jechałbym przez Słowację i Węgry. Nie ma żadnych tragicznych odcinków (są co najwyżej gorsze), poza tak na prawdę tradycyjnym fatalnym odcinkiem zaraz za granicą Słowacko-Węgierską w Tornyosnemeti (bo rozumiem, że tędy byś jechał) w kierunku Miskolca. Ale to idzie przeboleć. Plus jeszcze na Słowacji remont na wjeździe do Presova od strony Bardejova - lepiej ominąć godziny szczytu, no i zwężka na obwodnicy Budapesztu M0 w kierunku nazad - też lepiej jechać nie w godzinach szczytowych...

A Węgry jak Węgry - do Miskolca i reszta autostrady, choć kiepskiej jakości, to jednak się jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Administracjo. 

Usuwajcie tego typu posty!

1. Odpowiedzi na postawione pytania jest kilkadziesiąt jak nie kilkaset. Każdy kilometr,, każdej drogi do Chorwacji został już opisany. 

Każdy bliski czy daleki,  atrakcyjny kemping też został już opisany.

2. Tolerując zakładanie dublujących się postów, powodujecie że forum się rozrasta, trzepiąc tą samą pianę.

3. Pozwalając na zakładanie dublujących się tematów, pozwalacie na lenistwo userów i olewanie tych forowiczów którzy już udzielili wyczerpujących odpowiedzi a których to odpowiedzi leniom nie chce się szukać. 

4. Metoda jest prosta. Kasowanie posta i adnotacja DUBEL. Koniec kropka. Tak się robi na wszystkich forach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Cathay napisał:

Szanowna Administracjo. 

Usuwajcie tego typu posty!

1. Odpowiedzi na postawione pytania jest kilkadziesiąt jak nie kilkaset. Każdy kilometr,, każdej drogi do Chorwacji został już opisany. 

Każdy bliski czy daleki,  atrakcyjny kemping też został już opisany.

2. Tolerując zakładanie dublujących się postów, powodujecie że forum się rozrasta, trzepiąc tą samą pianę.

3. Pozwalając na zakładanie dublujących się tematów, pozwalacie na lenistwo userów i olewanie tych forowiczów którzy już udzielili wyczerpujących odpowiedzi a których to odpowiedzi leniom nie chce się szukać. 

4. Metoda jest prosta. Kasowanie posta i adnotacja DUBEL. Koniec kropka. Tak się robi na wszystkich forach.

 

Ty tak poważnie? 
a nie przyszło Ci do głowy że stale  budują się nowe drogi , wchodzą przepisy , zaostrzają się kontrole (np.Austria) . 
 

zawsze musi się znaleźć taki „szeryf „ jak ty 

21 godzin temu, Zulos napisał:

Jak z Tarnowa to naturalnie jechałbym przez Słowację i Węgry. Nie ma żadnych tragicznych odcinków (są co najwyżej gorsze), poza tak na prawdę tradycyjnym fatalnym odcinkiem zaraz za granicą Słowacko-Węgierską w Tornyosnemeti (bo rozumiem, że tędy byś jechał) w kierunku Miskolca. Ale to idzie przeboleć. Plus jeszcze na Słowacji remont na wjeździe do Presova od strony Bardejova - lepiej ominąć godziny szczytu, no i zwężka na obwodnicy Budapesztu M0 w kierunku nazad - też lepiej jechać nie w godzinach szczytowych...

A Węgry jak Węgry - do Miskolca i reszta autostrady, choć kiepskiej jakości, to jednak się jedzie.

Jestem takiego samego zdania . Zresztą przez Austrię nie radzę, ważnie dosyć powszechne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A druga rzecz, że praktycznie na każdy temat zostało już wszystko napisane, od kibli, solarów a na dmc kończąc. Wg takiego podejścia każdy temat powinien być zamykany z dopiskiem ,,użyj szukajki,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do pytania - startując z Tarnowa nawet nie pomyślałbym o drodze przez Czechy, Austrię i Słowenię - dalej, drożej i duże ryzyko ważenia ... 

a droga przez Słowację i Węgry miła, dobra i szansa na dobry gulasz ... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dodi

Nie nazywaj mnie szeryfem bo mnie to razi. 
A piszę całkiem poważnie. Jak powstaje nowa droga czy nowy przepis, to jest gdzie to dopisać. Nie potrzeba zawsze nowego tematu jeśli gdzieś postawią zakaz czy poduszkę berlińską zamontują. 
 

@jacekzoo
 

Cały czas jest miejsce na nowe tematy. Ale 5 na 10 nowych powinno być kasowanych. 
Problem w tym że są tacy „zawodowi odpowiadacze” którzy chcą błyszczeć i chętnie nasty raz gadają na ten sam temat, tylko dlatego żeby natłuc sobie licznik. 

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć....

nie żebym się czepiał, ale najwięcej na forum to jest wypowiedzi: "temat był", "temat zamknąć", "wałkowane", "poszukaj leniu" itp. Są to naturalnie skróty myślowe najczęściej sporych rozmiarów elaboratów oburzonych forumowiczów, że temat był. Zamiast odpowiedzieć na zadane pytania wolicie krytykować. I nagle się okazuje, że post ma 100 odpowiedzi z czego 80 to wycieczki nie na temat. I teraz się zastanów co tak naprawdę zaśmieca forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cathay napisał:

@Dodi

Nie nazywaj mnie szeryfem bo mnie to razi. 
A piszę całkiem poważnie. Jak powstaje nowa droga czy nowy przepis, to jest gdzie to dopisać. Nie potrzeba zawsze nowego tematu jeśli gdzieś postawią zakaz czy poduszkę berlińską zamontują. 
 

@jacekzoo
 

Cały czas jest miejsce na nowe tematy. Ale 5 na 10 nowych powinno być kasowanych. 
Problem w tym że są tacy „zawodowi odpowiadacze” którzy chcą błyszczeć i chętnie nasty raz gadają na ten sam temat, tylko dlatego żeby natłuc sobie licznik. 

Weź wyluzuj , a takich jak ty na forach nazwa się szeryfem i już nim zostaniesz ?

2 minuty temu, Marco82 napisał:

Cześć....

nie żebym się czepiał, ale najwięcej na forum to jest wypowiedzi: "temat był", "temat zamknąć", "wałkowane", "poszukaj leniu" itp. Są to naturalnie skróty myślowe najczęściej sporych rozmiarów elaboratów oburzonych forumowiczów, że temat był. Zamiast odpowiedzieć na zadane pytania wolicie krytykować. I nagle się okazuje, że post ma 100 odpowiedzi z czego 80 to wycieczki nie na temat. I teraz się zastanów co tak naprawdę zaśmieca forum

Dokładnie , wg takich jak Cathay zostało znienawidzone forum Elektroda , najczęściej syndrom szeryfa występuje i bywalców z duża aktywnością . Wg ich logiki to powinna się zamknąć fora i grupy bo tematy się powtarzają , jak się nie podoba niech sobie założy stronę statyczną i skopiuje wszystkie informacje z grupy. Co za gość 

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Dodi napisał:

zostało znienawidzone forum Elektroda

To jest dobre forum. Roszczeniowe obiboki "bo mi się należy" są tępione i słusznie. 

42 minuty temu, Marco82 napisał:

nie żebym się czepiał, ale najwięcej na forum to jest wypowiedzi: "temat był", "temat zamknąć", "wałkowane", "poszukaj leniu" itp. Są to naturalnie skróty myślowe najczęściej sporych rozmiarów elaboratów oburzonych forumowiczów, że temat był. Zamiast odpowiedzieć na zadane pytania wolicie krytykować. I nagle się okazuje, że post ma 100 odpowiedzi z czego 80 to wycieczki nie na temat. I teraz się zastanów co tak naprawdę zaśmieca forum

Normalnie zgłaszam takie posty, ale mimo że takie zgłoszenie raz na jakiś czas bywa że jest skuteczne, post jest skasowany, to lenie nadal to mają w tyłku i za kwadrans założą nowy post.

Więc raz po raz należy coś napisać. Bardziej dla czystości sumienia, bo wiadomo że jest to walka z wiatrakami dopóty, dopóki administracja nie zechcę zrobić porządku.

 

A Ty jesteś specem od robienia syfu. Nawet zakup przyczepy rozłożyłeś na dwa tematy. Była chęć, był ostatni zakręt, pewnie coś jeszcze się pojawi. 

 

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Idea forum polega na tym, że podział zrobiony jest według tematów, które były poruszane. Tak więc osoba zapisująca się na forum powinna mieć świadomość do czego służy to narzędzie internetowe. Wertujemy forum tak jak encyklopedię. Innym narzędziem jest np. Facebook, który w zamiarze służy do rozmowy na bieżąco poprzez internet. Tam co parę minut pojawia się to samo pytanie i ta sama seria odpowiedzi. Człowiek chcący korzystać z internetu musi podjąć decyzję co mu bardziej odpowiada, a nie marudzić że nie jest tak jakby się chciało.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cathay napisał:

To jest dobre forum. Roszczeniowe obiboki "bo mi się należy" są tępione i słusznie. 

Normalnie zgłaszam takie posty, ale mimo że takie zgłoszenie raz na jakiś czas bywa że jest skuteczne, post jest skasowany, to lenie nadal to mają w tyłku i za kwadrans założą nowy post.

Więc raz po raz należy coś napisać. Bardziej dla czystości sumienia, bo wiadomo że jest to walka z wiatrakami dopóty, dopóki administracja nie zechcę zrobić porządku.

 

A Ty jesteś specem od robienia syfu. Nawet zakup przyczepy rozłożyłeś na dwa tematy. Była chęć, był ostatni zakręt, pewnie coś jeszcze się pojawi. 

 

Co za człowiek , żal ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś rozumiał co napisałem, pewnie by ci żal nie było. Ale tak ten świat jest poukładany, że nie wszyscy muszą wszystko rizumieć.
Dlatego wszędzie, nawet na forach internetowych musi być jakaś władza, która sankcjami tych nierozumiejących do porządku próbuje doprowadzić. 
Miłego wieczoru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokój  bo się kłócicie jak dzieci. Prościej byłoby gdyby ktoś znający obecnie najlepszą trasę z Tarnowa napisał to w jednym zdaniu, a któryś bywalec CRO polecił z 2 kempingi odpowiednie dla dzieci, ale jak najbliżej PL.

 

Te informacje oczywiście są na forum, tylko, żeby do nich dotrzeć trzeba by wziąć dodatkowy urlop, tym bardziej, że w każdej relacji z połowa postów jest nie na temat, zawsze znajdzie się "magik", który wtrąci wątek o jakiejś śrubce, pompce czy innej pierdole.

PS

I żeby nie było, większość relacji, np. Marka, przeczytałem, a i tak miałbym problem, który kemp  wybrać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co te zbędne dyskusje. Proszę podpowiedzieć jak i kto jeździ w kierunku Chorwacji jakimi drogami na jakie stacje benzynowe warto zajechać bo wiadomo że cały czas się coś zmienia i tematy stare są nie aktualne. Ja też będę jechał 31 w stronę Chorwacji i świeży temat i informacje chętnie bym poczytał... zazwyczaj i tak się jedzie z wujkiem google ale jakieś info by się przydało. Dużo info jest na stronce www.cro.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.