Skocz do zawartości

Automatyczny wyłącznik ciśnieniowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, walczę od pewnego czasu z instalacją w przyczepie, powymieniałem krany na zwykłe bez styków, wymieniłem pompkę na zanurzeniową o mocy 1,6 bar i 22 l / min, za pompką dałem wyłącznik ciśnieniowy 1 bar przez którego poprowadziłem zasilanie w/w pompki. Problem jest taki, że pompka nie chce się wyłączyć, próbowałem już chyba wszystkiego, w teorii posiadając moc 1,6 bar powinna dobić układ za wyłącznikiem do 1 bar  i on powinien ją rozłączyć, a tak się nie dzieję. W układzie jest też bojler carver casade 2.

Próbowałem zasilać ją oddzielnie bezpośrednio z akumulatora na grubszych kablach, ale dalej to nic nie dało macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, suderin napisał:

Próbowałem zasilać ją oddzielnie bezpośrednio z akumulatora na grubszych kablach, ale dalej to nic nie dało macie jakiś pomysł?

Nie bardzo to rozumiem.

Spróbujmy po kolei:
Czy pompka podpięta do zasilania bez wyłącznika ciśnieniowego  pracuje prawidłowo ?
Czy wyłącznik ciśnieniowy przewodzi prąd przy braku ciśnienia tj. w stanie bez uruchomienia pompki ?

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę o co chodzi, moja przyczepa to Adria Optima z lat około 1990, teraz żeby załączyć wodę muszę nacisnąć przycisk kranu na panelu który znajduję się nad kuchnią i to załącza pompkę, niestety zauważyłem przy okazji że jak załączam kilka urządzeń 12v to np potrafi przygasnąć lekko światło itp akumulator jest nowy i naładowany, wskazuję to cienkie przewody albo zaśniedziałe styki gdzies po drodze, dlatego próbowałem zasilić pompkę z wyłącznikiem ciśnienieniowym bezpośrednio z akumulatora pomijając całą tą drogę do panelu a potem do akumulatora ( przy tym teście pracowała wyraźniej głośniej ale i tak to nie pomogło, nie chciała się wyłączyć ) zawór ciśnieniowy działa poprawnie, robiłem testy zwarciowe miernikiem przy zatkaniu wylotu palcem i wpuszczenie powietrza z kompresora w wejście zaworu - zwarcie pinów zanikało, więc działa poprawnie.

Szczerze wycieków też nie ma, bo wszystkie rury robiłem na nowo i sprawdzałem to już dużo razy, zastanawiam się czy ma znaczenie fakt że układ rur jest dość długi bo jest też przysznic, do tego ciepła i zimna woda- 2 krany do każdego 2 rury, czy może ta pompka po prostu nie jest w stanie "wepchnąć" tak dużej ilości wody i osiągnąć żądane ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zanurzeniowych nie ma mocniejszej, tzn ja nie znalazłem. Myślę o wywaleniu o zmianie na przepływową np ventus 13l/min i 3.1 bar, zostawiłbym ten wyłącznik ciśnieniowy na 1 bar, ponieważ bojler Cascade Carver 2 według specyfikacji przewiduje max 1 bar na wejściu, sprawdzi się coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pompka działa i wyłącznik działa - za mała wydajność pompki i nie uzyskuje ciśnienia zadanego dla wyłączenia

Godzinę temu, suderin napisał:

np ventus 13l/min i 3.1 bar, zostawiłbym ten wyłącznik ciśnieniowy

Nie umiem odpowiedzieć - za mało danych

Nie znam tej pompy,   nie znam nastaw jej wyłącznika wewnętrznego, nie znam jej poboru prądu.  Wiem tylko że  Twój wyłącznik dodatkowy ma wyłączenie na 1 bar - nie wiem jakie ma ciśnienie załączania, nie wiem czy Twój wyłącznik ma obciążalność styków odpowiednia dla mocy wspomnianej pompy.

Jeśli Twój wyłącznik dodatkowy może być obciążany prądem pobieranym przez tę pompę  - sprawa się upraszcza  bo nawet jeśli ciśnienia załączania/wyłączania  wyłączników się gryzą to przypuszczam że  można by  np. zmostkować wyłącznik wewnętrzny i sterować dodatkowym 

Oczywiście dochodzi tu jeszcze kwestia instalacji, przekrój przewodów i zabezpieczenia odpowiednie dla wspomnianej pompy

Nawiasem mówiąc zarówno 3,1bar jak i 13l/min uważam za za duże parametry jak na przyczepę - pomyśl zbiornik wody czystej pewnie masz ok 50-60 l   - 5min pracy takiej pompy i po wodzie a z szarą trzeba zasuwać do zlewni :)   Nawet mając u mnie 120l / 100l zbiorniki to bym nie szedł w taka wydajność
Porządna i moim zdaniem wystarczająca pompa to np. Shurflo 1,4bar 7l/min - niestety nie tania ok 450zł
W klasie econo - np. masz Seaflo 
Dla pomp ciśnieniowych dodatkowo potrzebne jest naczynie buforowe - inaczej bedą szczekać i szarpać ciśnieniem 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, 13 / min może i dużo ( teraz mam zanurzeniową 22 l /min i nie daje rady ciśnieniem ) ale to w przypadku kiedy krany są otwarte na full, bo ja mam w przyczepie zamontowane zwykłe baterie z mieszalnikiem gdzie można płynnie regulować przepływ wody. Do tej ciśnieniowej zamontuję zbiornik fiamma A20

Edytowane przez suderin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, suderin napisał:

teraz mam zanurzeniową 22 l /min i nie daje rady ciśnieniem 

Ciśnienie to jeden parametr - wydajność to drugi.   Pompy ciśnieniowe maja zupełnie inna zasadę działania niż wirnikowe zatapialne - zwykle są to pompy membranowe
Wydajność i ciśnienie są podawana dla pompy na jej wyjściu - po drodze woda ma opory, zwężki, łuki, przepływ przez armaturę - realna wydajność i ciśnienie na kranie nie będą nigdy takie jak na pompie. 

Przed uruchomieniem instalacji jako ciśnieniowej radziłbym przeglądnąć wszystkie złączki coby potopu nie było :)  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Podepne się pod temat po zimie dziś napełniłem zbiornik wody, odpowietrzyłem i pompka nie może zrobić ciśnienia ( może nie pompka a zawór) dochodzi do punktu i słychać klikanie, włącza się i wyłącza co 1s a jak wyłącze pompke woda nie idzie z kranu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.