Skocz do zawartości

Prezentacja Dethleffs NOMAD 560 FMK


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, jacek00 napisał:

Raczej Hartal, przynajmniej te z budżetowej wersji Dethlefsa na takie wygladają. Te w Nomadzie chyba też są od Hartala.

Też stawiał bym na Hartala. Zapewne jeśli robią klamki, zamki i kosze to całe wytłoczki do drzwi mogą być ich sprawką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Drzwi nie są symetryczne, posiadają okno.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka


Ja mówię o zawiasach. Wiadomo, że otwór na klamkę, maskownica itp symetryczne nie będą
Też stawiał bym na Hartala. Zapewne jeśli robią klamki, zamki i kosze to całe wytłoczki do drzwi mogą być ich sprawką. 
Tak Hartal robi całe drzwi. U mnie w Adrii jest właśnie Hartal, w innych przyczepach też głównie ładują Hartala - Sterckeman, Hobby, Caravelair - tam na pewno
A jeszcze jedno pytanie, jest moskitiera wysuwana z drzwi, A widzę że jest kosz w drzwiach jak się jedno spotka z drugim to nic się nie dzieje? 
Jeśli moskitiera jest na całe drzwi, jak u mnie to kosz oczywiście koliduje z moskitierą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2020 o 08:23, filipert napisał:

Możesz rozwinąć myśl

Ściany boczne są dostawiane z boku podłogi i kołkowane.  Nie można obciążać ścian ciężkimi markizami. Tomek wiedział co mnie spotkało i założył markizę workową. W tej marce należy cięższą markizę mocować na dachu. Zwłaszcza w dwuosiowych - tam ściana nie jest podparta na prawie dwóch metrach.

Dethleffs to dobra marka. Cenię ją ciut wyżej niż Knausa czy LMC.  Choć teraz poszczególne rozwiązania są identyczne w różnych markach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AdamH napisał:

Ściany boczne są dostawiane z boku podłogi i kołkowane. 

Czyli nic się nie zmieniło przez 30 lat :) ale ja sądziłem, że to zaleta. A tutaj

1 godzinę temu, AdamH napisał:

Nie można obciążać ścian ciężkimi markizami

Rozumiem, że 

1 godzinę temu, AdamH napisał:

Tomek wiedział co mnie spotkało i założył markizę workową

Oznacza Twoje negatywne doświadczenie z takim przeciążeniem ściany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ściana się obsunęła. Ścięło kołki, poznałem gdy zobaczyłem szparę między meblami a ścianą. Wisiała na niej ponad 40 kg markiza a ja pojechałem za szybko po nierównej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ściana się obsunęła. Ścięło kołki, poznałem gdy zobaczyłem szparę między meblami a ścianą. Wisiała na niej ponad 40 kg markiza a ja pojechałem za szybko po nierównej drodze.
Wielu producentów niestety w ten sposób montuje ściany do podłogi. Nie tylko Dethlefs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jacek00 napisał:
20 godzin temu, AdamH napisał:
Tak, ściana się obsunęła. Ścięło kołki, poznałem gdy zobaczyłem szparę między meblami a ścianą. Wisiała na niej ponad 40 kg markiza a ja pojechałem za szybko po nierównej drodze.

Wielu producentów niestety w ten sposób montuje ściany do podłogi. Nie tylko Dethlefs

Którzy? Bo od początku lat 90 niestety w katalogach i prospektach brak jest informacji jeśli o to chodzi <_<

Adria_1991_26.jpg

Fendt_1982_03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którzy?

 

Wydaje mi sie, że między innymi Adria. Na pewno przednia ściana bakisty u mnie jest tak zrobiona. Co do pozostałych to nie wiem bo nie widać  

 

Bo od początku lat 90 niestety w katalogach i prospektach brak jest informacji jeśli o to chodzi 

 

Obecnie to u większości producentów trudno znaleźć nawet informacje o grubości izolacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu.

Z tego co widzę to Nomad od standardowego Campera różni się oknem w drzwiach, kolorem mebli i tymi chromami na zewnątrz. Można dalej zamawiać okna ramowe? Ja mam owalny zlew i lodówkę Thetford. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.