Skocz do zawartości

Prezentacja Dethleffs NOMAD 560 FMK


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Razem z @tomekk przygotowaliśmy na forumowy YT prezentacje jego Dethleffsa. Wszystkich zainteresowanych zapraszam:


Generalnie przyczepa sprawia na prawdę dobre wrażenie zarówno jeśli chodzi o solidność wykonania, wygląd i użyte materiały. Nie bardzo tylko rozumiem drogi na skróty przy drzwiach. Zawias z drugiej strony zupełnie eliminował by problem. Zapraszam do oglądania.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

fajna budka, jednak drzwi absolutnie ją dyskwalifikują, nie jest to tylko błąd tego producenta, knaus też popełnił takie szaleństwo. W mojej rodzinie takie kolizyjne okno min 3 razy w sezonie byłoby do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co otwierać wszystkie okna?  My praktycznie w ogóle nie otwieramy a chyba dwa od samego początku nie były otwarte. Nawet nie wiem czy działają?

Problem tej ewentualnej kolizji jest raczej sztucznym problemem żeby troche pomarudzić przy fajnej budce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

fajna budka, jednak drzwi absolutnie ją dyskwalifikują, nie jest to tylko błąd tego producenta, knaus też popełnił takie szaleństwo. W mojej rodzinie takie kolizyjne okno min 3 razy w sezonie byłoby do wymiany.

Knaus popełnił, ale nie miał wyboru - tj. po obu stronach drzwi było okno i wybrali mniejsze zło (przynajmniej w modelu Spor 500 KD), czyli kolizaj z oknem w sypialni zamiast z oknem w kuchni. Tu było by totalnie bez bólu, gdyby mieli wersję drzwi z zawiasem po lewej.

 

14 minut temu, danielpoz napisał:

Tylko po co otwierać wszystkie okna?  My praktycznie w ogóle nie otwieramy a chyba dwa od samego początku nie były otwarte. Nawet nie wiem czy działają?

Problem tej ewentualnej kolizji jest raczej sztucznym problemem żeby troche pomarudzić przy fajnej budce?

Wszystkich jak najbardziej nie ma sensu otwierać, ale w momencie gdy gotujesz, to pierwsze co - otwierasz kuchenne bo najbliżej. Przynajmniej ja tak mam - najpierw kuchenne, potem dachowe a potem kolejne jeśli mi mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą nie otwieramy kuchennego a latem mało gotujemy a w środku praktycznie wcale. Oczywiście każdy inaczej używa przyczepy i inne ma potrzeby.?

Jeśli bym wybierał przyczepę to jasne że lepiej jak by takiej kolizji nie miała. Z innej strony to ten mały minus na pewno by mi nie przeszkadzał jeśli reszta układu, cena itp by pasowały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej kolizja okna z drzwiami też występuje. Bardziej bym się bał technologii Detleffsa łączenia ściany z podłogą.  No, chyba ,że ją zmienili. Tego nie wiem.

A film bardzo fajny.  Brawo Tomku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okno kuchenne to najczęściej otwierane okno w przyczepie. Przy każdym gotowaniu, nawet wody na herbatę otwieramy okno kuchenne i dachowe.

Myślę, że właśnie z powodu usytuowania okna kuchennego drzwi u mnie otwierają się w lewo a nie w prawo gdzie właśnie kolidowały by z oknem.

I o ile okno w Knausie by mi w ogóle nie przeszkadzało bo i tak bym go pewnie nie używał to tutaj w tym Detku to nieporozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, danielpoz napisał:

Zimą nie otwieramy kuchennego a latem mało gotujemy a w środku praktycznie wcale. Oczywiście każdy inaczej używa przyczepy i inne ma potrzeby.?

Jeśli bym wybierał przyczepę to jasne że lepiej jak by takiej kolizji nie miała. Z innej strony to ten mały minus na pewno by mi nie przeszkadzał jeśli reszta układu, cena itp by pasowały. 

Popieram dla mnie okna mogły by nie istnieć jedynie dachowe mi się przydają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu czepiacie się drzwi jak ewidentnie zawalona jest sprawa z oknem. Gdyby wystawili odsuwane tak jak to jest w starszych przyczepach nie było by problemu. 

A to że drzwi otwierają się w tą stronę to moim zdaniem wynika i zależy od kierunku poruszania się przyczepy. Odwrotne otwarcie zwieksza ryzyko wyrwania przypadkowo niedokmnietych drzwi podczas jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.