Skocz do zawartości

Wrześniowe spotkanie. Pole biwakowe nad zalewem - Imielin 11.09-13.09.2020r


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.09.2020 o 22:32, peja76 napisał:

Zazdrość jest brzydka

To nie jest zazdrość,  to tylko przypomnienie "dobrych zasad" obowiązujących nie tylko w dobie "COVID-19".

DLA PRZYPOMNIENIA :

Ogólne Wytyczne dot. wyposażenia oraz spełnienia warunków sanitarnych na polach kempingowych,  opracowane Stację Sanitarno-Epidemiologiczną  (...................i to nie na czas COVID-19).

Szczegółowe wymogi:                                                                                                                                                                         1.Zabezpieczenie terenu:                                                                                                                                                      -Apteczka pierwszej pomocy

2.Zagospodarowanie terenu:                                                                                                                                    -Wewnętrzne oznakowanie.                                                                                                                            -Pojemniki na śmieci,

3.Urządzenia higieniczno–sanitarne :                                                                                                         -urządzenia sanitarne zlokalizowane nie dalej niż 100 m od stanowiska obozowania,                                             -liczba użytkowników na 1 natrysk 100 osób,                                                                                                     -liczba użytkowników na 1 umywalkę 33 osoby,                                                                                                          -osobne umywalnie i ustępy dla kobiet i mężczyzn,                                                                                                   -liczba użytkowników na 1 ustęp(kobiety) - 33 osoby,                                                                                                   -liczba użytkowników na 1 ustęp(mężczyźni) 50 osób                                                                                                 -liczba użytkowników na 1 pisuar - 100 osób,                                                                                                                -zapewniony punkt poboru wody do picia,                                                                                                             -gniazda elektryczne 220 V                                                                                                                                            -zapewniony punkt odbioru nieczystości, tzw. wody brudnej.

Edytowane przez Zbyszek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zbyszek czy Ty będziesz na tym spotkaniu?

Bo powiem Ci że nie bardzo zorumiem po co tutaj się wypowiadasz, w innych tematach też jesteś tak aktywny? Wyobraź sobie że właściciel doskonale wie jakie są jego obowiązki w związku z prowadzeniem takiego pola kempingowego. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wybieram się, a głównym powodem jest "natłok"  osób / m2, czy też na stanowiska  sanitarno-higieniczne.   Może być "zlotowców" około 150 osób, plus osoby tam bywające stale, plus osoby "weekendowe", daje to szacunkowo 200 osób.  Nie trudno sobie wyobrazić co się bedzie działo "pod tymi stanowiskami".

Nie jest moim zamiarem kogokolwiek "odstraszać"  lecz raczej "uświadomić"  jak się zachować w tym trudnym czasie, aby czas wspólnie spędzony był wypoczynkiem.

Jak poprzednio - wszystkim życzę udanego spotkania, z dużym naciskiem na  D+D+M (szczególnie  Dystans  i  Maseczka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uświadamianie w tym "trudnym czasie" :D Zerknąłem na wątek i konkluduję, że ciekawy jest fakt, że jeden nudziarz potrafi zarzucić cały wątek przytaczając wytyczne instytucji na literę "S", która ostatnimi czasy przypomina organizację o charakterze przestępczym :D 

Przejechaliśmy w tym roku prawie  7 tys km, Mazury, Roztocze, północny Balaton z półwyspem Tihany, Chorwacja Zadar po Pakostane, zaliczyliśmy też nasz Bałtyk, Jezioro Łebskie, Kluki, jezioro Białe pod Płockiem...nigdzie nie spotkałem się na kempingach z dystansami, maseczkami (no raz przyjechali Polacy do Alsóörs w maseczkach :D )...wszędzie na kempingach, było dużo ludzi, a w Łebie na kempingach mozaika kamperowo-namiotowo-przyczepowa, gdzie igły nie wsadzisz...i jesteśmy zdrowi, nie złapaliśmy żadnego covida/srovida, ale  i szczęśliwi, że nie daliśmy się nabrać na pierdolamento telewizyjnych przekaziorów w kwestii "wzrostu zarażeń"...jak się kto boi, to niech siedzi w chałupie, ale niech też nie zawraca dupy innym...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zbyszek napisał:

To nie jest zazdrość,  to tylko przypomnienie "dobrych zasad" obowiązujących nie tylko w dobie "COVID-19".

DLA PRZYPOMNIENIA :

Ogólne Wytyczne dot. wyposażenia oraz spełnienia warunków sanitarnych na polach kempingowych,  opracowane Stację Sanitarno-Epidemiologiczną  (...................i to nie na czas COVID-19).

 

Nie rozumiem Zbyszka zupełnie.
Sorki ale jak rozumiem zlot jest dobrowolny , jak każdy zresztą. Po co te przypomnienie wytycznych dla kempingu ?
Na dodatek przez kogoś, kto się tam nie wybiera. Ja rozumiem że każdy ma prawo zrezygnować. Nawiasem mówiąc moja rezygnacja 
ma głębszy podtekst i Tomek o niej wie.
W tym wypadku wygląda mi to na to że jak ja nie jadę to inni też nie powinni. A dawno ktoś już powiedział ( Rudek ) że karawaning to wolność. Więc nawet jak na zlocie będzie zamiast sanitariatów żerdka do srania i będą chętni na taki zlot. To mogą przecie jechać i nieobecni nie powinni się wypowiadać. To w końcu wątek o zlocie a nie jakieś ble ble, że każdy malkontent będzie wkładał niepotrzebnie swoje zdanie.
Pozdrawiam wszystkich zlotowiczów i życzę udanej zabawy. 
 

 

Edytowane przez marko6
błąd w cytowaniu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marko6 napisał:

Marco6 napisał > W tym wypadku wygląda mi to na to że jak ja nie jadę to inni też nie powinni. A dawno ktoś już powiedział ( Rudek ) że karawaning to wolność. Więc nawet jak na zlocie będzie zamiast sanitariatów żerdka do srania i będą chętni na taki zlot.

Mam wrażenie, że niebawem rozpocznie się hejt, na nieobecnym, a nie taka była moja intencja aby kogokolwiek odwieść od obecnosci na zlocie, na spotkaniu kempingowiczów - karawaningowców. Jak powiedziano : KARAWANING TO WOLNOŚĆ,  ale też  szacunek i dbałość o otoczenie,  w tym o "sąsiada". 

Dla przypomnienia > Kodeks / Etykieta karawaningowa, ciagle aktualna.  Polecam odczytac poszczególne posty, czasami własne, sprzed 12 lat

Pozdrawiam wszystkich uczestników zlotu i sympatycznych spotkań koleżeńskich, a tym samym życze udanego wypoczynku

https://www.autocentrum.pl/publikacje/pozostale/caravaningowa-etykieta/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Zbyszek napisał:

Nie, nie wybieram się, a głównym powodem jest "natłok"  osób / m2, czy też na stanowiska  sanitarno-higieniczne.   Może być "zlotowców" około 150 osób, plus osoby tam bywające stale, plus osoby "weekendowe", daje to szacunkowo 200 osób.  Nie trudno sobie wyobrazić co się bedzie działo "pod tymi stanowiskami".

Nie jest moim zamiarem kogokolwiek "odstraszać"  lecz raczej "uświadomić"  jak się zachować w tym trudnym czasie, aby czas wspólnie spędzony był wypoczynkiem.

Większość z wybierających się tam jedzie z pełna świadomością tego typu problemów. Nikt tez nie jedzie wypoczywać, bo nie od tego sa Zloty. Nie musisz tego nikomu uświadamiać :)

Moja obawa wynikała z czystej sympatii do Tomka  - Ave, o Boski Cezarze !! - i reszty Zlotowiczów. A powody mojej rezygnacji wyjaśniłem i nie mają one nic wspólnego z kolejką do kibla - ostatnio w Imielinie takową spowodowała moja żona, ponieważ zbytnio się zdezynfekowała i zaniemogło biedactwo :lol:I wyobraź sobie, ze nikt z tego powodu nie robił problemów. To tak jakbyś pojechał z ekipą na dyskotekę i był zniesmaczony, że kolejka jest po piwo i w kiblach jest tłok. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kajetan napisał:

Moja obawa wynikała z czystej sympatii do Tomka  - Ave, o Boski Cezarze !!

Ave ? Kajtek lista jest cały czas otwarta, tak więc wystarczy przyjechać :)
Co do samego spotkania, tak jak zawsze zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa :gitara:  :biwak:   :bevil:
Wydrukuje listę uczestników i dam ją na recepcję, proszę wszystkich aby od razu po przybyciu zapłacić za pobyt
aby nic nie umknęło, cena to 45 z prądem i 40 bez prądu za załogę na dobę. 
Reszta wyjdzie w praniu, oczywiście zawsze służę  pomocą gdyby były jakieś problemy ;)
Tak więc do zobaczenia, ja będę już w czwartek tak więc chętnych zapraszam jeżeli ktoś będzie miął już czas  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cezarr napisał:

Ave ? Kajtek lista jest cały czas otwarta, tak więc wystarczy przyjechać :)

Boski Cezarze - wiem o tym doskonale. Wiem, ze nawet jakbym przyjechał bez listy, na krzywy ryj, to powitał byś mnie szerokim machnięciem tuniki, a nie  poszczuł lwami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.