Skocz do zawartości

Jakie macie auta do ciągnięcia przyczepy DMC 1500kg w kat B?


Klarisa23

Rekomendowane odpowiedzi

W naszych warunkach spokojnie sobie poradzi. Ja moim w tym roku musiałem jechać 600km w cztery osoby i załadowany zestaw na maksa, bo Seata miałem na serwisie i też dał radę. Ale już 1.4tsi robił roznicę, że o obecnym 2.0tsi nie wspomnę. Turbina robi dużą robotę.

Ale też bym nie dramatyzował - masz lzejszą niż ja przyczepę i większą pojemność silnika więc powinien dać radę, chociaż na długich podjazdach na południu Europy obserwuj uważnie wskaźnik temperatury silnika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dokładnie, nie dramatyzujmy. Ja przed Skodą ciągałem Mazdą 6 GH Kombi, silnik 2.5 170 koni moją przyczepę DMC 1300, realnie trochę więcej. Byłem z przyczepą w CRO, kilka razy w Austrii, Włochy Florencja nie mówiąc o jeździe po Polsce i wszędzie dałem radę. Po prostu trzymać wysokie obroty na podjazdach i kontrolować temp wody. Ani razu nie zawiodła, auto mam do dziś, już szósty rok. Nie sprzedaje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu miałem A4 B7 kombi 1,9 TDI 116 km (silnik można było spokojnie podkręcić do 130-140 km) i pamietam, że miał DMC 2000 kg, na haku 1500 kg i masę własną nieznacznie przekraczającą 1500 kg (1509 czy jakoś tak). Można powiedzieć że wszystkie liczby się zgadzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A więc odebrałem wcześniej wspomnianą cepke... Wrażenia z jazdy jednakowoż słabe. Trasa Nowy Sącz-Jasło, po drodze dwa konkretne przewyższenia (Ptaszkowa i Ropska) i niestety pod Ptaszkową ruszanie z miejsca w najbardziej stromym miejscu i samochód "spuchł"... Dało się jechać ale jednak wysoko położony moment obrotowy 2.5l boxera nie pomaga, do tego 4b automat. Przyczepa realnie 1200kg w tym momencie - Burstner Ventana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na główne pytanie. Przyczepę 1500 kg spokojnie pociągnie Opel Signum 1.9 150 KM. Co ważne nie może to być Vectra C, ponieważ mniej waży i ma mniejszą przyczepę w dowodzie.

 

2022-11-30 14.15.36.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja już 2 tygodnie ciągam po Bieszczadach 1500 dmc, realnie ok 1450 kilo, Volvem v50 2.0 136KM. Autko ma niecałe 2000DMC i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, jak ten dziadziuś z 2006 roku i 360 tysięcznym przebiegiem, targa taką budę pod każdą górę ? W przyszłym roku zamiana na v50 po lifcie. Nie mam zamiaru płacić tym złodziejom za etolle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.10.2023 o 23:11, Dynaxx napisał(a):

Volvem v50 2.0 136KM. Autko ma niecałe 2000DMC

A powiedz jaki to Twoje autko ma moment obrotowy i w jakim zakresie obrotów?

I jeszcze napisz ile Ci ono pali z budką i bez budki?

pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2023 o 23:11, Dynaxx napisał(a):

W przyszłym roku zamiana na v50 po lifcie. Nie mam zamiaru płacić tym złodziejom za etolle. 

Tylko sprawdź, czy po lifcie nie zmieni się DMC auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

A powiedz jaki to Twoje autko ma moment obrotowy i w jakim zakresie obrotów?

I jeszcze napisz ile Ci ono pali z budką i bez budki?

pzdr

Włodek

 

320Nm od 1800 jak dobrze pamiętam. Miałem ten motor w Focusie. Zresztą V50 to zakamuflowany Focus.

Solo średnio pali w trasie 4.5-6.5, miasto 7-9. Silnik długo się nagrzewa i wówczas sporo pali.

Z budą 1300kg mi palił w granicach 10 średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szary11 napisał(a):

320Nm od 1800 jak dobrze pamiętam. Miałem ten motor w Focusie. Zresztą V50 to zakamuflowany Focus.

Solo średnio pali w trasie 4.5-6.5, miasto 7-9. Silnik długo się nagrzewa i wówczas sporo pali.

Z budą 1300kg mi palił w granicach 10 średnio.

Dzięki - to mamy podobnie z ta różnicą, że w Kodiaqu silnik osiąga 90 stopni po ok 4-5 km.

Reszta podobnie

pzdr

Wlodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie, ale w 2.0tdi była chyba tylko dodatkowa nagrzewnica elektryczna w układzie wentylacji, a Webasto za dopłatą (to nie był dogrzewacz cieczy)? Ale gubię się już w modyfiakcjach kolejnych wersji, u Włodka siedzi już chyba motor po ostatnim lifcie 2021/2022. 

W benzyniakach jest jeszcze inaczej, 1.8tsi i 2.0 tsi kanały wydechowe z każdego cylindra do wyjścia spalin na turbinę są w głowicy, w płaszczu wodnym, od razu do wyjścia spalin w głowicy przykręcona jest turbina (nei ma koektora), przy zimnym starcie spaliny od razu grzeją chłodziwo. Góra góra 1,5-2 km i już, nagrzany.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czyś napisał(a):

ale w 2.0tdi była chyba tylko dodatkowa nagrzewnica elektryczna w układzie wentylacji

Krzysiu - ja mam jakąś elektryczną nagrzewnicę w układzie wentylacji bo mogę po wyłączeniu silnika załączyć sobie jakiś elektryczny nadmuch kabiny, ale czy to jest odzysk z bloku silnika i z układu chłodzenia czy też jest to nadmuch z elektrycznego ogrzewania to zabij mnie nie wiem.

Jest w każdym razie jakiś przycisk, po załączeniu którego z układu nadmuchu dmucha ciepłe powietrze - jego temperaturę ustawiasz cyfrowo.

pzdr.

Włodek

PS Ten samochód co chwilę mnie czymś zadziwia...

2 godziny temu, czyś napisał(a):

u Włodka siedzi już chyba motor po ostatnim lifcie 2021/2022. 

jest to Krzysztof niewykluczone bo auto mam z listopada 2022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.