Skocz do zawartości

Tabliczka znamionowa Swift Corniche

Viol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem kilka dni temu  Swift Corniche 14/4E z 1993 roku. Diagnosta podczas przeglądu nie znalazł tabliczki znamionowej i odprawił mnie z niczym. Z racji tego,że przegląd robiłem w miejscowości kupującego oddalonej 200 km od mojej miejscowości, nie skasował mnie za przegląd i nie wystawił też świadectwa badania.Technicznie przyczepka okazała się w pełni sprawna (OC tez jest) i na własne ryzyko ją przeciągnąłem do siebie. Uprzedzając pytania o numer VIN (10 znaków), to jest on wybity na dyszlu i jest zgodny z numerem w dowodzie i CEPIKU. Ostatni przegląd był w 2011 roku. Planuję jeszcze raz przeczołgać się pod nią,ale też chciałem zapytać o potencjalne inne miejsca niż rama , w których ta tabliczka może się znajdować.

10 minut temu, jędrki 2 napisał:
Cytat

zamiast tabliczki mam naklejkę.

A masz w ogóle tabliczkę znamionową czy tylko to co na zdjęciu? Diagnosta mówił,że musi być numer nadwozia, masa własna i DMC i bez tego badanie może być tylko negatywne. Może to zależy od dociekliwości diagnosty ?? 

W sumie to problem mam jeszcze jeden i coraz bardziej boję się,że wpakowałem się na minę.Co prawda mam twardy polski dowód rejestracyjny z 2011 roku na którym jest data produkcji 1993 i tak tez jest w CEPIKu, ale z numeru wynika,że to jest rok 1987. Mogę mieć z tego tytułu jakieś problemy?

Mam tylko tabliczkę z MW i DMC bez numeru VIN. Na pierwszym przeglædzie diagnosta też się czepiał że nie mam tabliczki z numerem win,ale uznał naklejke. Zadałem mu pytanie skoro nie ma tabliczki znamionowej to jakim cudem ta przyczepa przeszła przegląd po sprowadzeniu do kraju i została dopuszczona do ruchu.

IMG_20200713_175625.jpg

Jeżeli jest taki nacisk, to można wystąpić do starosty, w wydziale komunikacji o pozwolenie na umieszczenie nowej tabliczki.
Musisz udokumentować ze jest posiadaczem pojazdu o danym numerze ramy.

Starosta wystawia kwit a ty jedziesz na stację diagnostyczna i diagnosta umieszcza tabliczkę.

To się nazywa tabliczka zastępcza.
Kiedyś bawiłem się w oldtimery i tak chłopaki to robili jak nie było tabliczki albo rdza zeżarła :-). Moja tabliczka w WSK została wypiaskowana ale na tyle była czytelna że nie musiałem robić zastępczej.

Jest jeszcze wyjście takie, że zamówisz tabliczkę z napisami i przynitujesz. Tylko wtedy inny diagnosta bo podpadnie że nie zarobił.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Jeszcze rozwinę temat, bo widzę, że dałem się w pole wyprowadzić z tą datą produkcji.Fakt,że za nią dużo nie dałem jak na 1993(w dowodzie), ale zdecydowanie przepłaciłem jak za 1987 rok(VIN) uwzględniając jej obecny stan techniczny.Wiem,że gość celowo mnie w nią wmanewrował, bo nawet nigdzie się nie ogłaszał tylko znajomy mi podpowiedział,że jest jakaś przyczepka jakbym chciał.Najpierw odmówiłem  jak się dowiedziałem,że stoi 10 lat nieużywana pod chmurką,ale facet zapewniał,że jest ok, wydzwaniał i trochę nawet upierdliwy się zrobił.Finalnie zaakceptowałem jej stan porównując oferty zgodne rocznikowo. Gość też raczej na poziomie, jakiś emerytowany szycha wojskowy z ogromnym nowym domem. Tylko,że jak się okazało przyczepka jest z innej epoki a te roczniki często na działkach już dogorywają i  raczej nie odzyskałbym już włożonych w nią pieniędzy i pracy przy sprzedaży za dwa lata - a taki był plan,żeby wyjść w okolicach zera. Niska cena zakupu + praca + trochę części = cena rynkowa x . Chciałem ją poużywać ze dwa sezony, sprzedać, dołożyć, kupić nowszą.

To moja pierwsza przyczepa i od razu wtopa.

Czy jest jeszcze szansa do dociśnięcie gościa do obniżenia ceny na podstawie rękojmi i wad ukrytych - tych trochę jest i z każdym dniem wychodzą nowe związane z wilgocią o której braku sprzedający zapewniał. Ulewa zweryfikowała kłamstwo.