Skocz do zawartości

Hak z tyłu przyczepy


miloszb

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jest o tym długi stary temat. Poszukaj, tam jest wszystko opisane.

Moim zdaniem bez rzeźby i dziur w poszyciu się nie da a i tak to będzie w sprzeczności z prawem.

 

Są bagażniki na tył bezinwazyjne m..ki Thule. To jedyne sensowne rozwiązanie a tego kule na dyszel i masz zamontowaną platformę. Wiele rzeczy by się chciało ale czasami się zwyczajnie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 rowery trochę lipa, ale z dwoma dużymi i jednym małym jeździłem.

Mój stary wilk miał ramę do końca przyczepy, dospawana została rama pomocnicza z kulą haka i wiązką.

Problem był z 2 tablica bo wk nam jej nie chciał wyrobić.

Ja tak krótka i lekką przyczepę wywazylem bez problemu

FB_IMG_1531768161324_1584053553212.thumb.jpg.5e1a5c405b06122fdd33ddb74adf7421.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, filipert napisał:
21 godzin temu, golob napisał:

Wiele osób tutaj uzywa platformy do jazdy solo (ja rowniez) i nikt nie wpadł aby montowac hak do przyczepy....

na pewno?

trzeba tylko z innej strony popatrzeć na sprawę

 

Kojarzyłem ten wątek, ale tutaj jest kula na przodzie (swoją droga kula na przodzie + bagażnik nożycowy na kule to może i nie najgłupsze rozwiązanie, potem bagażnik nożycowy można użyć na aucie), nikt nie montował platformy na 4 rowery na hak domontowany z tyłu.

 

17 godzin temu, miloszb napisał:

Kobieta właśnie sama będzie jeździc autem solo z platformą i 4 rowerami. Z tego powodu dach odpada.

Potrzeba jest prozaiczna, po dojechaniu na miejsce przyczepą, żona jeździ solo z platformą i 4 rowerami a ja piątym. 

Aby zrobić to normalnie, musiałbym kupić bagażnik na 3 rowery na dyszel + 2 rowery na tył + i tak zabrać platformę do środka. Bardzo niekorzystna opcja. A jak do tego dodam koszty no to już chyba wiadomo czemu szukam rozwiązania. Istniejące adaptery na dyszel załatwiają sprawę tylko częściowo. Owszem nie muszę pakować platformy do środka, moja waży dokładnie 19.6kg, Adaptery dostępne rynkowo mają obciążenie do 50kg, to 3 moje rowery spokjnie wejdą po 10-11kg każdy. Do tego platformę odchudzam o jedną rynienkę i listwę ze światłami, odejdzie ok 2,5 kg. Pozostaje niestety problem dodatkowego bagażnika na tył i ograniczenia skrętu przy 3 rowerach. Pierwszy problem da się rozwiązać, mały rower do auta, większy do przyczepy. Drugiego nie bardzo.

Ale gdyby była możliwość dodania haka na tył no to by było lepiej. I nawet 6 bym zabrał :)

Czyli że chcę przekombinować...

Rozumiem potrzebę, komplikuje się to przy tej ilości rowerów, technicznie najlepsze rozwiązanie to dalej niestety rowery na dach. Żona wozi te rowery z  dziećmi tak?  Nie wiem jaki wiek dzieci, rowery ultralekkie, nie może jej pomóc ktoś w ładowaniu, nie wiem czy to są nastolatki czy małe dzieciaki.

17 godzin temu, miloszb napisał:

Nie, miałem na myśli warsztat, który specjalizuje się w montowaniu haków. Mam taki warsztat, który na pewno powie mi czy to możliwe i bezpieczne (technicznie) i nie zamontuje jeśli się nie da. Moje pytanie głównie dotyczyło właśnie tego czy wiecie może czy sę da. Rozumiem że raczej nie i nikt tego nie stosuje.

Tył ramy przyczepy to cienkie blaszki, trzeba dorobić do tego mini ramę, sporo żelastwa, wszystko się da (Pioter pokazywał że miał na 2 rowery, w niewiadówkach ludzie takie rzeczy robili tez) ale to też będą i koszty (jeśli sam tego nie zrobisz to nikt Ci tego za 50zł nie zrobi), brak homologacji i co chyba najgorsze waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie masz do czego zamocować haka z tyłu. Twoja cepka nie jest do tego przystosowana. Jeżeli ktoś Ci to obiecuje - bo wszystko się da - to uciekaj jak najdalej.

Różne rzeczy wykonywałem we firmie , przyczepki z hamulcem elektrycznym też. Teraz mam większe technologiczne możliwości ale i tak bym tego rozwiązania nie użył. Jest  po prostu idiotyczne dla starego inżyniera.

Spróbuj co innego. Zamocuj kulę wyżej - trzeba wykonać konstrukcję wsporczą taką aby wspierać się na dyszlu w czterech miejscach.  Platforma powinna być wyżej niż zderzak Twojego holownika. Będzie więcej miejsca od strony cepki i w zakrętach będzie łatwiej.

Platforma musi mieć bardzo pewne mocowanie. Może nawet warto oprzeć platformę o konstrukcję wsporczą aby się mniej bujała.

Pzdr.A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie masz do czego zamocować haka z tyłu. Twoja cepka nie jest do tego przystosowana. Jeżeli ktoś Ci to obiecuje - bo wszystko się da - to uciekaj jak najdalej.
Różne rzeczy wykonywałem we firmie , przyczepki z hamulcem elektrycznym też. Teraz mam większe technologiczne możliwości ale i tak bym tego rozwiązania nie użył. Jest  po prostu idiotyczne dla starego inżyniera.
Spróbuj co innego. Zamocuj kulę wyżej - trzeba wykonać konstrukcję wsporczą taką aby wspierać się na dyszlu w czterech miejscach.  Platforma powinna być wyżej niż zderzak Twojego holownika. Będzie więcej miejsca od strony cepki i w zakrętach będzie łatwiej.
Platforma musi mieć bardzo pewne mocowanie. Może nawet warto oprzeć platformę o konstrukcję wsporczą aby się mniej bujała.
Pzdr.A
Dziękuję, będę kombinował w tym kierunku.


Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.