Skocz do zawartości

Klimatyzacja podławkowa dometic freshwell 3000- montaż i fotorelacja


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 rok później...

Witam. Mam pytanko czy po dłuższym użytkowaniu można dowiedzieć się czy jesteś zadowolony z klimy ??? Bo właśnie muszę podjąć decyzję czy podławkowa czy dachowa ? U mnie montaż jak coś w luku - długość rur wylotowych to około 2 i 3  metry.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luksiak
Jestem bardzo zadowolony, w 2021r byliśmy na korsyce i w budzie naprawdę przyjemny chłodek. Nie mam porównania z dachową, ale ta jest wyraźnie głośna, zwłaszcza na zewnątrz. Godz 21 to jest max co można używać i od 8 rano znowu. Ale w nocy i tak nie trzeba używać jak buda nie jest nagrzana. Chociaż o 21 wszyscy dachowe też wyłączali ??
 

Na pewno w porównaniu z dachową więcej roboty z montażem, tylko u mnie na dachową nie było miejsca, bo albo okno, albo prowadnica drzwi przesuwanych albo musiałbym rozciąć wzmocnienie dachu

 

@maarec miał i dachową i podławkową, to może podpowie która lepsiejsza

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jacekzoo napisał:

@Luksiak
Jestem bardzo zadowolony, w 2021r byliśmy na korsyce i w budzie naprawdę przyjemny chłodek. Nie mam porównania z dachową, ale ta jest wyraźnie głośna, zwłaszcza na zewnątrz. Godz 21 to jest max co można używać i od 8 rano znowu. Ale w nocy i tak nie trzeba używać jak buda nie jest nagrzana. Chociaż o 21 wszyscy dachowe też wyłączali ??
 

Na pewno w porównaniu z dachową więcej roboty z montażem, tylko u mnie na dachową nie było miejsca, bo albo okno, albo prowadnica drzwi przesuwanych albo musiałbym rozciąć wzmocnienie dachu

 

@maarec miał i dachową i podławkową, to może podpowie która lepsiejsza

Dzięki za info , co do głośności to tak jak piszesz w odpowiednich godzinach ma robić robotę :-). Jaką różnicę temperatur udało Ci się uzyskać na Korsyce ... bo tam raczej ciepło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam sinclair dachową- jest glosna i wydajna. Jeżeli dachowa to dometic nowe modele. Jeżeli podłogowa to truma compact bez grzania i najsłabsza moc. Jest mega cicha, musi mieć mniejszą sprężarkę od modelu Comfort rc.

Jeżeli miałbym szanse wybrać to w aktualnym kamperze była by podłogowa, jej kolejnym plusem jest możliwość szybkiego demontażu jednostki, bo od października do czerwca jest zbędna. Zawsze 25kg do przodu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maarec napisał:

Aktualnie mam sinclair dachową- jest glosna i wydajna. Jeżeli dachowa to dometic nowe modele. Jeżeli podłogowa to truma compact bez grzania i najsłabsza moc. Jest mega cicha, musi mieć mniejszą sprężarkę od modelu Comfort rc.

Jeżeli miałbym szanse wybrać to w aktualnym kamperze była by podłogowa, jej kolejnym plusem jest możliwość szybkiego demontażu jednostki, bo od października do czerwca jest zbędna. Zawsze 25kg do przodu. 

 

Miałem HB 2500 i raczej jak bym miał teraz wybierać wybrał bym dachową.
Podłogowa była głośna na zewnątrz,, zajmuje sporo cennego miejsca, trzeba rozprowadzać rury po całej przyczepie pod sufit co czasem jest upierdliwe i niewykonalne. 
Montował bym dachową, Klimę i tak używa się 2 miesiące w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Voku napisał:

Montował bym dachową, Klimę i tak używa się 2 miesiące w roku.

Ja używam klimy w zasadzie cały sezon, od marca do listopada. W cieplejsze dni oczywiście chłodzenie, a w zimniejsze dni grzanie. Sprawdza się bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jacek00 napisał:

Ja używam klimy w zasadzie cały sezon, od marca do listopada. W cieplejsze dni oczywiście chłodzenie, a w zimniejsze dni grzanie. Sprawdza się bardzo dobrze. 

To już wiem skąd te ceny na kempingach za prąd :D 




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Voku napisał:

To już wiem skąd te ceny na kempingach za prąd :D 




 

ja już praktycznie nie planuję podpinać się do słupka, chyba że prąd w cenie parceli lub w środku lata :)

w sumie z aktualnie dostępnych klimatyzatorów na rynku do przyczep i kamperów to nie miałem tylko do czynienia z podławkowym dometic-iem :).

jeżeli ma być ultracicho to truma compact podławkowa albo dometic dachowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachowa, to jednak obciążenie dachu (obrywa konstrukcja dachu, wyższy środek ciężkości), często "większy wzrost", brak możliwości demontażu na zimę...

Podławkowa, trudniejsza do montażu, można ją czasowo demontować.

Parametry wydajności itd to już trzeba porównywać odpowiednie/konkretne modele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Misio napisał:

Dachowa, to jednak obciążenie dachu (obrywa konstrukcja dachu, wyższy środek ciężkości), często "większy wzrost", brak możliwości demontażu na zimę...

Ale dach jest fabrycznie wzmocniony i przystosowany do montażu klimy, więc ten argument nie ma uzasadnienia. 

19 minut temu, Misio napisał:

Podławkowa, trudniejsza do montażu, można ją czasowo demontować.

I co po demotnażu? Dziura w podłodze? IMO zawracanie gitary. Wątpie aby ktokolwiek się bawił w demontaż całej jednostki. 

19 minut temu, Misio napisał:

Parametry wydajności itd to już trzeba porównywać odpowiednie/konkretne modele...

Tylko warto porównywać podławkowe do podławkowych i dachowe do dachowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach jest na tyle wzmocniony żeby wytrzymał do końca gwarancji...

Balast 20kg na dachu i na podłodze też ma wpływ na konstrukcję i trakcję.

Ja akurat zmieniam wyposażenie kampera na zimę, jesień i wiosnę oraz na zime...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.