Skocz do zawartości

Klimatyzacja podławkowa dometic freshwell 3000- montaż i fotorelacja


Rekomendowane odpowiedzi

Po testach, po 1h z wylotów około 9,5C oczywiście w polskich warunkach. Ogólnie im chłodniej w przyczepę tym niższa temperatura z wylotów. Rzeczywiście podniesienie łóżka i lepsza cyrkulacja wpływa na szybkość chłodzenia a co za tym idzie mniejsza temperaturę na wylocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to może u mnie jest właśnie kwestia tego termometru. Ja ciągle podaję temperaturę ze stacji pogodowej, na pilocie pokazuje 3-4st mniej. Stąd ta różnica w pomiarach. Tak samo @jacek00 podaje temp z pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może u mnie jest właśnie kwestia tego termometru. Ja ciągle podaję temperaturę ze stacji pogodowej, na pilocie pokazuje 3-4st mniej. Stąd ta różnica w pomiarach. Tak samo [mention=19021]jacek00[/mention] podaje temp z pilota
Ale u mnie w dachowej czujnik jest w pilocie a nie w klimatyzatorze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacek00 napisał:
10 godzin temu, jacekzoo napisał:
No to może u mnie jest właśnie kwestia tego termometru. Ja ciągle podaję temperaturę ze stacji pogodowej, na pilocie pokazuje 3-4st mniej. Stąd ta różnica w pomiarach. Tak samo [mention=19021]jacek00[/mention] podaje temp z pilota

Ale u mnie w dachowej czujnik jest w pilocie a nie w klimatyzatorze

Ale jak w pilocie? Klima odczytuje temperaturę otoczenia z pilota? 
Ja mam pilot i jeszcze dodatkowy wyświetlacz pokazujący co się aktualnie dzieje z klimatyzatorem. Ale sam czujnik temperatury otoczenia był w klimatyzatorze zaraz przy wlocie powietrza z przyczepy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem temp na wylocie i na początku pracy 3 °C i stosunkowo sie podnosi z czasem pracy po 4h pracy w przyczepie 10°C mniej niż na zewnątrz. I temp na wylocie 14°C i mniej już nie potrafi osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Voku napisał:

Ale jak w pilocie? Klima odczytuje temperaturę otoczenia z pilota? 

Tak dokładnie wynika z instrukcji obsługi:

image.png.434f994e5845e36c0389eb2a3bdfcd8f.png

image.png.bb5b843edff7810b5e6c8a04bfaf9462.png

46 minut temu, Voku napisał:


Ja mam pilot i jeszcze dodatkowy wyświetlacz pokazujący co się aktualnie dzieje z klimatyzatorem. Ale sam czujnik temperatury otoczenia był w klimatyzatorze zaraz przy wlocie powietrza z przyczepy. 

image.png.01e83547ebcd693225126bff226258c4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

To jeszcze pytanie, mierzycie względem temperatury zewnętrznej w cieniu czy w słońcu, tam gdzie buda się nagrzewa? Czy stoicie w słońcu czy w cieniu?

Stoimy w pełnym słońcu, dyszel wschód , przedsionek południe , tył zachód. Termometr jest na ścianie zachodniej z czujnikiem pod przyczepą.w cieniu 

20200816_111359.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie, mierzycie względem temperatury zewnętrznej w cieniu czy w słońcu, tam gdzie buda się nagrzewa? Czy stoicie w słońcu czy w cieniu?
Ja w ogóle nie mierzę zewnętrznej bo po co? W środku sprawdzam temperaturę tylko za pomocą pilota. Jeśli w środku jest za gorąco to włączam klimę na auto. Jeśli zrobi się za zimno to wyłączam albo zmniejszam nawiew..i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek00 napisał:

ogóle nie mierzę zewnętrznej bo po co

Żeby sprawdzić jaką ma wydajność ?

To może ta moja faktycznie dobrze chłodzi tylko miałem inne wyobrażenie ? aktualnie, na dworze 27, w słońcu 40, buda od samego rana na pełnym słońcu, w budzie na pilocie 24 na termometrze 26. Tylko cały czas się kręcimy i co chwile ktoś otwiera drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Żeby sprawdzić jaką ma wydajność


U mnie jest wystarczająco skoro potrafi się zrobić lodówka


To może ta moja faktycznie dobrze chłodzi tylko miałem inne wyobrażenie aktualnie, na dworze 27, w słońcu 40, buda od samego rana na pełnym słońcu, w budzie na pilocie 24 na termometrze 26. Tylko cały czas się kręcimy i co chwile ktoś otwiera drzwi


I ciągle przy otwartym łóżku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.