Skocz do zawartości

Klimatyzacja podławkowa dometic freshwell 3000- montaż i fotorelacja


Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, jacekzoo napisał:

jest ok, bo klima na wylocie powinna mieć 7-8st mniej niż temperatura otoczenia ? czyli mocniejszy wiatraczek za 6k ? 

ale teraz nie rozumiem, bo przecież napisałeś

W dniu 13.08.2020 o 15:01, jacekzoo napisał:

Podniosłem materac i teraz jest duży dopływ, na wylocie spadło z 16st do 8st

więc myślałem, że problem rozwiązany skoro masz 8st na wylocie.

O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@filipert


O to że dzisiaj jak na dworze jest 27st to na wylocie jest 11-12. 
 

dzisiejsze pomiary, na dworze 27, stoimy w słońcu, w budzie po paru godzinach jest 24,5. Pozasłaniane okna, nikt nie otwierał drzwi bo nas nie było. Klima chodzi na full. 
 

to jak pojedziemy np do grecji gdzie będzie 35st i staniemy w słońcu to w budzie i tak będzie 32st...

Niby lepiej niż bez klimy, ale spodziewałem się lepszych efektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacekzoo napisał:

@filipert

to jak pojedziemy np do grecji gdzie będzie 35st i staniemy w słońcu to w budzie i tak będzie 32st...

W Grecji w cieniu będziesz mieć 35 stopni a w słońcu 55...

6 minut temu, jacekzoo napisał:

Niby lepiej niż bez klimy, ale spodziewałem się lepszych efektów

Jeśli faktycznie jest tak jak opisujesz, i nie jest to wada urządzenia to jest to kicha. 

Czy w instrukcji, albo specyfikacji technicznej jest cokolwiek o prawidłowej temperaturze na wylocie? Nie chce mi się wierzyć w te 6-7 stopni mniej bo to byłby absurd. Wszędzie klima, czy to w aucie czy dachowa na wylocie ma dużo mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał:

Czy w instrukcji, albo specyfikacji technicznej jest cokolwiek o prawidłowej temperaturze na wylocie? Nie chce mi się wierzyć w te 6-7 stopni mniej bo to byłby absurd. Wszędzie klima, czy to w aucie czy dachowa na wylocie ma dużo mniej. 

Ponoć tak, będę u nich to będę chciał żeby mi to pokazał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacekzoo napisał:

@filipert


O to że dzisiaj jak na dworze jest 27st to na wylocie jest 11-12. 
 

dzisiejsze pomiary, na dworze 27, stoimy w słońcu, w budzie po paru godzinach jest 24,5. Pozasłaniane okna, nikt nie otwierał drzwi bo nas nie było. Klima chodzi na full. 
 

to jak pojedziemy np do grecji gdzie będzie 35st i staniemy w słońcu to w budzie i tak będzie 32st...

Coś mi tu nie gra. Jak stałem w 30 C na słońcu to przy pozasłanianych oknach w budzie było max 37. Więc słońce nie ogrzewa tak mocno jak to ma miejsce np. w aucie, izolacja robi swoje.

Jeśli na wylocie masz nawet 11-12 C (czyli klima obniża temp. o 12 C) to temperatura powietrza powinna szybciej się schładzać niż nagrzewa je słońce.

Czy na pewno nie zaciąga powietrza z zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:

a w słońcu 55.

No i gitara, w budzie raptem 47 ?

1 minutę temu, filipert napisał:

Czy na pewno nie zaciąga powietrza z zewnątrz?

A skąd to wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtracę swoje 3 grosze...

Miałem podławkową Trumy i w Grecji przy upałach 35C spokojnie schłodziła naszą La Vitę 460 do 21C i musieliśmy nawet ją wyłączać bo było za zimno w środku. 3 wyloty pod francuzem skierowane w kierunku tyłu cepki. Teraz cepka jest w rękach kolegi @kacperek1 i jest z niej chyba zadowolony pomimo, że po 10 latach musiał wymienić płytkę sterującą. Jacek z rodziną jest akurat teraz w Cro i pewnie używa Saphira na lekkich obrotach?

@jacekzoo, coś chyba nie halo z tym Twoim Dometiciem...no i teraz już wiesz dlaczego masz ją o 23% taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie tak. U mnie czymś takim kupionym w Castoramie za 650zł z rurą wystawioną na zewnątrz przez uchylone drzwi schładzam spokojnie cepke do 22-23 stopni z 30stu kilku na zewnątrz. Przy chorwackich upałach też było ok. 9a22c5c002c15f993b730a429409f9d8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to kwestia wielkości budy? @jacek00’a kolega chłodzi budę wielkości około 470, @Mandrol chłodził 460 a u mnie jest 560 w środku i 250cm szer... teoretycznie moja jest do 8m ale cholera wie co liczą, czy wewnątrz, czy z dyszlem, czy z holownikiem? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

A może to kwestia wielkości budy? @jacek00’a kolega chłodzi budę wielkości około 470, @Mandrol chłodził 460 a u mnie jest 560 w środku i 250cm szer... teoretycznie moja jest do 8m ale cholera wie co liczą, czy wewnątrz, czy z dyszlem, czy z holownikiem? ?

w instrukcji jest do 30m3 więc jesteś blisko granicy

Tak jeszcze myślę czy mogło by coś zmienić w wydajności gdyby wyloty były bliżej, może dla próby zdejmij jeden z węży przy otwartym łóżku i poobserwuj. @Mandrol chłodził powietrze zaraz przy klimie z tego co rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pokazywałem na filmie w Grecji jak dowaliło słońce o godzinie 18:30 to mi popsuło termometr :D pokazał około 54C w słońcu które padało na frontową ścianę, w środku miałem około 30C i nie powiem nawet mając te 30C w środku jest przyjemnie chłodno.
NIgdy w nocy nie ustawiałem klimatyzacji poniżej 26C bo robiło się zimno. Człowiek trochę inaczej odbiera wysokie temperatury gdy się już do nich przyzwyczai. Jestem teraz na Kempingu znajdę chwilę to sprawdzę,  ile będzie na wylocie teraz i z podniesionym łóżkiem. W upały na wylocie miałem 16C 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Nikt Cie nie pogonił z klimą w nocy? ?

Kilka razy w Chorwacji i we Włoszech zostawiałem klimatyzację na noc. Raz widząc jak stawia się metr od wylotu namiot że Słowenii pokazałem im, że są na wydechu z klimy. Stwierdzili że spoko i nic nie narzekali. Niektórzy tak jak my lubią szum, który zagłusza inne dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.