Skocz do zawartości

Klimatyzacja podławkowa dometic freshwell 3000- montaż i fotorelacja


Rekomendowane odpowiedzi

z ciekawości sprawdziłem swoje.

monoblok biurowy temperatura przy uruchomieniu 28 stopni - 7,5 st na kratkach

klima dachowa w kamperze temperatura przy uruchomieniu 30 st - 6,1 st na kratkach.

testowałem w kamperze przy temp zewnętrznej  ponad 34 st - jak ustawię na 24 to w sypialni i kuchni po kilku godzinach mam 24 , w kabinie 2 stopnie więcej.

klima zamontowana pomiędzy sypialnią a kuchnią.

 

 

20200811_132335_resized_1.jpg

20200811_192631_resized_1.jpg

11 godzin temu, jacekzoo napisał:

Nie mierzyłem, nie mam za bardzo czym zmierzyć ? (...)

mogę Ci pożyczyć termowizję , potestujesz sobie na wyjeździe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 minut temu, Suzu4x4 napisał:

z ciekawości sprawdziłem swoje.

monoblok biurowy temperatura przy uruchomieniu 28 stopni - 7,5 st na kratkach

klima dachowa w kamperze temperatura przy uruchomieniu 30 st - 6,1 st na kratkach.

testowałem w kamperze przy temp zewnętrznej  ponad 34 st - jak ustawię na 24 to w sypialni i kuchni po kilku godzinach mam 24 , w kabinie 2 stopnie więcej.

klima zamontowana pomiędzy sypialnią a kuchnią.

 

 

20200811_132335_resized_1.jpg

20200811_192631_resized_1.jpg

mogę Ci pożyczyć termowizję , potestujesz sobie na wyjeździe :)

@Suzu4x4
 

Pobite gary ? jutro z samego rana jade, nawet nie miałem kiedy po te lusterka podskoczyć. Wezmę drugą stację pogodową i będę mierzył, akurat nad francuzem mam takie miejsce że pasuje stacja przed nadmuchem  
 

wg mnie u mnie jest problem z wysoką temperaturą na kratkach. Czuć minimalnie chłodniejsze ale na pewno nie zimne powietrze. 
 

aż sprawdzałem czy urządzenie nie jest jakimś leżakiem magazynowym że gaz uciekł, ale wg tabliczki jest tegoroczne. Powinno być picabello... a nie jest ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacekzoo napisał:

@Suzu4x4
 

Pobite gary ? jutro z samego rana jade, nawet nie miałem kiedy po te lusterka podskoczyć. Wezmę drugą stację pogodową i będę mierzył, akurat nad francuzem mam takie miejsce że pasuje stacja przed nadmuchem  
 

wg mnie u mnie jest problem z wysoką temperaturą na kratkach. Czuć minimalnie chłodniejsze ale na pewno nie zimne powietrze. 
 

aż sprawdzałem czy urządzenie nie jest jakimś leżakiem magazynowym że gaz uciekł, ale wg tabliczki jest tegoroczne. Powinno być picabello... a nie jest ? 

Ewentualnie, niech odezwie się ktoś z takim samym modelem klimy? Może ona taka udana jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maarec napisał:

Ewentualnie, niech odezwie się ktoś z takim samym modelem klimy? Może ona taka udana jest?

Mój znajomy montował miej więcej w tym samym czasie co @jacekzoo i jest zadowolony, w 2h schłodziłą mu całą przyczepę w słońcu jak testował. Więc to u Jacka coś musi być nie halo jednak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mierzyłem akurat w tą Niedzielę gdzie było naprawdę gorąco w samo południe i przyczepa w pełnym słońcu w najdalszym wywiewie miała 16C. 
Gdybym jej nie kupił z przyczepą nie zdecydował bym się nigdy na podłogową przynajmniej po tej którą posiadam.
Oczywiście chłodzi, ale mam wrażenie że taka klima powinna robić to zdecydowanie efektywniej, powiedzmy przy upałach i słońcu w środku jest od 28-32C do tego jest strasznie głośna na zewnątrz. Też się zastanawiałem czy tam może czynnika nie ma :D Co do modelu mam HB2500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może faktycznie jest coś nie tak ?

kilka osób ma podłogową i sobie chwali :rolleyes:

te 28-30 w środku to po jakim czasie ? dachowa też potrzebuje czasu ale w CRO bez problemu dawała mi realne 24 stopnie w sypialni i środkowej części kampera , kabina wiadomo ma gorszą izolację to było dwa stopnie więcej.

Poniżej 24 nie ustawiałem (min to 16) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Suzu4x4 napisał:

może faktycznie jest coś nie tak ?

kilka osób ma podłogową i sobie chwali :rolleyes:

te 28-30 w środku to po jakim czasie ? dachowa też potrzebuje czasu ale w CRO bez problemu dawała mi realne 24 stopnie w sypialni i środkowej części kampera , kabina wiadomo ma gorszą izolację to było dwa stopnie więcej.

Poniżej 24 nie ustawiałem (min to 16) .

 28-30C to musi chodzić na okrągło żeby to utrzymać, a po jakim czasie nie wiem, ale długo schodzi jej zbijanie tej temperatury, co prawda mam duża powieszchnię do schłodzenia, ale dla mnie sam wylot 16C to jest zdecydowanie za dużo jak dla takiej klimy. Nawiewy najlepiej ustawić na siebie jak w samochodzie wtedy czuć. Ogólnie dobrze że jest bo coś tam daje, ale mogła by byc bardziej efektywana, chyba że tam jest jakiś czynnik który się uzupełnia, choć nie sądzę.. 

Tutaj testował HB3000 w 1h zbiło niewiele a przyczepa malutka, więc ten typ tak ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli prawdopodobnie trzeba kierować się ku stwierdzeniu, że ten model nie ogarnia roboty. Wielokrotnie musiałem moją podławkową trumę comfort rc ograniczać w działaniu w Chorwacji czy Włoszech, bo nie dało się wejść do środka, miała też dłuższe przerwy w pracy sprężarki - co oznacza, że miała nadmiar mocy w stosunku do potrzeb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znaleziony problem, @jacek00 w instrukcji mi wyszukał że dopływ powietrza z budy klimy powinien mieć 300cm2, bo jak nie to będzie brała z zewnątrz i wydajność bardzo spadnie. U mnie w obudowie łóżka jest tylko taka szparka 7EE13ED5-2E94-40FC-8FFE-2C45D272BF33.thumb.jpeg.023298891e701ad2855e7b7cc703c47d.jpegPodniosłem materac i teraz jest duży dopływ, na wylocie spadło z 16st do 8st. Muszę w łóżku wyciąć kratkę, żeby klima się nie dławiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacekzoo napisał:

Chyba znaleziony problem, @jacek00 w instrukcji mi wyszukał że dopływ powietrza z budy klimy powinien mieć 300cm2, bo jak nie to będzie brała z zewnątrz i wydajność bardzo spadnie. U mnie w obudowie łóżka jest tylko taka szparka 7EE13ED5-2E94-40FC-8FFE-2C45D272BF33.thumb.jpeg.023298891e701ad2855e7b7cc703c47d.jpegPodniosłem materac i teraz jest duży dopływ, na wylocie spadło z 16st do 8st. Muszę w łóżku wyciąć kratkę, żeby klima się nie dławiła

Ciekawe, sprawdzę u siebie. Chodź mam już dodatkowe 2 otwory po wylotach klimatyzacji w obudowie łóżka. I dużo większa szparkę ? na spodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, dzwoniłem do keny, tam gdzie kupowałem klimę i oni są też autoryzowanym serwisem dometica. Mówił że z tego co mówie to jest ok, bo klima na wylocie powinna mieć 7-8st mniej niż temperatura otoczenia ? czyli mocniejszy wiatraczek za 6k ? 

realne jest to co pisał @Voku że w upale i w słońcu schłodzi do 28-32st. Wiadomo, lepiej niż nic ale spodziewałbym się lepszych efektów. Ciekawe czy truma taka jak ma @maarec dużo lepiej chłodzi w tych samych warunkach. 
 

Na jesień będę w kenie na przeglądzie hamulców i najazdu i ma spojrzeć na instalacje czy tu nie ma problemu, ale wątpię. Następną jaką bym kupował to dachową. Tylko cholera u mnie się nie dało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jacekzoo napisał:

No więc tak, dzwoniłem do keny, tam gdzie kupowałem klimę i oni są też autoryzowanym serwisem dometica. Mówił że z tego co mówie to jest ok, bo klima na wylocie powinna mieć 7-8st mniej niż temperatura otoczenia ? czyli mocniejszy wiatraczek za 6k ? 

realne jest to co pisał @Voku że w upale i w słońcu schłodzi do 28-32st. Wiadomo, lepiej niż nic ale spodziewałbym się lepszych efektów. Ciekawe czy truma taka jak ma @maarec dużo lepiej chłodzi w tych samych warunkach. 
 

Na jesień będę w kenie na przeglądzie hamulców i najazdu i ma spojrzeć na instalacje czy tu nie ma problemu, ale wątpię. Następną jaką bym kupował to dachową. Tylko cholera u mnie się nie dało...

Dla mnie to dziwne. Dachowa Dometica chłodzi aż miło. To podłogową by zrobili taką lichą? To nielogiczne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.