Skocz do zawartości

Klimatyzacja podławkowa dometic freshwell 3000- montaż i fotorelacja


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie mierzyłem, nie mam za bardzo czym zmierzyć ? ale przykładając łapę to wcale mroźne nie leci, w aucie albo w domu to dużo chłodniejsze czuć

A przy greckich upałach jaką masz ustawioną temperaturę i do jakiej schodzi w budzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mnie pamięć nie myli to ja na testach miałem ok 7C na wylocie z najdalszego punktu w budce. Aktualnie jestem po testach kolejnej klimy do campingów - dachowej dometica, pobierającej 600W, nie wiem ile mocy chłodniczej. Spostrzeżenia mam takie - każda sprawna klima da radę schłodzić sprzęt do odpowiedniej zadanej temperatury, nawet jak stoi na słońcu w 35C - wyżej nie testowałem. Zarówno podłogowa jak i dachowa u mnie musiały być solidnie sterowane aby nas nie przeziębić. Przy ok 23C wewnątrz a 35C na zewnątrz różnica jest już za duża... tym bardziej jak człowiek wejdzie mokry np z basenu czy morza.

Jacek - dobra robota, bardzo schludnie, precyzyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Voku jak bardzo chłodzi Ci ta klima? U mnie co najmniej średnio... na dworze 31st, fakt że stoi w pełnym słońcu, ale mam uruchomioną od rana, było na automat i 19st, jak przyszedłem o 14 to było 27st. Wtedy dałem na 16st i wentylator max i dalej jest 27st. Coś mi to nie pasuje. Nie chce robić w środku 19st, ale jakbyśmy pojechali do jakiejś grecji i przywaliłoby z 36st to w środku będzie 30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało dokładny pomiar, ale położyłem stację pogodową przy nadmuchu, pokazuje że powietrze wylatujące ma 16st ? jak dla mnie do bani, powinno mieć min 10st mniej. Przy tak słabym chłodzeniu nie schłodzi porządnie budy... napisałem do dometic, zobaczę co odpiszą, jaka powinna być temperatura na wylocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało dokładny pomiar, ale położyłem stację pogodową przy nadmuchu, pokazuje że powietrze wylatujące ma 16st jak dla mnie do bani, powinno mieć min 10st mniej. Przy tak słabym chłodzeniu nie schłodzi porządnie budy... napisałem do dometic, zobaczę co odpiszą, jaka powinna być temperatura na wylocie
Sprawdź ile jest na wylocie z samego urządzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona się zachowuje jakby za malo czynnika miala... kompresor chodzi, wiatr dmucha ale słabo schłodzony. Ona ma w końcu 2,7kw. Ja w domu mam 2,5kw i tak chłodzi ze nadmuch mam na sufit bo aż nieprzyjemnie

@maarec a mierzyłeś u siebie ile st masz na wylocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jacekzoo napisał:

Ona się zachowuje jakby za malo czynnika miala... kompresor chodzi, wiatr dmucha ale słabo schłodzony. Ona ma w końcu 2,7kw. Ja w domu mam 2,5kw i tak chłodzi ze nadmuch mam na sufit bo aż nieprzyjemnie

@maarec a mierzyłeś u siebie ile st masz na wylocie?

W dachowej teraz 4,4 C podłogowa się rozpędza.

Podłogowa ok 7,5 oba mierzone pirometrem, stacja pogody na teraz 15 C w podłogowej, potrzebuje czasu. Powietrze przyjemnie zimne.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy samym starcie będzie miała znacznie mniej stopni niż przy pracy np 30min. I błagam nie porównujcie do klimatyzacji domowej. Te prace są zupełnie inne tzn ciśnienie sprężania czynnika i wielkość sprężarek oraz wymienników jak i skraplacza tak i parownika. W klimatyzatorach karawaningowych wszystko jest zmniejszone do minimum wielkościowo jak i wagowo za czym idzie wydajność.

Jeśli producent stwierdził ze ma być np. 600g czynnika to tyle ma być i wpuszczenie np. 800 czy nawet 1000g nie nie zmieni a nawet pogorszy jego prace. Ponieważ nie bedzie miał miejsca na rozprężenie się.

Słyszysz ze sprężarka robi przerwy w pracy ? Jeśli masz w budce teraz np 25°C ustaw na 23 °C i powinno być słuchać jak sprężarka się zatrzymuje jak i powinno być słychać  jak sprężarka zaczyna swoją prace oraz w tym momencie powinna spadać temperatura na wylocie 

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

No to nie, u mnie mocno letnie, ale do przyjemnie zimnego to daleko. Jutro na trasie ją troche wytrzepie, coś może się wzruszy, a jak nie to trza będzie reklamować ?

Po czasie w budce 20C a na wylocie 10 według stacji pogodowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem w aucie jaka temp z klimy leci. Jest to mocno zależne zarówno od pędu powietrza jak i od temp otoczenia. W aucie np przy 21 st na zewnątrz rano 1 stopień nawiewu, z nawiewów szło nawet -3 stopnie. A dziś przy 31 i 2-3 bieg dmuchawy nie zeszło poniżej 7-8 stopni. 12 tez miałem przy max nadmuchu i samochodzie stojącym w słońcu nawet po 30 min działania.

14 stopni przy maksymalnym nawiewie i 3x stopniach słabo ale możliwe, szczególnie jeśli jeszcze więcej ma nagrzana ziemia z nad której zasysane jest powietrze. Uruchom np rano i wtedy jak jakis 5-6 stopni nie bedzie to lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.