Skocz do zawartości

Klimatyzacja podławkowa dometic freshwell 3000- montaż i fotorelacja


Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, jacekzoo napisał:

Rury ze 3kg ważyły, płyta na zabudowę z kilogram. I to tyle

Minus wszystkie wycięte krążki w szafach i reszcie zabudowy ;)

Dopytam, bo nie widzę, gdzie rozplanowałeś nawiewy zimnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@filipert dokładnie, ale to nie apteka dlatego w zaokrągleni liczę +20kg do masy.

 

na drugiej stronie jest filmik, pokazałem rozmieszczenie. Jak skończę to wrzucę więcej fotek, od paru dni nie mam kiedy nawet francuza do kupy poskładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@filipert no więc tak, jeden wylot z szafki na przeciwko wejścia, obok piętrusa. Drugi z szafki między podkową a francuzem, a trzeci nad szafkami nad francuzem. Tak to wygląda 

 

205509D9-D5B6-4B03-A666-D2286FEA34EC.jpeg

22800101-3197-4ACF-8F27-E26AA235EF44.jpeg

8E5D9C9F-12B0-4119-B4F7-803AC112C675.jpeg

3B803854-84C2-4871-A761-D8E29BE6F2BD.jpeg

83B8DEA0-8083-47D8-B4B6-940884DF5BF6.jpeg

9718FA8A-3A0A-44A7-AE4F-340AAABAEF81.jpeg

ACCCFD80-6246-4A02-BA62-D3D65B413A30.jpeg

A92461D1-56D2-4650-BBAC-F21D301688A7.jpeg

4AA0AA1E-947D-42B5-9E90-1B1D0CBBC73B.jpeg

9B3FE854-627B-4D34-B413-3F17ACF775B1.jpeg

DE47AF48-7510-4601-B56C-E941636BE79A.jpeg

BDB032D2-F2FC-4A2E-AD0E-1D34B188ADAB.jpeg

292D2FEB-991D-4E4E-B6D6-8F8DC0B912BB.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam pytanie o czarną rurę rozprowadzającą fi60 i wyloty do zamontowania w szafkach. Oryginalny zestaw znalazłem za ok 1kPLN, drogo dość. Zastosowałeś jakiś zamiennik?

 

Jeszcze apropos filmików mov. Czyta je bez problemu androidowy MX Player albo VLC (jest też dla Windowsa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą https://carclimat.pl/przewod-rura-powietrza-60mm-alu-pap-plas-webasto-eberspacher-apk60

tylko trzeba pytać bo każdy podaje inaczej. Truma podaje śr zewnętrzną 65mm, ty na stronie jest 60mm ale wewnętrzna. I takie ma mieć przekroje, 60mm wew i 65mm zew. 
 

mi poszło 14m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, jacekzoo napisał:

jeden wylot z szafki na przeciwko wejścia, obok piętrusa. Drugi z szafki między podkową a francuzem, a trzeci nad szafkami nad francuzem

Wydaje mi się, że to lepsze będzie w dystrybucji zimna niż dachowa

Dobra robota ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota ładnie estetycznie .mam nadzieje ze będziesz zadowolony z wyboru, tak jak pisałem wcześniej też bym wybrał ten właśnie model..

Ja chyba mam podobnie jak u Ciebie przekłamanie 2/3°C pomiędzy termometrem klimatyzacji a termometrem umieszczonym wewnątrz przyczepy.

Ja jak kupiłem wyloty powietrza to nie miałem w komplecie tych mocowań od wewnątrz szafki co powoduje przy przymknięciu przelotu wysuniecie węża ciśnienie dmuchawy.

Kolejna rzecz jaką będę musiał zrobić to jakiś ekran na duże okno heki mimo ze jest uchylone na mikro i zasłoniona roleta i tak czuć z okna bardzo wydoką temperature w porównaniu do reszty dachu 

P.S

Nie wytarłeś pyłu z szafek po wierceniu otworów otwornicą , tak jak ja i żona marudziła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sebka34 napisał:

nie miałem w komplecie tych mocowań od wewnątrz szafki

@sebka34 też nie miałem, to było do kupienia osobno, ale chciałem kupić, fajnie sztywno się trzyma

 

23 minuty temu, sebka34 napisał:

Nie wytarłeś pyłu z szafek po wierceniu otworów otwornicą

Wiem :D ekipa sprzątająca w osobie mojej żony szalała później. Podział obowiązków musi być, ja robię a żona sprząta :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Kolejna rzecz jaką będę musiał zrobić to jakiś ekran na duże okno heki mimo ze jest uchylone na mikro i zasłoniona roleta i tak czuć z okna bardzo wydoką temperature w porównaniu do reszty dachu


Zastanawiam się nad oklejeniem folią, lustro jakieś aby światło jednak wpadało. Jak myślicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem w pochmurne dni fajne okienko nie chciał bym zasłaniać na stałe. Myślałem bardiej o przymocowaniu ekranu takiego jak sie przysłania kokpit w aucie latem lub zimom zasłania szybe by nie zamarzła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.