Skocz do zawartości

Electrolux RM 4271- brak iskry


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Kristofer napisał:

Zadając to samo pytanie w kilku tematach, po prostu śmiecisz. Masz już dwie lodówki w przyczepie, czy możeotworzyłeś serwis naprawczy lodówek ? ? Podejrzewałbym w pierwszej kolejności termoparę lub zawór elektromagnetyczny, ew. jedno i drugie, a być może jedynie brak "masy" dla tych elementów. 

Nie otwarłem żadnego serwisu , pytam po prostu, a co ma masa do gasnącego płomienia w lodówce? Tam jest zwykły iskrownik manualny , jak wygląda ta termopara i zawór o którym piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MirekG napisał:

Nie otwarłem żadnego serwisu , pytam po prostu 

Pytasz już o usunięcie usterki w kolejnym modelu lodówki, zaledwie w ciągu kilku dni, dlatego pomyślałem, że otworzyłeś serwis naprawczy ?

11 minut temu, MirekG napisał:

a co ma masa do gasnącego płomienia w lodówce?

A widocznie ma, skoro wspomniałem.

12 minut temu, MirekG napisał:

jak wygląda ta termopara i zawór o którym piszesz?

Oczekujesz gotowej recepty. Poświęć trochę i swojego czasu na czytanie, a wszystko znajdziesz w forumowych tematach. Szczególnie, o lodówkach zostało dużo napisane, jeśli nie wszystko. Twój problem jest na tyle trywialny, że wystarczy tylko poczytać, bo był poruszany wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kristofer napisał:

Pytasz już o usunięcie usterki w kolejnym modelu lodówki, zaledwie w ciągu kilku dni, dlatego pomyślałem, że otworzyłeś serwis naprawczy ?

A widocznie ma, skoro wspomniałem.

Oczekujesz gotowej recepty. Poświęć trochę i swojego czasu na czytanie, a wszystko znajdziesz w forumowych tematach. Szczególnie, o lodówkach zostało dużo napisane, jeśli nie wszystko. Twój problem jest na tyle trywialny, że wystarczy tylko poczytać, bo był poruszany wiele razy.

Rozumiem co masz na myśli,co do kolejnego modelu lodówki to już mało ważne, pytam i miałem nadzieję na gotowca z racji tego że w nocy wyjazd a ja leżę w kwestii nie działającej lodówki, tak więc może to zrozumiesz i pomożesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już wszystko napisałem. Inne możliwości są mało prawdopodobne. Jak wygląda termopara i cała reszta, to wystarczy wpisać hasła w wyszukiwarce Google, np termopara lodówki Dometic Elektrolux, itd. Prościej się nie da. 

Jeszcze przykład:

https://forum.karawaning.pl/topic/23294-lodówka-thetford-gaśnie-palnik/page/2/?tab=comments#comment-701891

Piszę z telefonu, więc moje możliwości odpowiadania i czasowe, są mocno ograniczone.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Posiadam generator iskry identyczny jak kolega powyżej (czarny) problem pojawiał się stopniowo mianowicie po włączeniu przełącznika paliła się kontrolka cały czas lecz czasem po paru minutach zaczęła mrugac i dawało iskrę. Na chwile obecną tylko się pali i nie ma ochoty dać iskry ale co ciekawe dzis rozebrałem lodówkę potestowałem posprawdzałem i co po odłączeniu czarnego kabla oznaczenie L iskrownik zaczyna dawać iskrę lecz dioda w przełączniku juz nie działa. Moje pytanie czy mogę założyć inny generator? Czy to zadziała?  I czy termopara ma z tym cos wspólnego? Pozdrawiam.

Edytowane przez Adi0905 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.