Skocz do zawartości

Przedsionek czy markiza?


przemeq23

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Peter napisał:

.... Dziś największym wyzwaniem jest dla mnie jest zapakowanie 2 rowerów na bagażnik, wrzucenie kilku ciuchów do szafki i zabranie karty kredytowej.... :]

Kurcze, nie przemęczaj się tak bo żyłka może strzelić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dużo zależy gdzie i jak się podróżuje.

Przez 10lat przedsionek leżał w garażu a my używaliśmy markizy - wyjazdy na południe EU

Obecnie jesteśmy nad Bałtykiem i zabranie przedsionka to była jedna z lepszych decyzji ?

Mamy 4m przyczepę dla 2+2 i codziennie trzeba by składać łóżko żeby zjeść, a tak 90% czasu spędza się w przedsionku

Gdy wieje i pada to żadna markiza nie dorównuje pełnemu przedsionkowi

Pewnie że jak ktoś jeździ w 2os, to też nie ma się co bawić w przedsionki

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem przyczepe z markizą w kasecie mocowana w lini kedry teraz dokupiłem przedsionek , co zrobić z markizą przesunąć ją niżej  czy na dach troche szkoda mi jej "wyrzucać"
Witam

Tylko na dach. Widziałem u znajomego jak zrobili to w serwisie i wygląda na profesjonalną robotę. Specjalne adaptery są przymocowane do krawędzi po obu stronach dachu. Tam gdzie nie ma daszku, dochodzą takie łapy mocowane do kedry. Kolega Dudek ma tak zrobione u siebie.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dziś pierwszy raz do markizy założyłem ściany i powiem szczerze że jest moc,( żadnego przedsionka tylko markizę z ścianami) montaż  20min, rozkładanie 15min( myślę że jak dojdę do wprawy będzie dużo szybciej) w poprzedniej przyczepie miałem z Obelnika taki zestaw, raz założyłem i odesłałem, to na pewno będę to używał ?, z czystym sumieniem mogę polecić Thule Residence G3

 

20210326_114115.jpg

20210326_114141.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz do markizy założyłem ściany i powiem szczerze że jest moc,( żadnego przedsionka tylko markizę z ścianami) montaż  20min, rozkładanie 15min( myślę że jak dojdę do wprawy będzie dużo szybciej) w poprzedniej przyczepie miałem z Obelnika taki zestaw, raz założyłem i odesłałem, to na pewno będę to używał , z czystym sumieniem mogę polecić Thule Residence G3
 
20210326_114115.thumb.jpg.2365d90c4d46b2dfba2e6795f694fa1b.jpg
20210326_114141.thumb.jpg.e460bfb24ebbb97551627fe2e30e8558.jpg
A czemu ten z Obelinka odesłałeś? Takie dziadostwo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jacek00 napisał:

A czemu ten z Obelinka odesłałeś? Takie dziadostwo?

Dziadostwo to było mało powiedziane, jak zawiał wiatr to wszystko latało, nie szło spasować z sobą boków, jakiś dziwny montaż ach ręce opadają (nie wiem może jakiś słaby model wybrałem i temu), powiedziałem sobie wtedy nigdy więcej takiego ustrojstwa, to kupiłem z przyczepą, jakoś nie śpieszyło mi się z montażem po Obelinku. Dziś znalazłem trochę czasu i mówię sobie co tam zobaczymy jak Thule się montuje i tu wielkie zaskoczenie, wszystko na miejscu leży jak trzeba  nie podwiewa markizy po prostu tak jak powinno być, jak bym był w przedsionku.

Zobacz filmik co będę pisał, wszystko będzie jasne.

 

 

 

 

 

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, peja76 napisał:

Dziadostwo to było mało powiedziane, jak zawiał wiatr to wszystko latało, nie szło spasować z sobą boków, jakiś dziwny montaż ach ręce opadają (nie wiem może jakiś słaby model wybrałem i temu), powiedziałem sobie wtedy nigdy więcej takiego ustrojstwa, to kupiłem z przyczepą, jakoś nie śpieszyło mi się z montażem po Obelinku. Dziś znalazłem trochę czasu i mówię sobie co tam zobaczymy jak Thule się montuje i tu wielkie zaskoczenie, wszystko na miejscu leży jak trzeba  nie podwiewa markizy po prostu tak jak powinno być, jak bym był w przedsionku.

Zobacz filmik co będę pisał, wszystko będzie jasne.

No to mnie zmartwiłeś. Do tej pory słyszałem, ze te obelinkowe dedykowane są OK. Dla mojej markizy Obelink to coś ponad 1000 zł a Thule  też 1000 ale EUR :(

Ja jeszcze przedsionka nie rozstawiłem nawet przy zakupie ale jak już rozstawię, to zrobię foto i może też pójdzie w świat ale najpierw pierwszy raz popróbujemy markizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, filipert napisał:

No to mnie zmartwiłeś. Do tej pory słyszałem, ze te obelinkowe dedykowane są OK. Dla mojej markizy Obelink to coś ponad 1000 zł a Thule  też 1000 ale EUR :(

Ja jeszcze przedsionka nie rozstawiłem nawet przy zakupie ale jak już rozstawię, to zrobię foto i może też pójdzie w świat ale najpierw pierwszy raz popróbujemy markizy.

Spróbuj rainblockery Thule, chyba są tańsze a robią robotę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, filipert napisał:

No to mnie zmartwiłeś. Do tej pory słyszałem, ze te obelinkowe dedykowane są OK. Dla mojej markizy Obelink to coś ponad 1000 zł a Thule  też 1000 ale EUR :(

Ja jeszcze przedsionka nie rozstawiłem nawet przy zakupie ale jak już rozstawię, to zrobię foto i może też pójdzie w świat ale najpierw pierwszy raz popróbujemy markizy.

Może do Obelnikowej markizy będzie ok, ja miałem poprzednią markizę też Thule, kupowałem boki jakoś w czerwcu, płaciłem koło 1700-1800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, peja76 napisał:

Może do Obelnikowej markizy będzie ok, ja miałem poprzednią markizę też Thule, kupowałem boki jakoś w czerwcu, płaciłem koło 1700-1800zł.

Markizę mam też Thule Omnistore 8000.

36 minut temu, w79 napisał:

Spróbuj rainblockery Thule, chyba są tańsze a robią robotę:)

Trzeba będzie w tym sezonie pomacać różnych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Misio napisał:

Chyba kiedyś pokazywałem - my używamy takiej (a dokładniej używaliśmy - bo w tamtym roku ani razu nie rozstawiona...)

20180501_081734.thumb.jpg.be5a9859417b7c72841123abcf1c252a.jpg

Wszystko zależy gdzie jedziesz, nad naszym Bałtykiem nie raz by się przydała, a jak nie ma kłopotu z założeniem to już super,  zakładasz z przyjemnością a jak masz się diablić to się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.