Skocz do zawartości

Przedsionek czy markiza?


przemeq23

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystki,

Mam taki dylemat, co kupić

Przedsionek czy Markize ?

Czy w przedsionku w lato nie będzie za gorąco?

Czy w chłodniejsze dni markiza ze ściankami da rade ?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

17 minut temu, przemeq23 napisał:

Czy w przedsionku w lato nie będzie za gorąco?

Jeżeli będziesz miał ściany otwierane to nie

 

18 minut temu, przemeq23 napisał:

Czy w chłodniejsze dni markiza ze ściankami da rade ?

Jeżeli nie będzie ulewy to tak. Ja mam przedsionek i nie mam z tym problemu, jak jest upał otwieram ściany suwakami i po sprawie.

 

19 minut temu, przemeq23 napisał:

Przedsionek czy Markize ?

Kwestia gustu, markiza jest sporo lżejsza, reszta jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemeq23 napisał:

To chyba jednak wygra przedsionek ?

Co do wagi to przedsionek pompowany waży 23kg a markiza ze ściankami 17kg także za dużej różnicy nie ma

A co to za markiza, która waży 17kg że ścianami?. Ja mam jedną z lżejszych bo workowa Thule Omnistor 4,25,ktora ze ścianami waży ok 25-30 kg:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wybrałbym markizę. Przez 8 lat jeździłem z przedsionkiem, od zeszłego roku mam markizę w nowej przyczepie, oczywiście nie byłem pewny jak to będzie wiec dokupiłem przedsionek. To był błąd bo po 3 wyjazdach tygodniowych z markizą nie chcę więcej słyszeć o przedsionku. Mam markizę Fiamma Caravanstore 4.1m.

Edytowane przez roadwarrior23 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wszystkie lata przyczepowe i kilka przyczep przedsionki rozkładałem raz -po zakupie do sprawdzenia i ewentualnie drugi przy sprzedaży . Na wyjeździe dwa razy, dosłownie DWA.

Zawsze daszek /markiza i inaczej nie wyobrażam sobie.

 

 

Wysłane z telefonu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja magazynuje tyle gratów w przedsionku, że nie wyobrażam sobie markizy. Wózek, przyczepka rowerowa, 2 rowery, zabawki dziecięce, leżaki i inne. W chłodne wieczory też super. Największy minus to co najmniej 1h rozkładania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jarod napisał:

Ja magazynuje tyle gratów w przedsionku, że nie wyobrażam sobie markizy. Wózek, przyczepka rowerowa, 2 rowery, zabawki dziecięce, leżaki i inne. W chłodne wieczory też super. Największy minus to co najmniej 1h rozkładania.

Dołóż jeszcze 1h na złożenie i 1h na schowanie i spakowanie wszystkich flepów ( znane z autopsji)

Do kiedy jeździliśmy przyczepą razem z dziećmi, przedsionek był obowiązkowy choć zabierał sporo czasu na rozstawienie i późniejsze złożenie. Kiedy dzieci dorosły i przestały z nami jeździć zapomniałem że mamy przedsionek. Dziś jeździmy kamperem, na wyposażeniu jest markiza thule, rozkładana w ciągu 15 sekund i nie korzystam z niej zawsze. Uważam że im mniej roboty na biwaku, tym dłużej odpoczywam ( ale mi wyszła złota myśl :rolleyes: )  

Całe wcześniejsze doświadczenie z wyjazdami skłoniło mnie do minimalizmu. Dziś największym wyzwaniem jest dla mnie jest zapakowanie 2 rowerów na bagażnik, wrzucenie kilku ciuchów do szafki i zabranie karty kredytowej. Żona wrzuci coś tam do lodówki i w drogę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszcze ja jak jadę to wyglądam jakbym się wyprowadzał. Ostatni wyjazd na 5 dni pickup z nadbudówka w pełni zapakowany. Na kempingu rozkładanie do stanu "biorę piwo i na leżak" trwało 3h, zbieranie się 4h, a to tylko 5 dni odpoczynku :)

Edytowane przez Jarod (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, w79 napisał:

A co to za markiza, która waży 17kg że ścianami?. Ja mam jedną z lżejszych bo workowa Thule Omnistor 4,25,ktora ze ścianami waży ok 25-30 kg:) 

Mój błąd miałobyć 19kg.

Thule Omnistor workowa tylko 3,5m widziałem wagę 11kg i ścianki 7kg tylko nie pamiętaj jakiej firmy. Chyba że trochę okłamują z wagą na stronach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, przemeq23 napisał:

Mój błąd miałobyć 19kg.

Thule Omnistor workowa tylko 3,5m widziałem wagę 11kg i ścianki 7kg tylko nie pamiętaj jakiej firmy. Chyba że trochę okłamują z wagą na stronach :)

ja zawsze byłem za przedsionkiem, rozkładanie szło fajnie. W budzie 380 z 20min sam, później w budzie 495 z 40min sam, nawet na postój 2-3 mi się chciało. Ale jak kupiłem 560tke to duuuużo się zmieniło, raz rozłożyłem...2,5h razem z żoną, umordowaliśmy się masakrycznie. Od razu zrobiłem zdjęcia i poszedł na olx, kupił go gość co na helu rozkłada raz w kwietniu a zwija w październiku. 
 

kupiłem markize, i się przekonałem. Więcej do przedsionka nie wrócę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przedsionka to biorę pod uwagę tylko pompowane coś jak to 

https://www.obelink.pl/obelink-viera-390-easy-air-przedsionek-do-przyczepy-kempingowej.html

Wydaje mi się że jakieś 15 minut i rozłożone:)

A co do markiz to tylko workowe wchodzą w grę albo Thule albo Fiamma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku nawet nie biorę ze sobą przedsionka. Rozkładać takie bydle to jakas masakra.

Mam markize i rozłożę tylko podloge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.