Jump to content
mb_100

Kempingi Austria Tyrol Bawaria

Recommended Posts

w79
32 minuty temu, golob napisał:

@w79 przed sezonem (mam na myśli czerwiec poza niemieckimi feriami) trzeba mieć rezerwacje czy powinno być jeszcze spokojnie?

Różnie bywa, jest tam sporo przyczep na stałe, ale cały rok jeździ się na nartach na Hintertuxie w związku z czym przyjeżdża sporo narciazy nawet w lipcu:). Myślę że nie zaszkodzi napisać, ale w zeszłym roku byliśmy tam z marszu. W maju też planujemy tam narty, o ile Covid pozwoli... 

filipert
19 minut temu, Slawka napisał:

Austria jest rewelacyjna pod tym względem. Pamiętam jak z małymi dziećmi, nawet w głębokim wózku pokonywaliśmy trasy w Saalbach, bo i gondole są tam przystosowane do tego i są specjalne trasy wyznaczone.

Podsyłam coś, co mam nadzieję się przyda.

1. Kolejki linowe przystosowane dla osób na wózkach w okolicach Innsbrucku

https://www.innsbruck.info/en/top-topics/accessible-innsbruck/mobile-in-the-innsbruck-region/wheelchair-accessible-lifts-cable-cars.html

2. Kilka tras w Tyrolu

https://www.tyrol.com/things-to-do/sports/hiking/hiking-tours?form=hiketours&characteristic[0]=1

3. Kilka przydatnych linków

https://www.austria.info/en/service-and-facts/accessible-travel

Ale kopalnia wiedzy!

Dzięki stokrotne :)

Slawka
15 minutes ago, filipert said:

Ale kopalnia wiedzy!

Dzięki stokrotne :)

Cieszę się, że mogłam pomóc!  :) Jeśli będziecie się wybierać to koniec czerwca, początek lipca trzeba się wystrzegać okolic Spielberg w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Co roku odbywa się tam wyścig Formuły 1 i nic się nie wciśnie na kemping czy parking bez rezerwacji ;)

Larysa

Wiadomość m.in. dla Fliperta. W ogóle polecam Ci Karyntię, a w szczególności kemping w S.Johann WIESHOF. Pięknie położony, dobre dojście do miasta. Kemping bardzo wygodny i świetnie wyposażony. Dla osoby na wózku nie ma przeszkód. Jeżeli możesz poruszać się samochodem, to w okolicy są śliczne uzdrowiska z całą bazą leczniczą. Wodospad przez centrum miasta to też należy do rzadkości.

Larysa

Zwróćcie uwagę na jedną rzecz. Jaki jest "klimat" na kempingach w Austrii. Jest duża kultura, spokój i cisza. Są dzieci, psy, młodzi i starzy. Wszyscy życzliwi, uśmiechnięci. Witanie się szczególnie rano to norma. Atmosfera jest zupełnie inna niż w wielu kurortach Europy. Ale najważniejsze to czystość. My objechaliśmy Austrię wzdłuż i wszerz. Np. temat; objeżdżamy wokół jezior. To była frajda. W miasteczkach nie było tłoku. Tu także pełna kultura i luz. Chyba muszę kończyć. Austria to mój konik. Pozdrawiam i szerokiej drogi.

filipert
9 godzin temu, Larysa napisał:

Wiadomość m.in. dla Fliperta. W ogóle polecam Ci Karyntię, a w szczególności kemping w S.Johann WIESHOF. Pięknie położony, dobre dojście do miasta. Kemping bardzo wygodny i świetnie wyposażony. Dla osoby na wózku nie ma przeszkód. Jeżeli możesz poruszać się samochodem, to w okolicy są śliczne uzdrowiska z całą bazą leczniczą. Wodospad przez centrum miasta to też należy do rzadkości.

Dziękuje za podpowiedzi :)