Jump to content
Sign in to follow this  
liwiusz333

Trumatic S 3002 P brak iskry

Recommended Posts

liwiusz333

Dzięki za wskazówki.

Dzisiaj w końcu zdemontowalem palnik od spodu przyczepy. Podgialem lekko końcówkę świecy, przybliżając ja do palnika. Na razie jest ok. Za każdym razem pali. Jeżeli i to nie podziała zrobię test iskrownika z obudowy. 

Może przesadziłem ze stwierdzeniem, że cena iskrownika powala. Nie powala, kiedy wiem, że muszę wymienić. Ale w fazie testów, kiedy nie jestem pewien czy iskrownik jest padnięty, jest to zdecydowanie zbyt duży wydatek.

Edited by liwiusz333 (see edit history)

liwiusz333
Posted (edited)

W ramach odświeżenia i uaktualnienia tematu przyznam się do swojej ignorancji. Wydaje mi się, że problemem było ustawienie zbyt dużego ciśnienia gazu na reduktorze. Mam reduktor z regulacją w zakresie 30-50mbar. Ktoś chyba nie miał innego więc taki założył, bo na wejściu instalacji jest określone ciśnienie 30mbar. Takie też jest na odbiornikach. Ustawiłem ciśnienie na minimalne i jak na razie palnik odpala za każdym razem. 

Edited by liwiusz333 (see edit history)

ed

Ze swoim piezoelektrycznym iskrownikiem miałem sporo kłopotu. Wszystkie problemy znikły po zamontowaniu iskrownika elektrycznego jak w załączniku.  W nim również inne części za całe 35 zł razem z iskrownikiem i trochę roboty, Ten sam iskrownik zamontowałem w lodówce i zapomniałem o problemach z odpalaniem pieca i lodówki. W otwór starego iskrownika idealnie pasuje przycisk. łączysz go z baterią i zaciskiem plus w iskrowniku a minus bezpośrednio do iskrownika.  Wysokie napięcie dają te wąskie konektory Jeden przewód podłączasz do przewodu idącego do palika, a drugi do masy pieca.

Iskrownik elektryczny wykaz części.doc