Skocz do zawartości

Opony


poldek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

A propos opon. Kupowałem ostatnio opony do busa, chciałem wielosezony van-owe. Padło na Matadory MPS400 Variant All Weather 2, mające przyzwoite opinie. Poszperałem po netach, i zaraz, zaraz, patrzę - opona taka sama, ten sam rozmiar, bieżnik, produkcja "Germany", i tylko nazwa inna, i... cena.

Viking Fourtech Van - to samo co w/w Matador, z tej samej fabryki, tylko oznaczenia inne. Inna marka należąca do Continentala, bardziej popularna w Skandynawii, u nas nie promowana, w przeciwieństwie do Matadora. Ta sama opona, z tej samej fabryki, co Matador, pod innym brandem. 50PLN mniej na sztuce to może niewiele (konkretnie 400 vs 350), ale na komplecie do busa to już 200 PLN. Elegancko i bezproblemowo się wyważyły, malutkie ciężarki , więc to też nie tak, że to jakiś pozagatunkowy odrzut.

Warto więc czasem poszukać, jeśli jesteście pod presją ceny i nie szukacie koniecznie marek premium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, czyś napisał:

propos opon. Kupowałem ostatnio opony do busa, chciałem wielosezony van-owe. Padło na Matadory MPS400 Variant All Weather 2, mające przyzwoite opinie. Poszperałem po netach, i zaraz, zaraz, patrzę - opona taka sama, ten sam rozmiar, bieżnik, produkcja "Germany", i tylko nazwa inna, i... cena.

Viking Fourtech Van - to samo co w/w Matador, z tej samej fabryki, tylko oznaczenia inne. Inna marka należąca do Continentala, bardziej popularna w Skandynawii, u nas nie promowana, w przeciwieństwie do Matadora. Ta sama opona, z tej samej fabryki, co Matador, pod innym brandem. 50PLN mniej na sztuce to może niewiele (konkretnie 400 vs 350), ale na komplecie do busa to już 200 PLN. Elegancko i bezproblemowo się wyważyły, malutkie ciężarki , więc to też nie tak, że to jakiś pozagatunkowy odrzut.

Warto więc czasem poszukać, jeśli jesteście pod presją ceny i nie szukacie koniecznie marek premium. 

Ciekawe znaleziosko. W tym sezonie założyłem te wielosezonowe Matadory MPS400 do przyczepy. Faktycznie ten Viking to to samo. Natomiast pewnie brałeś 16" do busa bo ja 15" do przyczepy i nie widzę w sprzedaży w necie u nas tych Vikingów w takim rozmiarze jak ja potrzebowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, brałem do busa, więc inny rozmiar (205/65R16). Warto się rozejrzeć. Przydatna jest ta strona:

https://opony.rezulteo.pl/blog/nowosci-ze-swiata-opon/wiesci-od-producentow-opon/producenci-opon-i-ich-marki-kto-jest-kim-w-branzy-oponiarskiej-5576

Można popatrzeć, co "idzie" pod jaką marką, w ramach którego koncernu. Np. w/w matadory/vikingi, ale też wypusty dębica frigo=sava eskimo s3,  dębica frigo HP=sava eskimo HP, to takie przykłady z głowy "na szybko". Zwykle wychodzi to z tego samego zakładu, maszyn, w tej samej technologii, ale można kupić to samo taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.