Skocz do zawartości

Co byście zmienili- ulepszyli w swoim kamperze, przyczepie?


Pora na nas

Rekomendowane odpowiedzi

Żyjąc w naszym kamperze VW LT28 już prawie rok, zauważyliśmy parę niuansów wartych poprawienia. Producent najwyraźniej nie przewidział, że niektórzy użytkownicy bedą omijali kempingi i parkowali tylko na dziko. Stworzyliśmy krótką listę rzeczy, które musimy usprawnić:

1: Wstawić tzw. BIEDOKLIMĘ w okno dachowe. Cyrkulacja powietrza na małej przestrzeni w upalne dni jest zbawienna. Same przeciągi czasem nie wystarczają.

2: Zrobić spadki pod prysznicem w kierunku odpływu. W terenie ciężko jest znaleźć płaską powierzchnię, co za tym idzie idealne poziomowanie staje się bardzo trudne.

3: Wymiana toalety na KOMPOSTOWĄ. Używamy toalety chemicznej, aktualnie ze wzgledów ekologicznych przestaliśmy dodawać detergentu. Więc musimy opróżniać nasz kibelek prawie codziennie. Dwójka + wysoka temp.=dużo gazu. Toaleta puchnie.

To są nasze 3 priorytetowe usprawnienia.

Interesuje nas co Wy zmienilibyście w swoich mobilnych domkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Całe to forum to modyfikacje naszych domków :) 

U mnie na dzikusa brakuje jeszcze bojlera gazowego - ratujemy się wodą z garnka przelewaną do zbiornika :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacekzoo napisał:

No to w całej budzie musi pachnieć fiołkami ?

Kibelek jest hermetyczny więc żaden zapach się nie wydostaje. No chyba że podczas roboty ? ale za to buda nie jest szczelna i okienko w kiblu też robi swoje ?

10 godzin temu, lbuster napisał:

Całe to forum to modyfikacje naszych domków :) 

U mnie na dzikusa brakuje jeszcze bojlera gazowego - ratujemy się wodą z garnka przelewaną do zbiornika :) 

Starej daty bojler TRUMA B10 robi elegancką robotę. Musiałem tylko wymienić izolalję bojlera na nowocześniejszą i teraz grzeje wode 2x szybciej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pora na nas napisał:

Starej daty bojler TRUMA B10 robi elegancką robotę.

Tylko nowy kosztuje 3 kafle :( a używane min 1500 i pytanie, w jakim stanie :niewiem: A z gazem wolę nie igrać :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2020 o 10:40, Pora na nas napisał:

3: Wymiana toalety na KOMPOSTOWĄ. Używamy toalety chemicznej, aktualnie ze wzgledów ekologicznych przestaliśmy dodawać detergentu. Więc musimy opróżniać nasz kibelek prawie codziennie. Dwójka + wysoka temp.=dużo gazu. Toaleta puchnie.

Gdybyście przestali tym starym smrodzącym gratem jeździć, to więcej byście zrobili dla planety dobrego niż zaprzestaniem używania chemii do toalet.

Pseudo poprawność ekologiczna jest najgorsza. Takie "thunbergowanie" na pokaz.

 

Zresztą po "pokazie" z dętką, to już nic mnie nie zaskoczy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem aku LiFePo4 130 ah 3300 zł .  Razem mam 180 ah .Tak wiem kosztuje ale te 2 razem ważą mniej jak 100 ah kwasiak

Lodówka na 12   2200 zł mrozi do -22 .Piwko szybko dochodzi do odpowiedniej temperatury

Termo wentylator mam już z 10 lat i robi robote

Jeżdżę rowerkiem ale w domu już stoi Hondzia 125

Z Kaprun wszystkiego naj naj a miałem już być w Horwacko .Pieprzona 19 ☢️☣️

Zapomniałem o DMC .Bez ograniczeń haha

Edytowane przez andiat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Cathay napisał:

Gdybyście przestali tym starym smrodzącym gratem jeździć, to więcej byście zrobili dla planety dobrego niż zaprzestaniem używania chemii do toalet.

A tu się grubo mylisz, bo nasz "stary grat" ma spalanie ON mniejsze niż większość nowoczesnych plastikowych kamperów i jego żywotność jest 3 razy dłuższa. Fabryki produkujące wszystkie noweczesne i "super ekologiczne" pojazdy zatrują więcej środowiska wypuszczając jeden egzemplarz który rozpadnie się po kilku latach.

39 minut temu, andiat napisał:

Lodówka na 12   2200 zł mrozi do -22 .Piwko szybko dochodzi do odpowiedniej temperatury

Takie usprawnienia to ja rozumiem ?

Jaka jest pojemność i jak się sprawuje w ekstremalnych temperaturach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2020 o 10:40, Pora na nas napisał:

 Wstawić tzw. BIEDOKLIMĘ w okno dachowe. Cyrkulacja powietrza na małej przestrzeni w upalne dni jest zbawienna. Same przeciągi czasem nie wystarczają.
 

jak macie zrobioną izolację ? bo to dosyć istotny element

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, chris_66 napisał:

jak macie zrobioną izolację ? bo to dosyć istotny element

Różnie, w niektórych miejscach jest to coś w rodzaju wełny mineralnej, a w innych gąbka izolacyjna. Ma tyle lat co kamper, więc nie spełnia już w 100% swojej roli. Nie chcę narazie tego zmieniać, ponieważ wewnętrzna zabudowa jest w oryginale, z drewna. To właśnie ono stanowi najlepszą barierę termiczną. 

Ostatnio podczas upału (zdjęcie z temp. zewnętrzną) w środku mieliśmy jedyne 32°C ?

20200707_135613.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.07.2020 o 13:39, w79 napisał:

A gdzie w Kaprun? Jakiś problem z wyjazdem do Cro? 

Tanio coś koło 22e  .Tylko jest jeden https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=kaprun+camping&npsic=0&rflfq=1&rlha=0&rllag=47301828,12780825,4962&tbm=lcl&ved=2ahUKEwjsiLH56fDqAhWhmFwKHfWRB08QtgN6BAgMEAQ&rldoc=1#rlfi=hd:;si:9845147624163230844,l,Cg5rYXBydW4gY2FtcGluZ1ogCg5rYXBydW4gY2FtcGluZyIOa2FwcnVuIGNhbXBpbmc,y,eEMSVBkjV3w;mv:[[47.27971099536826,12.76735605919971],[47.252510949975516,12.686160227900881],null,[47.26611271976554,12.726758143550295],14]

Do cro nie ma problemu tylko psychika haha

Ale jutro startuje nad Balaton i jak będzie z corona ok to Horwacko

Lodówka pracuje na 12 ok i jeste zadowolony choć stara też ok ale dochodzenie do temperatury  i przełączanie .Teraz włączyłem i non stop chodzi

Zapomniałem dodać o zmianie butli LPG .

https://allegro.pl/oferta/butla-gazowa-do-tankowania-lpg-11-kg-gasbank-multi-8966603445

Edytowane przez andiat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2020 o 15:24, jacekzoo napisał:

No to w całej budzie musi pachnieć fiołkami ?

Spokojnie można zrobić ekologiczne pastylki do sedesu z sody, kwasku cytrynowego i ulubionego olejku zapachowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.