Skocz do zawartości

Kierunek Cadiz- dłuższy wyjazd służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

Drogie koleżanki i koledzy!

Kroi mi się wyjazd służbowy do Cadiz. Jako, że nigdy nie jechałem w tamtym kierunku to poproszę o sugestie dotyczące trasy. Google Maps pokazuje trasę przez Czechy (ta odpada) i Niemcy, Francję i Hiszpanię.

1802286036_TrasaCzernica-Cadiz.thumb.png.79e6f1dcb45764a5fc97ca21005b081e.png

Którą trasę proponujecie- górą przez Paryż czy dołem przez Barcelonę? 3 dni wystarczą na dojazd? Lepiej jechać w nocy czy za dnia?

Mój zestaw to prawie 4,5 T, zbiornik paliwa strasznie mały więc co 300-350km muszę tankować oleju napędowego. Jak wygląda sytuacja ze stacjami we Francji i Hiszpanii?

Spanie planuję na MOPach- czy mam się czego obawiać?

Będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Osobiście bardziej przypada mi do gustu droga przez Miluzę, Besancon, Clermont - Ferrand, Montpellier, Perpignan i dalej w dół... . Ale to subiektywne odczucie - tę po prostu bardziej lubię ;). Jazda i tak weźmie Ci i dzień, i noc - zależy, jak planujesz postoje. Na mopach i parkingach landowych nie ma problemu, nieco gorzej jest z tankowaniem u Żaby - sporo stacji jest zamykanych na noc, nie wszystkie przyjmują karty płatnicze i flotowe.

 Przez Żabę i Espanol lecisz baną czy landami.? Auto "służbowe" to duży kamper czy ciężarówka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałbym dołem, w zeszłym roku robiłem trasę w jedną stronę dołem i było ok, byle nie w piątek jak bo są straszne korki. 

Co do MOPow we Francji to osobiście nie ryzykowałbym, za to w prawie każdym mieście jest kemping lub coś podobnego, często prowadzony przez miasto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jarekvolvo napisał:

Osobiście bardziej przypada mi do gustu droga przez Miluzę, Besancon, Clermont - Ferrand, Montpellier, Perpignan i dalej w dół... . Ale to subiektywne odczucie - tę po prostu bardziej lubię ;). Jazda i tak weźmie Ci i dzień, i noc - zależy, jak planujesz postoje. Na mopach i parkingach landowych nie ma problemu, nieco gorzej jest z tankowaniem u Żaby - sporo stacji jest zamykanych na noc, nie wszystkie przyjmują karty płatnicze i flotowe.

 Przez Żabę i Espanol lecisz baną czy landami.? Auto "służbowe" to duży kamper czy ciężarówka ?

Zestaw to Disco Sport z przyczepą. Planuję wyjazd dziś w nocy żeby do soboty dojechać bo od poniedziałku na arbajt.

 

40 minut temu, w79 napisał:

Ja jechałbym dołem, w zeszłym roku robiłem trasę w jedną stronę dołem i było ok, byle nie w piątek jak bo są straszne korki. 

Co do MOPow we Francji to osobiście nie ryzykowałbym, za to w prawie każdym mieście jest kemping lub coś podobnego, często prowadzony przez miasto. 

Aż tak strasznie na tych parkingach? Wjazd na kemping ogranicza trochę jazdę w nocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z natury jestem cykorem i śpię na stacjach tylko w A. Generalnie na parkingach widywałem grupy osób nie wyglądających ani na turystów, pomimo dużej opalenizny, ani na kierowców tirow... Osobiście nie czułbym się komfortowo... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak strasznie na tych parkingach? Wjazd na kemping ogranicza trochę jazdę w nocy...
Jak chcesz spać w trasie to zjeżdżaj z autostrady do jakiś miasteczek i tam ewentualnie zatrzymuj się na jakiś lokalnych parkingach. Będzie bezpieczniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o rodzaj auta, bo to warunkuje, czy masz tacho - i stąd wymuszone postoje, a także ograniczenie prędkości u Żaby w wielu miejscach do 70.  Idąc landem uważaj na misiopstryki, które rozpoznaja Cię jako ciężarówkę i zaliczą od większego ograniczenia. 

 I nadal - autostrada czy landówka??. Bana u Żaby to dość spory wydatek...

Edytowane przez jarekvolvo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuskie mopy nie wzbudzają mojego zaufania. Coś w tym jest bo sporo osób tak ma. Plus opowieści o kradzieżach i włamaniach nie podnoszą komfortu podróży. I to zarówno we Francji jak i Hiszpanii.

Odpoczynek w miasteczkach wydaje się być lepszą opcją. Pamiętaj tylko o ograniczeniach "wjazdowych" typu ciasne ronda i czasem bramki zabezpieczające przed ciężarówkami

 

Trasę na noc chyba bym wolał przez Paryż.

 

Wysłane z telefonu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Paryż - jak ma się czasu górka to można.

Najszybciej będziesz miał jak szara droga z mapki co zamiesciles, tylko chyba dojdzie Tobie wiadukt w Mikołaj do oplacenia, bo przez miasteczko z tego co pamiętam chyba jest 3.5t.

Poludnie Hiszpanii jest praktycznie płaskie, za to północ zaczyna się górami dosłownie na granicy z FR i później przed i za Madrytem też są całkiem spore górki w drodze na południe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować, bo zapisać nie chce.

Przez Fr, a nawet od Baden-Baden wjechał na Fr i wzdłuż granicy z DE jest za dobrą i darmowa autostrada luźniejsza niż 5 niemiecka, dalej jechałbym od Mulhouse-Dijon-Chalon sur Saone  (teraz landem, ale tamtędy idzie tranzyt na ES) Vichy-Clermont Ferrand i potem na Beziers (od Clermonta masz darmowa autostradę, chyba że się coś zmieniło od kiedy przestałem jeździć po Eu). Będziesz miał tylko wiadukt w Millau do opłacenia, bo przez miasteczko chyba 3.5t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy etap za nami- chyba nie wyszło źle?

20200708_195817.thumb.jpg.a575d11595449b07c94ecdc8d2e1c196.jpg

20200708_195825.thumb.jpg.c337550bca6f175ab1ca4468c0617f8b.jpg

Stoimy na stacji benzynowej w miejscu dla kamperow.

20200708_201111.thumb.jpg.a15bdc24d7eaae843718038472d316fb.jpg

Dzięki za rady ale nie było czasu myśleć nad trasą- zaufałem Pani z landroverowej nawigacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz, że zaniża? :)

119 kmh z budką 2000kg? Nawet chwilowe budzi niepokój. Przynajmniej na internetach. Dobrze,że nie mam tak rozbudowanego kompa :) moj nie radzi sobie z liczeniem średniej więc nie podaje.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.