Skocz do zawartości

Jaka przyczepę mogę ciągnąć? Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

@peja76 i @maciek75 od kiedy artykuł jest wyznacznikiem przepisów? 1,33 obowiązuje czy nam się to podoba czy nie... 

11 minut temu, jaassiek napisał:

IMG_20200705_124622.thumb.jpg.09804cc65345bcc63da28c0d43b3ca41.jpg

Czyli w moim przypadku max DMC przyczepy to jednak 950kg 

F3 = DMC auta + DMC przyczepy

To po jaka cholerę wpisują w dowodzie O1 inne niż z tego wzoru

 

Przecież nie masz podanego f3

A nawet gdybyś miał to f3 nie jest sumą dmc konia i przyczepy tylko max dopuszczalną masą, czyli realnie to jest max masa rzeczywista zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, maciek75 napisał:

Bardzo dobre wyjaśnienie. Od zawsze mówiłem, że wyznacznikiem są dane z dowodu rejestracyjnego. Potwierdziła to i "drogówka" i ITD a na forum cały czas maglowany jest przelicznik do znudzenia.

Tak tez  myślałem.Osobiście raczej poza Niewiadówkę  N!26N nie mam zamiaru się wychylać tak że moim 307 SW 1.6 HDI nie powinienem mieć kłopotu :) A jak cos większego to już bym uderzał w  Campera :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacekzoo napisał:

@peja76 i @maciek75 od kiedy artykuł jest wyznacznikiem przepisów? 1,33 obowiązuje czy nam się to podoba czy nie...

A od kiedy forum jest wyznacznikiem przepisów, jakoś robię 5tyś km w miesiącu z przyczepą i to większą od kempingowej, i przez 25lat nigdy żaden policjant czy tam itd nie doczepił się wagi, chyba że przekraczała, nawet nie wspomniał o tym przeliczniku. Kontroli miałem już trochę w swoim życiu jak i zdarzeń drogowych i nic, tylko tu się czepiacie tego przelicznika, także coś w tym musi być.

Ale nic ty zawsze możesz go używać nikt ci tego nie zabroni ani innym którzy tak uważają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, peja76 napisał:

A od kiedy forum jest wyznacznikiem przepisów,

Od nigdy, po prostu trzeba się wysilić i przeczytać odpowiednie przepisy 

15 minut temu, peja76 napisał:

przez 25lat nigdy żaden policjant czy tam itd nie doczepił się wagi

To tylko świadczy o poziomie wiedzy kontrolujących 

15 minut temu, peja76 napisał:

Ale nic ty zawsze możesz go używać

Niektórzy się mijają z 1,33 ale świadomie. Gorzej jak ktoś uświadamia ,,nowych,, w drugą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy forum jest wyznacznikiem przepisów, jakoś robię 5tyś km w miesiącu z przyczepą i to większą od kempingowej, i przez 25lat nigdy żaden policjant czy tam itd nie doczepił się wagi, chyba że przekraczała, nawet nie wspomniał o tym przeliczniku. Kontroli miałem już trochę w swoim życiu jak i zdarzeń drogowych i nic, tylko tu się czepiacie tego przelicznika, także coś w tym musi być. Ale nic ty zawsze możesz go używać nikt ci tego nie zabroni ani innym którzy tak uważają.

 

Czy Twój pojazd musi być wypsoazony w 4 koła? Albo trójkąt? Albo gaśnice? Czy może nie, bo wg dziennikarzyny który napisał te głupoty to rozporządzenie, które naklada aby pojazd był wyposażony w 4 koła, czy gaśnice czy trójkąt nie dotyczy kierowców  

 

Przepis o 1.33 jest i ma się dobrze. Wklejalem nawet oficjalna odpowiedź policji, która potwierdziła, że trzeba się do niego stosować. Itd akurat nie raczył odpowiedzieć gdyż stwierdzili, że nie są władni aby udzielić odpowiedzi prawnej w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

planuję kupić moją pierwszą cepkę (Hobby 400 Deluxe, rok 2000 ,wg sprzedawcy  DMC przyczepy 1300) i nie bardzo orientuję się w temacie DMC.

Jakie maksymalne DMC przyczepy może ciągnąć mój holownik Renault Mégane IV kombi rok 2018 (130 KM)

F.1/F.2 - 1871 kg

F.3 - 3271 kg

G - 1376 kg

O.1 -1700 kg

O.2 - 685 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.