Jump to content
bartd

Włochy 2020 wakacje vs Covid-19

Recommended Posts

w79
10 godzin temu, dorcorax napisał:

Wybieram się w piątek/sobotę do Włoch w okolice Wenecji. Jest sens rezerwować kemping czy wszędzie nadal raczej wolne miejsca?

Właśnie jestem, obłożenie na MdV lub Meditteraneo to ok. 80%.W poczekalni prRd UL pustki

dorcorax

Właśnie mi odpisali z Pra delle Tori, ze nie maja wolnych miejsc do zarezerwowania. Moge prosic o update z okolic, zebym wiedzial gdzie sie kierowac w niedziele (czy to za wczesnie, zeby juz planowac na niedziele w mojej sytuacji?).

w79

W Mediterraneo są wolne miejsca

bartd

Niedziela to nie jest najszczęśliwszy dzień do rezerwacji... do Pra Delle Torri teraz na weekendy przyjeżdża dużo Włochów i camping dopiero od poniedziałku się rozluźnia...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

czepkateam

My 1,5 tyg. temu (sobota) wjeżdżaliśmy na Garden Paradiso. Pani w recepcji zapytała, czy mamy jakiąś konkretną upatrzoną parcelę. Nie mieliśmy, więc tylko nakreśliliśmy położenie które by nas interesowało, i dostaliśmy mapkę z 6 miejscami do wyboru. Ogólnie dużo pustych parcel. 

Maila wysyłaliśmy tylko z pytaniem, czy mają otwarte i czy wszystkie baseny działają. 

Edited by czepkateam (see edit history)

bartd

Tydzień temu wróciliśmy po 2 tygodniach z MdV i Pra Delle Torri i problemu z parcelami nie było... zwlaszcza w MdV... staliśmy przy samym aquaparku i bylo sporo wolnych parcel.

Zulos

No ale we Włoszech, jak wajcha przeskoczy na agosto to wszystko się zmienia... Widać, że w dobie COVIDu też jest chyba podobnie...

czepkateam
1 minutę temu, Zulos napisał:

No ale we Włoszech, jak wajcha przeskoczy na agosto to wszystko się zmienia...

Wajcha przeskoczyła - ilość wolnych parceli bez zmian. Widać, że ten rok jest zupełnie inny... 

Zulos
28 minut temu, czepkateam napisał:

Wajcha przeskoczyła - ilość wolnych parceli bez zmian. Widać, że ten rok jest zupełnie inny... 

Pewnie nie wszędzie, ale z relacji niektórych wynika, że jednak jest zmiana.

Zresztą to nie tylko efekt sierpnia - także w Chorwacji po pewnej dozie nieśmiałości w I połowie lipca turyści się ośmielili bardziej...

dorcorax

A orientujecie sie jak w praktyce wyglada przestrzeganie godzin wjazdu na kemping? Nie wiem co moge zrobic z przyczepa bedac w okolicach kempingu rano, zeby poczekac do tej 15.

bartd

Na kempingi mozna wjeżdżać od 7-8 rano do 23...z przerwą na sieste.. 13-15.

My jadąc w tym roku przyjechaliśmy do MdV o 21.30 i bez problemu chcieli nas przyjąć... tylko dla nas bylo to bez sensu (płacić stawkę za dobę i tylko się przespać bo po ciemku to nawet byśmy się nie rozstawili) i przenocowaliśmy koło kempingu na parkingu dla kamperów i z samego rana kolo 8.00 wjechaliśmy.

dudek_t

Wczoraj wjechalem do ITA. Po drodze bardzo mało przyczep, kamperów. W porównaniu do lat ubiegłych w zasadzie nie widac ich na drodze. Zadnych korków, totalnie luźne autostrady. W Toskanii na wybrzeżu 99% osób to włosi. Trochę w głąb lądu jest trochę osób z zagranicy ale bardzo mało Niemców. Na kempingu w zasadzie tylko Holendrzy. 
Poza maseczkami w pomieszczeniach - zero oznak wirusa. 
Jutro jadę na Gargano, obstawiam że tam spotkać rejestracje z poza włoch to będzie jak trafić trójkę w totka. 

Edited by dudek_t (see edit history)