Jump to content
bartd

Włochy 2020 wakacje vs Covid-19

Recommended Posts

JaGrab3

Kamping MiraMare na południe od Wenecji - w weekend obłożenie ok 70%, teraz 30-40%, większośc włosi, trochę niemców i holendrów. Polaków nie spotkaliśmy....

Komary ok 30%, pojawiają się koło 21 i niektórych gryzą, a niektórzy w ogóle nie spotykają....

maarec
W dniu 17.07.2020 o 15:10, jachata napisał:

Od poniedziałku jestem na Union Lido.

Tak na oko zajętych około 50%parceli. Jest dość swobodnie. Komarów brak😀

Hej. Jesteś jeszcze na Union Lido ? sprawę mam :). Może kto inny jest ? :)

bw81
3 godziny temu, maarec napisał:

sprawę mam :). Może kto inny jest ? :)

Ciągnie kolegę do IT ;) 

maarec
Posted (edited)
2 godziny temu, bw81 napisał:

Ciągnie kolegę do IT ;) 

Mam sprawę a nie mogę się teleportować :)

a odnośnie ciągu to oczywiście

Edited by maarec (see edit history)

jachata
26 minut temu, maarec napisał:

Mam sprawę a nie mogę się teleportować :)

a odnośnie ciągu to oczywiście

No niestety już w pracy.

Ale też nie mogłem wytrzymać bez IT.

maarec
18 minut temu, jachata napisał:

No niestety już w pracy.

Ale też nie mogłem wytrzymać bez IT.

Spoko, jakby ktoś miał w planach union lido to mam tam mały zakup w sklepie 200m od campingu. 

w79
W dniu 27.07.2020 o 21:24, maarec napisał:

Spoko, jakby ktoś miał w planach union lido to mam tam mały zakup w sklepie 200m od campingu. 

Będę w okolicy ok.piatku.co prawda mediterraneo, ale pewnie na kole podjadę do sklepu, tymbardziej że muszę kupić gdzieś klipsy do rolety.. 🤣 

w79

Info prosto z riviery veneckiej. BAJKA... Na Mediterraneo obłożenie jakieś 60%, ceny w sklepach w stosunku do zeszłego roku jakieś 20% wdol, nie mówiąc o tegorocznych cenach w Chorwacji. Natomiast reżim sanitarny 100%.Autentycznie wywalili nas że sklepu kempingowego, bo 7 letni syn nie miał maseczki. Chwali się... 

jachata
6 godzin temu, w79 napisał:

Info prosto z riviery veneckiej. BAJKA... Na Mediterraneo obłożenie jakieś 60%, ceny w sklepach w stosunku do zeszłego roku jakieś 20% wdol, nie mówiąc o tegorocznych cenach w Chorwacji. Natomiast reżim sanitarny 100%.Autentycznie wywalili nas że sklepu kempingowego, bo 7 letni syn nie miał maseczki. Chwali się... 

To fakt.

Maseczki w sklepach wszędzie i to poprawnie założone, bez wystających nosów plus płyny i żele do dezynfekcji na każdym kroku.

dorcorax

Wybieram się w piątek/sobotę do Włoch w okolice Wenecji. Jest sens rezerwować kemping czy wszędzie nadal raczej wolne miejsca?

Jack_Sparrow

Na minioną sobotę gdy wracaliśmy było ok. 50% zajęte. Ale 01.08 Włosi zaczęli wakacje więc lepiej sprawdź wcześniej.

JaGrab3

Ja już wróciłem. W weekendy było ok 60% obłożenia, w tygodniu ok 30%. Sami Włosi, Holendrzy i Niemcy. Ale od 1 są wakacje, więc warto sprawdzić, ale raczej miejsca będą. 

Jak gadałem ze "stałymi" wczasowiczami, to mówili, że nie pamiętają, żeby było tak pusto.

Co do włoskiego podejścia do Covid -  to oczywiście maseczki, ale... w publicznym transporcie nie ma czegoś takiego jak zachowanie odstępu, czy wolne miejsca, wszyscy siadają jak siadali, rozmawiają twarzą w twarz, obściskują się etc. 

Na kempingach wszędzie płyny do dezynfekcji, umywalki co druga, ostrzenienia powywieszane itd.

kobi07

Właśnie zrobiłem rezerwacje od 15.08 do 29.08 camping Lido w Bibione. Nie robiłem rezerwacji poprzez ich strone a wysłałem meila z kilkoma pytaniami m.in. co jak nie dam rady (tfu tfu tfu) dojechać ze względu na obostrzenia, co z zaliczką i takie tam. Odpisano mi, że żadnej zaliczki nie trzeba. Ale fakt, rezerwacja od soboty do soboty.
Niestety też, na tą chwile parcele w lasku już zajęte.

dorcorax

Dzięki za odpowiedzi. To moja pierwsza wycieczka i kazda rada cenna. Celowałem w Pra della Tori. Napiszę do nich zamiast zaczynać od rezerwacji.

mac28

Ca'savio obłożenie ok. 60%. Od 01.08 może trochę więcej Niemców ale chyba porównywalnie z Włochami. Trochę Holendrów i tylko jeden zestaw i "ogórek" z Polski.