Skocz do zawartości

Włochy 2020 wakacje vs Covid-19


Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości chciałem się dowiedzieć czy ktoś udaje się do Włoch na kempingi? Czy może jest tam teraz? 

Po kamerkach internetowych np. MdV, widać że trochę ludzi tam jest... oczywiście nie tyle co w zeszłych latach i nie tyle co nad naszym Bałtykiem teraz ? ... ale mimo wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy urlop w środę, i cały czas bijemy się z myślami. Teoretycznie na takim pustawym campie jest bezpieczniej niż nad polskim morzem. Gorzej z szybkim powrotem do domu, gdyby jednak ktoś się zainfekował. Myślimy o UL.

Edytowane przez Cwirek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Cwirek napisał:

Gorzej z szybkim powrotem do domu

właśnie sobie w biurze przedyskutowaliśmy kwestię wyjazdową zagraniczną, mam trzy osoby podróżujące więc różne punkty widzenia były prezentowane

z każdego punktu w europie jesteśmy w stanie wrócić w max 24h, więc strachu nie ma

ja plany wyjazdowe niestety muszę na bieżąco weryfikować ze wzglądu na sytuację rodzinną niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Lido byliśmy w ubiegłym roku, a na MdV, 2 lata temu. Ogólnie podzielam przemyślenia... z jednej strony trochę strach bo jeszcze 1 miesiąc temu co tam się działo... z drugiej strony czy nad naszym zatloczonym Bałtykiem jest bezpieczniej. 

Teoretycznie na takim kempingu jak np. Lido, czy MdV ma się mniej kontaktu z ludźmi niż nawet pozostając w domu i żyjąc normalnie (pod warunkiem że zrobimy odpowiednie zakupy i sami gotujemy). Plaże nad Adriatykiem są tak duże że ciężko o sąsiada. Baseny do przemyślenia... chlor zabija virusa... a od innych trzeba się odsuwać ?

Pozostaje tylko ryzyko korzystania z umywalni i toalet. Plusem jest niewątpliwie pogoda.

Minus i ryzyko takiej wyprawy oczywiście też jest... Przy braku szczęścia wydłużenie "urlopu" o 2 tygodnie po powrocie. Całego kempingu raczej nikt nie zamknie, ale zawsze jest ryzyko że Austria, Czechy... mogą pozamykać granice...może nie jednego dnia... ale pewnie trzeba by było trzymać rękę na "informacjach". 

W Polsce jak w Polsce jest pięknie, ale... pogoda, tłok, brak miejsc na kempingach nad morzem i wcale nie małe ryzyko przywiezienia "niespodzianki". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już ponad tydzień jestem we Włoszech. Aktualnie na kempie Spiaggia e Mare. W poniedziałek ruszam do Internazionale manacore. Potem na jakiś Baia..coś tam.. :)

Ogólnie urlop marzenie. Wszystko czynne, wszystko na kempie działa normalnie a obłożenie hmm...10-15 % możliwości.

Tak to można wypoczywać, plaża prawie pusta, na basenach luzik. Nie wiem jak odnajdę się ponownie w tłoku wakacyjnym jaki był w poprzednich latach.

Leżaczki na basenie wybierasz, stolik w knajpie według uznania. Cichutko i spokojnie. Miód cud i orzeszki :)

Pogoda do tej pory ideał jak dla mnie po często pod 35 stopni :)

Ale wczoraj w nocy..że tak napiszę zamiotło kemping.

Kolejny raz podczas zwijania w nocy markizy czułem się jak główny bohater Oszukać przeznaczenie..

Oszukałem kolejny raz, ale było grubo. 

Wirusa w powietrzu nie czuć :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My do urlopu mamy jeszcze 2 tygodnie... boję się że po włoskich kempingach przezyjemy mały szok na polskich kempingach nadmorskich... pogoda, standardy, sinice, itd.... 

Godzinę temu, dudek_t napisał:

w tym roku tam nie pojedziemy

Nie jedziecie z powodu pandemii? 

Edytowane przez bartd (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jedziemy jak co roku tydzień na Lagunie Weneckiej. Powiem tak, większość kempingów należy do podmiotów niemieckich. Zawsze ordnung.. :) więc spodziewam się że będzie 100%czysciej niż w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniliśmy z rodziną 2+2 (chłopaki 5 i 9 lat) plany i zamiast ukochanej Grecji wybraliśmy ulubione Włochy (jak to mówią niektórzy "oko cyklonu").

Startujemy 15.07 i od 16-go będziemy przez 4 dni na Spiaggia e Mere, następnie 4 dni Marina di Venezzia, kolejne 4 dni Garden Paradiso i na koniec również 4 dni Pra Delle Torri. 

Pozdrawiam

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JaGrab3 napisał:

To sobie odpowiadam, od soboty 25.07 już mogę rezerwować.

Pytanie, czy rezerwować, czy jechać i na miejscu załatwiać miesjce - jak Wasze doświadczenia z tym kampingiem.?

W poniedziałek wyjechałem ze Spiaggia e Mare i na ten czas był luz. 
Powiedzmy że obłożenie kempingu hmmm...max 20 procent. 
Jedynie komary...obłożenie 100 procent.  
Rzeźnia dosłownie. 
Natomiast sam kemp naprawdę fajny, baseny super. Animacje dla dzieciaków the best. 

Aktualnie pozdrawiam z Internacionale Manacore. 
Komarow brak. Animacji dla dzieciaków brak. Córa zawiedziona :( 

Wieje jak w kieleckim :) Dobrze że nie jestem markizą bo ta ma ciężko hehe 

Ale chociaż mam najlepszą drugą linię od morza ?

Siedzę tu 9 dni i jadę dalej  

p.s wirusa brak :)

 


 

CED03DDB-D859-41C8-9309-6FACFD52A60F.jpeg

8DAC90EC-C432-4D1B-A1DE-52DB68F56843.jpeg

DA8446A5-439A-4688-AF13-194E554CA584.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2020 o 22:58, Jack_Sparrow napisał:

następnie 4 dni Marina di Venezzia

Daj znać jak teraz jest, na zazwyczaj zabitej po brzegi MdV... z zazdrością i tęsknotą co jakiś czas zerkamy na kamery online. 

Pewnie w tym roku kiepsko z zapełnieniem jeżeli z minimum 7 dni pobytu zeszli na 2 dni... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.