Skocz do zawartości

Mycie przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

za bardzo na chemii samochodowej się nieznam ale nic stać się chyba niepowinno :ok: Ja przeciwskazań nie widze :ok: Ja swoją budke myje koło domu karcherkiem i szamponem do samochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku umyłem niewiadówkę myjką ciśnieniową, wyszło rewelacyjnie, w zasadzie samym ciśnieniem (ok 150bar) zeszły brudy których od lat nie mogłem ruszyć. Nic się nie rozpadło, trochę wody do środka wchlapało przez okna otwierane, ale to dla tego że lekko przeginałem miejscami... :ok: Jako chemii używałem czegoś takiego http://www.allegro.pl/item562176593_aktywna_piana_special_caros_5l_profesjonalna.html

Jest to profesjonalny środek zasadowy do m.in. mycia samochodów ciężarowych i silników (w odpowiednim stężeniu). Ogólnie jest bezpieczny, pod warunkiem przestrzegania dozowania i nie pozwolenia na zaschnięcie przed spłukaniem na mytej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA jestem na NIE! Chyba, że to Niewiadówka :ok: Duże ciśnienie będzie podchodziło pod uszczelnienia przyczepy i będzie podmywać uszczelniacz. O ile po jednym razie może nie stać się nic, to po kilku zacieki się pojawią.

 

Wg mnie ryzyko jest duże.

 

Jeśli już korzystać z takiej myjki to przy łączeniach blach, listew strumień kierować z większą odległością (około 60-70cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko - jaką chemie użyć do umycia lub pielęgnacji kempingu czy kampera????

teraz widać zmatowienie powierzchni i przez to brud szybciej siada.....na powłoce

 

na pewno nie wolno polerować ale co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mycia używam auto szamponu i pięknie z przyczepki wszystko zmywa z niczym więcej nie kombinuje bo nie ma potrzeby :ok: Zeby powieszchnia była gładka i brudu nie chwytała to poleciłbym woskowanie na kamperku (kabinie) się napewno świetnie sprawdzi a co do zabudowy i przyczep to niewiem bo nie próbowałem ale zaszkodzić nie powinno :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko - jaką chemie użyć do umycia lub pielęgnacji kempingu czy kampera????

teraz widać zmatowienie powierzchni i przez to brud szybciej siada.....na powłoce

 

na pewno nie wolno polerować ale co dalej...

 

Ja używam szamponu samochodowego z woskiem. Woda oczywiście "bezciśnieniowa" jak do podlewania ogródka. Ale po tym zostają jeszcze widoczne zacieki.

Więc już na sucho "jadę" pastą zalecaną między innymi do ...... konserwacji łodzi. Schodzi wszystko extra, trochę polerki i pół sezonu mam z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgadzam . Nasza po takim umyciu zaczęła właśnie przeciekać na łączeniach.

 

A ja swoją poprzednią myłem z powodzeniem i nie zauważyłem skutków ubocznych :ok:

 

jaką chemie użyć do umycia lub pielęgnacji kempingu czy kampera????

 

Ja używam, tak jak inni forumowicze, tą samą co do samochodu. Łatwa dostępność środkó i cena przekonują. Bo te specjalistyczne preparaty dedykowane troszkę kosztują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.