Skocz do zawartości

Lampy tyl / obrysowe Burstner 470


Gevaar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałem się was zapytać jak sobie radzicie z oświetleniem w swoich cepkach. Moja to rok 98 i cieżko jest dostać oryginalne oświetlenie.

 

image.png.6efca7a53be8e0d4fccb28872fd4cfe2.png

 

Sory za jakość ale nie mam pod reką lepszego zdjecia.

Tylne oryginalne lampy są już wyblakłe i już z czerwonego tak naprawdę za dużo nie zostało - trzeba szukac jakiś zamienników które będą akurat w zderzak pasowały?

Pan na przeglądzie powiedział że  ostatni raz dopuszcza do ruchu tą przyczepe.

 

Kolejna sprawa to lampki obrysowe, jedna zgubiłem w ten weekend a druga jest niekompletna.

image.thumb.png.ec327bf6943a818acba9e7acae7c6695.pngimage.thumb.png.803ea38ce447b606ea9fa4ef6ee01da3.png

Gdzie takich cudów z zeszłego stulecia szukać :)

Edytowane przez Gevaar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gevaar napisał:

Chciałem się was zapytać jak sobie radzicie z oświetleniem w swoich cepkach. Moja to rok 98 i cieżko jest dostać oryginalne oświetlenie.

Tylne masz chyba Jokon jak się nie mylę. Sa w sprzedaży, zupełnie przypadkowy link:

https://allegro.pl/oferta/lampa-tylna-do-przyczepy-hobby-fendt-knaus-jokon-6044220237

Obrysówki to już w ogóle prosty temat i są dostępne albo Jokon, albo Hella:

https://transa-m.pl/produkt/530/lampa-obrysowa-bialo-czerwona-jokon-spl07-92x43mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gevaar napisał:

Pan na przeglądzie powiedział że  ostatni raz dopuszcza do ruchu tą przyczepe.

Są specjalne lakiery do kloszy. Jak masz całe to próbuj pomalować. Ułamek ceny nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam metody z pogranicza "druciarstwa ". 

Kupujemy samoprzylepną folię przezroczystą czerwoną i pomarańczową, Oklejamy klosz, żeby to dobrze wyszło trzeba trochę czasu  i talentu w "ręcach".

Wyblakły kierunkowskaz możemy też "zregenerować" wstawiając żarówkę pomarańczową - też trzeba trochę pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrysówki już sobie pozamawiałem.

Co do kloszy to faktycznie komplet to 600zł troche sporo.

Dziś podjade do jakiegoś sklepu gdzie mieszają lakiery i coś pokombinuje aby nie było widać białego światła w czerwonych miejscach.

Pomaczarnczowe (kierunkowskazy) o dziwo jeszcze mają swój kolor.

Nie wiem czy to druciarstwo czy nie ale patrze np na popprzedniego właściciela mojej cepki a jemu szkoda było wydać 170zl na nowy kran i zamontował przełącznik (taki do prądu) i trzeba było otwierać kran i przełaczać przełącznik aby pompa zaczeła działać to mi włosy stają na piętach a takich "usprawnien" znajduje coraz wiecej :)

 

Z góry dziekuję za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrysówki za grosze kupuje się w sklepach z częściami do przyczep i samochodów ciężarowych. Mają też duży wybór lamp zespolonych.  W Gliwicach koło dworca PKP taki jest masz niedaleko.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farbki po czasie odlezą, czy dać je od zewnątrz czy od wewnątrz klosza, i będą sie paskudnie łuszczyć. M. zd. folia, albo... znany portal aukcyjny, są dostępne żarówki czerwone, i jedno (5W, 21W), i dwuwłóknowe (5/21W). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gevaar napisał:

............... szkoda było wydać 170zl na nowy kran i zamontował przełącznik (taki do prądu) i trzeba było otwierać kran i przełaczać przełącznik aby pompa zaczeła działać ............

Takie rozwiązanie było przy zlewozmywaku  fabrycznie w Knausie z 1976r (tzn bez otwierania kranu - włączasz pompkę i woda leci.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, czyś napisał:

Farbki po czasie odlezą

Kiedyś w porywie "tunningu lat 2000"  pomalowałem lakierem do kloszy lampy w swojej frytkownicy - jeździłem 3 lata dzień w dzień i nic nie zeszło. Warunek jest taki że trzeba klosz przed malowaniem zmatowić papierem np 800 wodnym na mokro i dobrze odtłuścić zmywaczem do silikonu. 

Jak są klosze całe to bym regenerował samemu. 

W kranie czasem daje się wymienić sam mikrostyk. 

W dniu 30.06.2020 o 12:29, Gevaar napisał:

Pan na przeglądzie powiedział że  ostatni raz dopuszcza do ruchu tą przyczepe.

Czasem warto zmienić diagnostę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam. Szukam lampy tył Fendt Saphir z 2007 roku. Jest niestety potłuczona i kawałka brakuje. Raczej nie do uratowania. Nową za  950 zł można kupić ale to w ostateczności. Może ktoś ma używaną?

20210306_113704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Commander napisał:

Cześć.

Jeśli chodzi o lampy to podjedź z kloszem do dobrego sklepu z częściami do traktorów. Marka ciągników Fendt bardzo często korzysta z Helli. Jest szansa że coś znajdą lub sprowadzą na podstawie katalogu.

Sprawdzałem. Sprowadzą za 999 zl. Używaną trafić to jak świętego grala (-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lamy/klosze to kosmos, najgorzej, jeśli robili dany typ dla danego producenta, kaplica. Czy nowe, czy używki, bo nawet używki są w kosmicznych (jak na używkę) cenach - 50/60% ceny nowej też powala. Do LMC lampę Caraluna 1 tylko dlatego da się "wyrwać" za cirka 3-3,5 stówki, bo szła również do innych producentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.